فراخوان مسابقه "یک خواب"

در تاریخ چهارشنبه, 14 مرداد 1394 در بخش مسابقات توسط مصطفی رضایی

شروع اولین مسابقه رسمی وبسایت Mostafa3D با عنوان "یک خواب"

فراخوان مسابقه یک خواب
در این مقطع زمانی وبسایت Mostafa3D با تیم فعال و قدرتمند خودش بعنوان بزرگترین وبسایت فارسی زبان در حوزه گرافیک رایانه ای (CG) با افتخار اولین Event رسمی خودش رو با برگزاری یک مسابقه شروع میکنه. پس از گذشت چند سال فعالیت های گسترده در این عرصه حالا نوبت به اون رسیده تا فصل جدیدی رو باهم دیگه آغاز کنیم. این مسابقه میتونه نقطه شروعی بر رویدادهای بزرگ آینده باشه که اطمینان دارم خیلی ها انتظارش رو میکشیدند.
 
درحال حاضر گرافیک رایانه ای خصوصا گرافیک سه بعدی و انیمیشن سازی یکی از رشته های سخت و در عینحال جذاب محسوب میشه و این رشته تونسته توجه بسیاری رو به خودش جلب کنه. با گسترش این هنر بدون تردید نیاز به فعالیت های گسترده و حرفه ای به یکی از مهمترین خواسته های فعالان این عرصه تبدیل میشه و برگزاری مسابقه یکی از همین نیازهاست و امروزه برگزاری Challenge های مختلف یکی از مهمترین فعالیت های عرصه CG در دنیا بحساب میاد. وبسایت Mostafa3D نیز در این امر مستثنی نبوده و امروز با افتخار شروع اولین مسابقه رسمی وبسایت با عنوان "یک خواب" رو اعلام میکنیم.
 

اهداف و موضوع مسابقه

این مسابقه مانند بسیاری از Challenge های دنیا بر مبنای یک هدف برگزار شده و اونم چیزی نیست جز کسب تجربه و پیشرفت برای دوستداران این عرصه. گاهی وقتها لازمه خودمون رو مورد آزمایش قرار بدیم و ببینیم در کجا قرار داریم و زمانی که اینکار در غالب یک رقابت درست شکل بگیره بدون تردید میتونه انبوهی از تجربیات جدید و عالی رو برای ما به همراه داشته باشه. میدونید هریک از ما برای پیشرفت در این مسیر راههای مختلفی رو امتحان میکنیم مثل آموزش، مطالعه، تمرین، کار و ... اما شاید یک رقابت بتونه جایگاهی که هستیم رو برامون روشن تر کنه.
 
پس موضوع مسابقه باید طوری انتخاب میشد تا بتونیم همگی در اون تجربه و نقشی رو داشته باشیم و امکان پیاده سازی اون برامون میسر باشه. موضوع "یک خواب" به این دلیل انتخاب شد که بدون شک همه ما تجربه های مختلفی از خواب دیدن رو داریم. موضوعی که شاید هریک از ما میتونه برداشت های مختلفی رو ازش داشته باشه. گاهی وقتا ممکنه خواب ما یک رویای زیبا باشه و گاهی هم یک کابوس وحشتناک و چقدر دیدنی خواهد بود وقتی که این امکان بوجود بیاد تا یکی از همین خواب ها توسط هنرمندی به تصویر کشیده بشه.
 

روند مسابقه

مسیر این مسابقه بسیار شفاف و مشخص برنامه ریزی شده. هریک از دوستان شرکت کننده میبایست یک تاپیک با عنوان مسابقه و نام شرکت کننده ایجاد کنه (که البته توضیحات دقیقتر در این تاپیک موجود می باشد) و پروسه ساخت اثر خودش رو در اونجا قرار بده. دوستان شرکت کننده میتونن پروسه ساخت اثر خودشون رو بصورت یک طرح درحال ساخت (Work in Progress/WIP) در فرآیند برگزاری مسابقه در بخش مسابقات تالار گفتگو قرار دهند.
 

امکان شرکت در مسابقه بصورت انفرادی و یا گروهی

خب بدون شک بسیاری از دوستان قصد دارن تا بصورت انفرادی و تکی در مسابقه شرکت کنند. اما این مساله هم بدیهی است که هر یک از ما نمیتونیم در تمامی بخش های ریز و درشت دنیای CG مهارت کافی داشته باشیم و ممکنه تخصص ما در یک زمینه بیشتر باشه. از اونجایی که موضوع مسابقه طوری انتخاب شده که آثار ساخته شده میبایست بعنوان یک پروژه کامل از ابتدا تا انتها توسط شرکت کنندگان طراحی شده باشه، پس موضوع شرکت در این مسابقه بصورت گروهی میتونه از اهمیت ویژه ای برخوردار باشه.
 
دوستانی که قصد شرکت در این مسابقه رو دارن باید توجه داشته باشن که امکان شرکت بصورت تیمی نیز وجود داره که  این تیم ها میتونن حداکثر تشکیل شده از 4 نفر باشن. هریک از تیم های شرکت کننده میبایست یک نفر از اعضای خودش رو بعنوان سرگروه (Team Leader) مشخص کنن و این وبسایت صرفا شخص سرگروه رو بعنوان مسئول تیم شرکت کننده در این مسابقه بحساب میاره و درصورت کسب رتبه، جوایز به سرگروه تحویل داده خواهد شد و این وبسایت هیچگونه مسئولیتی در قبال بقیه اعضای تیم نخواهد داشت.
 

داوران مسابقه

اما قضاوت و داوری این مسابقه به دستان چهار نفر از هنرمندان خوب کشورمون سپرده شده و من همینجا از این اساتید بابت همکاری صمیمانه ای که برای برگزاری این مسابقه داشتن تشکر میکنم.
 
داوران مسابقه عبارتند از :
 
علی صیفوری     mohammad-yazdirad     esmaeil-jabbari     amin-sadeghvand
 
علی صیفوری                          محمد یزدی راد                          اسماعیل جباری                          امین صادقوند
 

شرایط و قوانین

الف: شرایط شرکت در مسابقه
 1. شرکت در این مسابقه برای تمام هنرمندان حوزه گرافیک سه بعدی (3D) در داخل کشور کاملا آزاد است.
 2. این مسابقه بصورت تک مرحله ای برگزار خواهد شد.
 3. شرکت در این مسابقه کاملا رایگان میباشد و هیچ هزینه ای بابت ورودی اخذ نخواهد شد.
 4. هر شرکت کننده مجاز است تنها یک اثر را برای شرکت در مسابقه ارسال کند.
 5. علاقمندان میتوانند در این مسابقه بصورت انفرادی و یا گروهی / تیمی (حداکثر 4 نفر) شرکت کنند. معرفی یک سر گروه (Team Leader) برای شرکت کنندگان بصورت گروهی الزامیست.
 6. برای اعلام حضور در مسابقه هر شرکت کننده میبایست یک Topic با نام خود در تالار گفتگو بخش مسابقات ایجاد کند. توضیحات بیشتر و راهنمای ایجاد Topic در این لینک موجود می باشد.
 7. ارائه مشخصات درست مثل نام و نام خانوادگی الزامیست و از برندگان مسابقه مدارک شناسایی (کپی کارت ملی) اخذ خواهد شد.
 
ب: قوانین مربوط به آثار ارسالی
 1. اثر ارسالی میبایست در غالب یک تصویر ثابت (Still Image) باشد.
 2. تصاویر آثار ارسالی میبایست حداقل در ابعاد 1500px با توجه به نسبت ابعادی (Aspect Ratio) مناسب، تنظیم و ارسال شوند.
 3. با توجه به اهداف اصلی برگزاری این مسابقه، هر شرکت کننده میبایست در طی مدت زمان برگزاری مسابقه، پروسه ساخت طرح خود را بصورت Work in Progress/WIP در تاپیک مخصوص خود قرار دهد. توضیحات بیشتر
 4. استفاده از تمامی نرم افزارهای سه بعدی سازی مثل Lightwave ، Modo ، Softimage ، Blender ، Houdini ، Cinema 4D ، Maya ، 3ds Max و... مجاز می باشد.
 5. استفاده از تمامی موتورهای رندرینگ مثل FurryBall ، Thea ، Cycles ، Arion ، Octane ، Maxwell ، Renderman ، Arnold ، Mental Ray ، V-Ray و... مجاز می باشد.
 6. استفاده از محتوای آماده مجاز نیست و درصورت استفاده از هرگونه مدل آماده، متریال از پیش ساخته شده، پروژه های آماده و ...، شرکت کننده از دور مسابقه خارج خواهد شد. (تبصره1: فقط استفاده از Texture های موجود در اینترنت مجاز می باشد.)
 7. استفاده از تمامی پلاگین ها به بجز پلاگین هایی که شامل محتوای آماده هستند، مجاز می باشد.
 8. استفاده از نرم افزارهای مکمل همچون CityEngine ، RealFlow ، SpeedTree ، AutoCad ، Mudbox ، Vue ، Marvelous Designer ، ZBrush و... بجز نرم افزارهای دارای محتوای آماده، مجاز می باشد.
 9. استفاده از نرم افزارهای Post Production همچون Photoshop ، After Effects ، Nuke و ... مجاز می باشد.
 10. برندگان موظف هستند که در صورت نیاز Source اثر خود را برای وبسایت برگزار کننده مسابقه ارسال کنند.
 11. درج هرگونه آرم، تصویر، اسم، لوگو و ... بصورت Watermark بر روی تصویر نهایی مجاز نمی باشد.
 12. تمام حقوق آثار ارسالی با حفظ حقوق معنوی صاحب اثر، متعلق به وبسایت برگزار کننده مسابقه (Mostafa3D.com) می باشد و حق چاپ، نشر و نمایش آثار ارسالی با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کننده مسابقه محفوظ است.
 
ج: داوران و نحوه انتخاب آثار
 1. برای این مسابقه 4 داور درنظر گرفته شده که انتخاب نفرات اول تا سوم بر عهده داوران مسابقه می باشد. داوران :  اسماعیل جباری - امین صادقوند - علی صیفوری - محمد یزدی راد
 2. انتخاب آثار در 2 مرحله صورت میگیرد. ابتدا تمامی آثار ارسالی توسط تیم ناظر مسابقه مورد بازبینی قرار خواهند گرفت و درصورت رعایت تمامی قوانین و مقررات و دارا بودن آثار از کیفیت فنی و هنری مناسب،  به بخش داوری نهایی ارسال خواهند شد.
 3. وبسایت برگزار کننده مسابقه (Mostafa3D.com) در ارسال و یا عدم ارسال آثار به مرحله داوری مختار است.
 4. همانطور که پیش تر هم گفته شد هر شرکت کننده میبایست یک Topic در بخش مسابقات ایجاد کند و آثاری که برای آنها Topic مخصوص ایجاد نشده به مرحله داوری ارسال نخواهند شد.
 5. شرکت کنندگانی که در طی برگزاری مسابقه حضور فعال و پررنگی در تالار گفتگو دارند از امتیاز ویژه برخوردار خواهند بود. توضیحات بیشتر درباره امتیاز ویژه
 

جوایز مسابقه

برای این مسابقه جوایزی در نظر گرفته شده که شامل موارد ذیل می باشد.
 
1st
نفر اول : اهدا تندیس مسابقه به همراه جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال (معادل یک میلیون تومان) + ارسال اثر برگزیده به بخش Top Gallery سایت + درج اثر در اولین شماره مجله ایستگاه گرافیک + درج رتبه اول مسابقه در پروفایل کاربری در سایت
 
 
 
2ndنفر دوم : اهدا تندیس مسابقه به همراه جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال (معادل پانصد هزار تومان) + درج اثر در اولین شماره مجله ایستگاه گرافیک + درج رتبه دوم مسابقه در پروفایل کاربری در سایت
 
 
 
3rdنفر سوم : اهدا تندیس مسابقه و هدیه ای نقدی بعنوان یادبود به همراه درج رتبه سوم مسابقه در پروفایل کاربری در سایت
 
 
 
 

تاریخ و مدت برگزاری مسابقه

این مسابقه از تاریخ 1394/5/14 تا 1394/6/27 به مدت 45 روز (زمان مسابقه تمدید شد. به این مطلب مراجعه کنید) برگزار خواهد شد.
 
شرکت کنندگان از روز شروع برگزاری مسابقه فرصت خواهند داشت تا نسبت به ایجاد یک Topic در بخش مسابقات تالار گفتگو بمنظور شرکت در مسابقه اقدام نمایند. در نهایت شرکت کنندگان میبایست تا ساعت 24 روز جمعه مورخ 27 شهریور 1394 (زمان مسابقه تمدید شد. به این مطلب مراجعه کنید) اثر نهایی به همراه مشخصات خود را به ایمیل آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.
 

 
در انتها فقط این نکته رو اضافه کنم که در روزهای آینده اطلاعیه های بعدی در رابطه با مسابقه در همین بخش بلاگ وبسایت منتشر خواهد شد که برای اطلاع از جدیدترین موضوعات مرتبط با مسابقه حتما مطالب بلاگ رو دنبال کنید.
 
 
دوستان همراهی و حضور گرم شما در این مسابقه تضمینی برای برگزاری رویدادهای آینده در سایت خواهد بود و من همینجا از تمامی شما دوستان و همراهان وبسایت دعوت میکنم در این مسابقه حضور پیدا کنید.
 
با آرزوی موفقیت برای تک تک شما
 
یاحق
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مصطفی رضایی

مصطفی رضایی

در زمینه گرافیک سه بعدی، انیمیشن سازی و موشن گرافیک فعالیت میکنم و با نرم افزار هایی مثل تری دی مکس، افتر افکتز، فتوشاپ و ... آشنایی دارم. این وبسایت از سال 1390 راه اندازی شد تا مرجعی باشه برای تمامی هنرمندان صنعت CG در ایران ...

نظرات (49)

 • sia

  sia

  14 مرداد 1394 ساعت 07:52 |
  عالیه
  مدتها بود که خیلی ها توقع داشتند چنین مسابقه ای برگزار بشه. و امیدوارم به هدف اصلی که همون پیشرفت هنر سه بعدی هست برسیم.
 • محمد مهدی

  محمد مهدی

  14 مرداد 1394 ساعت 07:56 |
  سلام ، هنوز یک مقدار گنگ هستم نسبت به موضوع مسابقه !
  در هر صورت امیدوارم که نتیجه ، نتیجه در خور و شایسته ای باشه !

  خسته نباشید . یا علی
 • Habibullaaf

  Habibullaaf

  14 مرداد 1394 ساعت 08:00 |
  سلام
  اگر میشد مشترکین خارج از ایران هم شرکت میتوانستند بهتر بود.
 • عباس

  عباس

  14 مرداد 1394 ساعت 08:27 |
  درود بر شما مصطفی عزیز و باقی همکاران . همه چیز خوب و حساب شده کار شده . واقعا دمتون گرم . خسته نباشید. امیدوارم من هم بتونم تو مسابقه شرکت کنم
 • عبدالجلیل سلطانی

  عبدالجلیل سلطانی

  14 مرداد 1394 ساعت 08:42 |
  با درود به کلیه دوستان در سایت

  عالی عالیست ,

  تبریک به کلیه کاربران و هنرمندان رشته های CG , که بعداز سالها سایتی حرفه ایی به دنبال حمایت و پشتیبانی از آنهاست .

  بودن هنرمندان شاخص و پیش کسوت در بین داوران نشان از کاری جدی و حرفه ایست .

  فرصتی مناسب برای عرضه داشته ها در سطحی بالا و ملی و .....
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  14 مرداد 1394 ساعت 09:12 |
  خداقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوت مصطفی جــــــــــــــــــــــــــان.
 • عباس

  عباس

  14 مرداد 1394 ساعت 09:30 |
  با عرض سلام و خسته نباشد خدمت شما و همه همکارن محترم سایت...
  به نظر بنده جایزه های ذکر شده در بالا به مقدار لازم ایجاد انگیزه نمیکنه..!!
  • علی حسینی

   علی حسینی

   14 مرداد 1394 ساعت 18:04 |
   تازه اولین مسابقه است
   برای شروع کافیه : )
  • silent

   silent

   15 مرداد 1394 ساعت 17:57 |
   ولی به نطر من عباس جون همین که تو این سایت بخوایم رقابت داشته باشیم خودش به اندازه کافی ایجاد انگیزه میکنه
   • عباس

    عباس

    15 مرداد 1394 ساعت 22:43 |
    بله . کاملا موافق هستم با شما دوستان عزیزم...
 • احسان شمسی

  احسان شمسی

  14 مرداد 1394 ساعت 09:31 |
  perfect....just perfect :D
  مصطفی جان نرکوندی دمت گرم
 • mohammad.a.dashti

  mohammad.a.dashti

  14 مرداد 1394 ساعت 09:54 |
  درود!
  حرکت خیلی خوییه ،انشاا... ک با بهترینها رقابت کنیم!
 • saeed

  saeed

  14 مرداد 1394 ساعت 10:01 |
  با سلام
  میخواستم بدونم ک معیار انتخاب این اثر چه چیز هایی است و این که میشه کاملا در فتوشاپ این کاررا انجام داد یا خیر؟
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   14 مرداد 1394 ساعت 22:51 |
   سلام
   خیر. اثر باید یک طرح سه بعدی باشه
 • امیر پورشفیع

  امیر پورشفیع

  14 مرداد 1394 ساعت 10:46 |
  سلام من تازه عضو این سایت فوق العاده شدم و به وجود همچین افرادی افتخار میکنم.
  این مسابقه خیلی هیجان انگیزه.من در حال اماده سازی یه کار واسه مسابقه UNREAL ENGINE
  در سایت Ronen berkerman هستم اما سعی می کنم به این مسابقه جذاب هم برسم.
 • vahid shaghaghi

  vahid shaghaghi

  14 مرداد 1394 ساعت 10:48 |
  ممنون از مصطفی عزیز بابت این سورپرایز...
  اما صد افسوس که نمیتونم شرکت کنم:(
  ولی مشتاقانه و پر انرژی مسابقه رو دنبال میکنم...
  بچه ها ینی بترکونیداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا...
 • عرشیا

  عرشیا

  14 مرداد 1394 ساعت 11:27 |
  خودم فدات شم مصطفی :))) . واقعا دستت درد نکنه که اینطوری به بچه ها امید وانگیزه و شور و نشاط میدی . خدا شاهده اگه مسعولین ما مثل تو پشتکار داشتن و تلاش میکردن الان avenger 3 تو استودیو های ایران داشت ساخته میشد !!!!
  فقط دوتا نکته !
  1_اسپانسر مسابقه کیه ؟؟؟؟ بدون هزینه ورودی جایزه از کجا میاد ؟؟؟
  2_ متوجه مفهوم این بند از قوانین نشدم میشه توضیح بدی ؟؟ (( وبسایت برگزار کننده مسابقه (Mostafa3D.com) در ارسال و یا عدم ارسال آثار به مرحله داوری مختار است. )))
  موفق باشی رفیق :) .
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   14 مرداد 1394 ساعت 22:53 |
   سلام عرشیا جان
   مرسی. لطف داری

   اما پاسخ سوال ها:
   1. خود همین سایت اسپانسر مسابقه است.
   2. این بند یعنی وبسایت برگزار کننده مسابقه آثار رو مورد بررسی قرار میده و برای عدم ارسال آثاری که خارج از قوانین عمل کردن اختیار کامل داره.

   شما هم موفق باشی
   • عرشیا

    عرشیا

    15 مرداد 1394 ساعت 10:12 |
    بابا دمت گرم مصطفی جان . واقعان ممنونم . . .
 • حمیدرضا

  حمیدرضا

  14 مرداد 1394 ساعت 11:51 |
  ایول مصطفی جان ، به این میگن مسابقه ، خدا قوت
  انشاالله که هر روز موفق تر از دیروز باشید ! :)
 • یاسر سنایی

  یاسر سنایی

  14 مرداد 1394 ساعت 11:53 |
  سلام
  ضمن تشکر و خسته نباشید به همه دوستان و عزیزانی که در طراحی و اجرای این رویداد جذاب و خاص نقش داشتند، فقط ای کاش
  فرایند ارائه کار بصورت تصویر ثابت Still Image تنها نمی بود و بخش جلوه های فیلم ، کامپوزیت و VFX Breakdown هم داشت .
  باز هم از زحمات و تلاش شما سپاس گذارم وامید وارم در برگزاری این رخ داد موفق باشید
 • Alireza Yaghobi

  Alireza Yaghobi

  14 مرداد 1394 ساعت 12:26 |
  سلام ب همه دوستان
  ی سوال داشتم و اون اینه ک میشه ویدیو 30ثانیه ای رو تو مسابقه شرکت داد یا اینکه فقط تک فریم؟؟
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   14 مرداد 1394 ساعت 22:54 |
   سلام

   خیر.
   فقط تک فریم
   امکان ارائه آثار انیمیشنی نیست.
 • time

  time

  14 مرداد 1394 ساعت 12:49 |
  سلام خیلی عالیه دستتون درد نکنه
  اگه می شد 2d هم قبول باشه یعنی کسانی که دیجیتال پینت می کنند هم شرکت کنند و کارشون 2d باشه نه 3d خیلی خوب می شد.
  دوباره تشکر
 • احمد رضا اعظمی

  احمد رضا اعظمی

  14 مرداد 1394 ساعت 13:08 |
  خسته نباشید به تمام دوستان
  اجرای این مسابقات حس خوبی رو به ادم القا میکنه .امیدوارم منم بتونم شرکت کنم :)
  از تمام دوستانی هم که در ایجاد این مسابقه تلاش کردند تشکر میکنم.
  موفق باشید........
 • RezaAnsari

  RezaAnsari

  14 مرداد 1394 ساعت 13:22 |
  خسته نباشید
  عالی بود.خیلی خوبه.گرچه موضوع خیلیی گسترده اس
  من اول فکر کردم موضوع خود خوابیدنه.خیلی بیشتر خوشم اومد.اما این موضوع خیلی گستردگی داره.

  اما در مورد گذاشتن مرحله به مرحله میدونم خیلی به جنب و جوش فروم کمک میکنه اما به نظرم خوب نیست.مخصوصا اینکه ایده دست چندم میشه و اون جذابیت رو نداره.و مهمترا زا همه به این دلیل که همه قبل از کامپوزیت رو میبینن و ممکنه خیلی چیزا تغییر کنه
 • مصطفی سلطانیان

  مصطفی سلطانیان

  14 مرداد 1394 ساعت 13:50 |
  تبریک و دست مریزاد به جناب رضایی عزیز ، به این میگن یه کار اصولی در حیطه cg
 • هادی اسفندیاری

  هادی اسفندیاری

  14 مرداد 1394 ساعت 14:11 |
  خیلی ایده خوبی راه اندازی شده
  حتی اگر بدونیم جزء رتبه های برتر هم نمیشیم ولی مطمئنا انگیزه ها نسبت خیلی بیشتر میشه طبعا پیشرفت علمی خوبی صورت میگیره و این بهترین نتیجه این نوع رویداد ها هست

  با تشکر
 • عبدالجلیل سلطانی

  عبدالجلیل سلطانی

  14 مرداد 1394 ساعت 16:50 |
  با درودی دوباره

  پیشنهاد میکنم این تایپیک بصورت صفحه جداگانه وبا درج نام خاص خودش " بخش مسابقه " بیاد که کاربران برای دیدن اسامی و دنبال کردن موضوع داخل موضوعات مختلف نگردند و همین حق کسانیکه سوالی و یا موضوع جدیدی رو مطرح میکنند (( بخاطر زیر رفتن موضوع به صفحات بعدی و جلوی چشم نبودن مطلب آنها )) نگیرد .

  برای کاربران و کسانیکه در مسابقه شرکت کردند پیگیری راحتر و رقبای خودشون رو راحتر رسد میکنند.

  با تشکر
 • محسن

  محسن

  14 مرداد 1394 ساعت 16:55 |
  بسیار عالی
  جای افتخار داره آقا مصطفی عزیز
  امیدوارم رقابت خوبی باشه
  بنظرم اگه به فکر یه گردهمایی هم باشين که دوستان بتونن در پایان مسابقات حضوری همدیگه رو ببینن هم عالی میشه
 • امیر

  امیر

  14 مرداد 1394 ساعت 17:08 |
  اصلا نگفتید چی قراره بسازیم؟
  هر چی خواستیم؟!
  • مجتبی فرخی

   مجتبی فرخی

   14 مرداد 1394 ساعت 21:57 |
   بله فقط به موضوعتون رفت باید داشته باشه!
   موفق باشید
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   14 مرداد 1394 ساعت 22:56 |
   موضوع مسابقه مشخصه
   شما میتونید یکی از خواب های خودتون رو به تصویر بکشید.
 • hbr

  hbr

  14 مرداد 1394 ساعت 17:25 |
  با سلام
  امیدوارم با حضور گرم همه دوستان مسابقه بسیار خوبی بشه .
  خسته نباشید .
 • محمد جواد کسایی

  محمد جواد کسایی

  14 مرداد 1394 ساعت 17:56 |
  چقدر خوب و چقدر عالی....
  مصطفی جان ما که توی حوزه ی معماری فعالیت میکنیم چی کنیم اخه؟؟؟ باید یک ایده معماری که با رویا هم بی ارتباط نباشه درنظر بگیرم ،
  خیلی هیجان انگیزه
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  14 مرداد 1394 ساعت 18:04 |
  آقای رضایی واقعا فوق العاده بود. احسنت. ایول.
 • آژیرنیار

  آژیرنیار

  14 مرداد 1394 ساعت 18:12 |
  آیا میتوان از تصویرسازی و نقاشی دیجیتال هم استفاده کرد؟
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   14 مرداد 1394 ساعت 22:57 |
   سلام
   بیس و پایه اثر باید 3D باشه.
 • محمود شوار

  محمود شوار

  14 مرداد 1394 ساعت 20:08 |
  اصلا سورپرایزی برای من نداشت .....
  تصورم کارگاه آموزشی چیزی بود .........
 • محمد بودات

  محمد بودات

  15 مرداد 1394 ساعت 00:47 |
  مصطفی جان . خسته نباشید. جای مسابقه توی این سایت واقعا خالی بود
 • ALI. AH

  ALI. AH

  15 مرداد 1394 ساعت 09:50 |
  سلام
  اول خوشحال شدم بعد دیدم سورس هم می خواهند نا امیدشدم
  ***
  از کاربران بجای درخواست سورس کار ، بهتر نیست رندر از زاویه های مختلف در خواست شود
 • M.H.A

  M.H.A

  15 مرداد 1394 ساعت 10:53 |
  سلام و خسته نباشید.
  معمولا در اینطور مسابقات جوایز بر عهده اسپانسر هست و خود برگزار کننده از جیب چیزی نمیزاره. اگر اسپانسر میگرفتید مسابقه یه جنبه دیگه به خودش میگرفت و حالت جدی تری داشت و شاید جوایز هم نفیس تر. در هر حال ایده ی خوبیه.
  موفق باشید.
 • احمد کرمی

  احمد کرمی

  15 مرداد 1394 ساعت 20:40 |
  سلام آقای رضایی عزیز

  درصورتی که صلاح دونستید من می تونم در زمینه ی آموزش های ویدئویی انجین های بازی سازی با شما و دوستان عزیز در این سایت همکاری کنم.

  موفق و سربلند باشید
 • نبی سروی

  نبی سروی

  15 مرداد 1394 ساعت 20:44 |
  ممنون و خسته نباشید مصطفی جان .
  مسابقه خوبی ه امیدوارم بتونم شرکت کنم .


  خسته نباشید مجدد به تمامی مدیران سایت
 • حامد فرمند

  حامد فرمند

  16 مرداد 1394 ساعت 19:02 |
  سلام
  با تشکر...
  ای کاش زمان مسابقه عید بود که من هم شرکت میکردم...
  برای شرکت کننده ها آرزوی موفقیت میکنم
 • hassan

  hassan

  18 مرداد 1394 ساعت 17:10 |
  با سلام و خسته نباشید آقا مصطفی گل
  خدا قوت
  از این خیلی خوشحال شدم که موضوع خواب رو انتخاب کردی که فکر میکنم تقریبا هیچ جا اشاره نشده و با خیال راحت تمام آثار میشه گفت ساخت خود هنرمندانه...

  پاینده باشید
 • علی گزبلند

  علی گزبلند

  19 مرداد 1394 ساعت 15:51 |
  تشکر برای این ایده خلاقانه،بدون شک این حرکت شما نتایج و نتایج خیلی خوبی برای جامعه سی جی کشور خواهد داشت.
 • توحيد

  توحيد

  22 مرداد 1394 ساعت 23:14 |
  با سلام
  تبریک میگم،خیلی خوشحال شدم،خیلی وقته منتظر همچین فرایندی در سایت بودم.
 • hassan

  hassan

  30 مرداد 1394 ساعت 12:46 |
  سلام خدمت تمامی دوستان در عرصه هنر...
  آقای رضایی سوال من اینه:
  هممون معمولا دو جور خواب میبینیم یکی خوابایی که روزمره واسمون اتفاق افتاده و اونو میبینیم که طراحی کردن اون خنده دار و مضحکه که پرمغز نیست و یکی دیگه خوابایی که اصطلاحا چرت و پرته که ساختشون هیچ معنی واسه هیچ کس به غیر از کسی که خواب دیده نداره و بعضی ها هم هستند و یا هستیم که خوابایی میبینیم که مناسب هستند برای شرکت در مسابقه اما شاید چند سال پیش بوده که نتونیم اونو به خاطر داشته باشیم
  میشه از ترکیب خوابایی که دیدیم باشه + استفاده از قوه ی تخیل برای ساخت یک فریم از خواب؟

  ممنون

نظرتان را بنویسید :

اظهار نظر به عنوان مهمان .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی بود ممنون از آموزش خوبتون به نظرم بهترین سایت توی این زمینه هست اینجا و واقعا به بهترین شکل آموزش میدین بازم ممنون

محسن محسن 07. تیر, 1399 |

سلام
خواهش میکنم ممنونم از شما
چشم انشالله در فرصت بعدی آموزش های دیگه ای رو هم در سایت قرار میدیم

مهران خدائی مهران خدائی 07. تیر, 1399 |

فشار دقیقا به شما وارد شده. من مختصر و مفید واست نوشتم

ali ali 03. تیر, 1399 |

سلام آقای رجبی. ممنون از مطلب مفیدتون.
من تو استفاده از این پلاگین مشکلی...

مهدی معصومی مهدی معصومی 02. تیر, 1399 |