3 سال گذشت ...

در تاریخ چهارشنبه, 19 آذر 1393 در بخش اخبار سایت توسط مصطفی رضایی

مطلبی به مناسبت سومین سالروز بازگشایی سایت

3 سال گذشت ...
چقدر زود گذشت ... وقتی وارد بخش بلاگ میشم و شروع میکنم به گشتن در صفحات مختلف، انگار دارم یک سررسید 3 ساله رو ورق میزنم که توی هر صفحه ای از اون صدها خاطره تلخ و شیرین وجود داره. همینطوری که به ورق زدن ادامه میدم نهایتا به صفحه آخر میرسم و مطلب اول که با عنوان (به نام خدا) آغاز شد رو میبینم و انگار همین دیروز بود. روز نوزدهم آذر سال 1390 که سایت با این رویکرد و فعالیت خاص خودش شروع بکار کرد. اون موقع سایت از نظر امکانات هیچی نداشت، فقط یه بخش بلاگ بود با آموزشها ولی از همون زمان اینجا یک سرمایه ارزشمندی داشت که اونم شما بودید که از همون روز شروع و از همون ابتدا با همراهی گرمتون باعث شدید که امروز اینجا بعنوان بزرگترین وبسایت فارسی زبان در زمینه گرافیک رایانه ای (CG) شناخته بشه.
 
سه سال پیش بی ادعا کارمون رو شروع کردیم و اطمینان دارم که خیلی از دوستان و همراهانی که از روز اول با ما بودن این تصویر رو بخاطر میارن. توی این مدت اتفاقات زیادی افتاد. دوستان عزیزی به این جمع پیوستن و صمیمانه بدون هیچ چشم داشتی سعی کردن تا به دوستاران این عرصه کمک کنن. همیشه این موضوع رو گفتم، یکی از زیباترین اتفاقاتی که توی این مدت دیدم فرهنگ بسیار زیبای نویسندگان وبسایت در اشتراک گذاری دانش خودشون با دیگران بود.
 

تشکر ویژه از ...

توی این مطلب که به هر حال به خود سایت اختصاص داره دوست دارم از تک تک دوستان و همکاران سایت تشکر کنم که البته خود شما همیشه با حضور پرشور و گرمتون اینکار رو انجام دادید. من به ترتیب بر اساس زمانبندی که دوستان به این جمع پیوستن سعی میکنم به نوبه خودم از همکاران عزیز سایت تشکر کنم.
 
ممنونم از حمید رضا آقاجانی عزیز (LinkinForEver) که بعنوان یکی از محورهای اصلی این وبسایت شناخته میشه و از روزهای اول قدم به قدم با همراهی و همکاری گرم و صمیمانه خودش یک محیط تخصصی و صمیمی رو بوجود اورد و با فعالیت بعنوان نویسنده در سایت و مدیریت در بخش تالار گفتگو تمامی تلاش خودش رو برای کمک به همه دوستان انجام میده.
 
ممنونم از محسن امیدوار عزیز (CGAria) که محسن هم از روزهای ابتدایی در کنارمون بود و بعنوان نویسنده و مدرس وبسایت با انتشار مطالب بسیار خوب و آموزشهای کاربردی تمامی تلاش خودش رو برای کمک به دوستان در این زمینه انجام میده.
 
ممنونم از امین صادقوند عزیز (amincgi) که از دوستان قدیمی خودم هست و همیشه تلاش، تخصص و استعداد امین برای من مثال زدنی بود و خیلی خوشحالم از اینکه از ابتدای راه تونستیم از تجربیات امین عزیز بعنوان نویسنده و مدرس وبسایت بهره ببریم.
 
ممنونم از محمد ذاکری عزیز (mohamad.zakery) که همیشه با ارائه جذاب ترین مباحث بعنوان نویسنده، مدرس و عضو تیم پادکست و فعالیت خودش رو در سایت دنبال میکنه. محمد اخیرا به جمع تیم مدیریتی تالار گفتگو پیوسته و قراره مباحث فوق العاده خودش در زمینه برنامه نویسی و توسعه نرم افزاری رو در تالار شروع کنه.
 
ممنونم از پژمان رجبی عزیز (Power) که انرژی غیرقابل توصیف پژمان بعنوان یک نیروی محرک اصلی وبسایت شناخته میشه. پژمان بعنوان نویسنده، عضو تیم پادکست و ناظر تالار گفتگو در سایت فعالیت داره و شاید حضور پژمان در جلوی صحنه کمرنگ باشه ولی این رو بدونید که با وجود مشغله کاری، مسئولیت هماهنگی تمام گروه بر دوش پژمان عزیز هست.
 
ممنونم از استاد اسماعیل جباری عزیز (abrishamkohan) که یک چهره بسیار شناخته شده و دوست داشتنی در وبسایت هستن و همه ما با کارهای فوق العاده زیبای ایشون آشناییم. جناب استاد جباری فعالیتشون رو بعنوان نویسنده و مدرس در وبسایت آغاز کردن و تا کنون فعالیت های بسیار ارزشمندی مثل مدیریت پروژه های گروهی در تالار گفتگوی سایت رو انجام دادن.
 
ممنونم از ناصر اسلامی عزیز (naser196) که یکی از چهره های فعال و دوست داشتی وبسایت هستن و ناصر هم بعنوان نویسنده، مدرس، عضو تیم پادکست و مدیر تالار گفتگو فعالیت خودش رو در سایت ادامه میده و با انتشار مطالب مفید، آموزشهای کاربردی و فعالیت فعال و گسترده در تالار گفتگو برای کمک به دوستان در این عرصه تلاش میکنه.
 
ممنونم از رضوان پورمرتضی عزیز (rezvan.poormorteza) که با انتشار آموزشهای ارزشمند و مطالب مفید با قلم زیبای خودش از امسال فعالیتش رو با این گروه آغاز کرد و بعنوان نویسنده، مدرس و عضو تیم پادکست محتواهای بسیار ارزشمندی همچون مجموعه آموزشهای افترافکتز رو در سایت منتشر کردن.
 
ممنونم از مجتبی فرخی عزیز (animator_mojtaba) که بتازگی به این جمع پیوستن و البته از همراهان قدیمی این مجموعه بودن. مجتبی بعنوان نویسنده، مدرس، عضو تیم پادکست و مدیر تالار گفتگو فعالیت خودش رو با محوریت ارائه محتوا در زمینه نرم افزار بلندر آغاز کرده.
 
ممنونم از محمد جواد کسایی عزیز (archman) که همگی با کارهای برجسته ایشون آشنا هستیم و محمد جواد بعنوان یک عضو فعال در زمینه معماری فعالیت خودش رو از چندی پیش با مدیریت در بخش تالار گفتگو آغاز کرد.
 
ممنونم از سعید عزیز (saeedhhhhh) که زحمات دلسوزانه و مفید ایشون در تالار گفتگو غیرقابل توصیفه. سعید عزیز هم فعالیت خودش رو از چندی پیش بعنوان مدیر تالار گفتگو آغاز کرده و البته مدت زمان زیادی هست که شاهد کارهای ارزشمند و مفیدی مثل ارائه آموزش، پاسخ به سوالات و پیگیری صمیمانه مشکلات کاربران رو از طرف ایشون هستیم.
 
البته همکاران دیگری هم هستن که در یک مقطع زمانی همراه ما بودن مثل سجاد جهانگیری عزیز که با آموزشهای متنوع و جذابش خیلی از دوستاران این عرصه رو مدیون خودش کرد و البته تعدادی از همکاران که در مقاطع زمانی خیلی کوتاه شاهد فعالیتهاشون بودیم و دست همه این عزیزان رو صمیمانه میفشارم.
 
و البته یک تشکر ویژه از شما دارم و باید بگم که خیلی خیلی ممنونم از شما همراهان همیشگی که با حضور گرم و پررنگتون باعث شدید که این گروه معنی پیدا کنه و بتونه با قدرت به فعالیت خودش ادامه بده.
 

چند خط گلایه !

اگه اجازه بدید در چند جمله کوتاه گلایه ای رو هم داشته باشم. راستش خیلی دوست ندارم غر بزنم ! حتما میدونید که در طول این سالها مسائل، حاشیه ها و مشکلات زیادی توی مسیر وجود داشت، از سرورهای سایت گرفته تا مشکلات حاشیه ای پیرامون سایت و تا اونجایی که امکان داشت سعی کردیم تمامی مشکلات در همون پشت صحنه باقی بمونن. فقط توی این بخش مطلب میخوام چند کلمه گلایه ای داشته باشم از دوستانی که همیشه تماشاچی بودن ! با وجود اینکه همیشه تاکید میکردیم و خیلی دوست داشتیم همه دوستان و عزیزانی که از مطالب، محتوا، ویدئوها، آموزشها، پادکست ها و ... استفاده میکنن، حضور فعال نیز داشته باشن ولی با اینحال خیلی ها علاقه ای به اینکار نداشتن. در مقابل همراهان همیشگی سایت رو میبینیم که همیشه در مطالب مختلف حضور پیدا میکردن حتی در مطالبی که ارتباطی هم با فعالیت اصلیشون نداشت؛ و کاملا مشخص بود که حس مسئولیت بعنوان عضوی از این خانواده رو داشتن و به صراحت میتونم بگم که همین همراهان همیشگی بعنوان یکی از دلایل اصلی ادامه فعالیت این گروه بودن.
 
بیایید قبول کنیم فعالیت هایی که در اینگونه سایتها شکل میگیره در اصل یک مسیر دوطرفه است. امروز ممکنه شما در تالار گفتگو سوالی رو بپرسید و دوستانی پاسخ شما رو بدن و فردا ممکنه همون دوستانی که پاسختون رو داده بودن سوالاتی رو داشته باشن که شما بتونید راهنماییشون کنید. امروز ممکنه شما نمونه کاری رو در گالری قرار بدید و دوستان زیادی درباره کار شما دیدگاهها، نظرات و انتقاداتشون رو بنویسین و شک نکنید که همون دوستان نمونه کارهایی رو در گالری دارن که شما هم میتونید درباره آثارشون نظر بدید. بطور خلاصه بازهم تکرار میکنم که این جاده رو یک مسیر دو طرفه ببینید و اگه همگی فقط بهش بعنوان یک مسیر یکطرفه نگاه کنیم، مطمئن باشید که به بیراهه میره !
 

بخش آموزشهایی که دوباره فعال شد

خب میدونید که همیشه در ابتدای هر سال مطلبی رو به تصمیمات پیش روی سایت اختصاص میدادیم. خب امسال هم مطلبی با عنوان (کجا ایستاده ایم و به کجا می‌خواهیم برسیم ؟!) در ابتدای سال توی سایت منتشر شد و در اون به تصمیماتی که قرار بود امسال اجرایی بشن نگاهی داشتیم. راستش در اون زمان و در اصل در اون مطلب هیچ اسمی از یکی از فعالیت های اصلی سایت یعنی آموزشها نبردم و تصور خودم بر این بود که با این تراکم کارهایی که داریم خیلی بعیده که دیگه فرصتی برای انجام یکسری تغییراتی ساختاری و شروع دوباره فعالیت بخش آموزشها پیدا بشه اما اینکار انجام شد و همکاران وبسایت با انرژی فوق العاده خودشون از ابتدای سال نگذاشتن این بخش متروکه باقی بمونه و با انتشار آموزشها فوق العاده کاربردی، متنوع و جذاب دوباره تونستیم بخش آموزشهای سایت رو زنده کنیم.
 
ولی خب بدقول ترین شخص توی این مورد من بودم چرا که بارها و بارها به دوستان قول انتشار آموزشهایی رو از طرف خودم میدادم ولی متاسفانه بخاطر مشغله خیلی زیاد و زمان خیلی کم و محدودی که داشتم این امکان برام مقدور نبود. اما امروز میخوام بهتون بگم که اینبار تمام سعی خودم رو کردم تا بتونم یک مجموعه آموزشی مناسبی رو براتون آماده کنم و همینجا این قول رو بهتون بدم که فردا یعنی روز پنجشنبه 20 آذر 93 یک مجموعه آموزشی به مدت بیش از 7 ساعت آموزش ویدئویی از نرم افزار 3ds Max توی سایت منتشر خواهد شد که شاید بتونه جوابگوی بخش کوچیکی از بدقولی های من و محبت های شما باشه. و این موضوع رو هم اضافه کنم که از این پس انتشار آموزشها با قدرت بعنوان یکی از بخش های اصلی و درواقع یکی از شاخه های اصلی فعالیت سایت به کار خودش ادامه خواهد داد و من هم به نوبه خودم در کنار همکاران وبسایت سعی میکنم آموزشهای مناسبی رو آماده و منتشر کنم.
 

 
ببخشید که مطلب طولانی شد و البته ممنون که کامل مطالعه کردید. سال پیش توی همین روز در مطلب ویژه سالگرد سایت ازتون خواسته بودم برامون دعا کنید که بتونیم یکسال بعد هم توی یه چنین روزی در خدمتتون باشیم و همینطور هم شد و با وجود تمامی مشکلات اما موفق شدیم یکسال دیگه هم در کنار شما باشیم. ولی بازهم ازتون میخوام که ما یعنی کل گروه و مجموعه رو دعا کنید که درست یکسال بعد توی همین روز در چهارمین سالگرد تاسیس سایت در کنار هم باشیم.
 
صحبتم رو با همون شعار قدیمی به پایان میرسونم :
عمری با حسرت و اندوه زیستن نه برای خود فایده ای دارد و نه برای دیگران، باید اوج گرفت تا بتوانیم آن چه را که آموخته ایم با دیگران نیز قسمت کنیم.
 
حق یارتون
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مصطفی رضایی

مصطفی رضایی

در زمینه گرافیک سه بعدی، انیمیشن سازی و موشن گرافیک فعالیت میکنم و با نرم افزار هایی مثل تری دی مکس، افتر افکتز، فتوشاپ و ... آشنایی دارم. این وبسایت از سال 1390 راه اندازی شد تا مرجعی باشه برای تمامی هنرمندان صنعت CG در ایران ...

نظرات (66)

 • محمد مهدی

  محمد مهدی

  19 آذر 1393 ساعت 00:08 |
  سلام و خسته نباشید
  تولدت مبارک
  امیدوارم بیش از پیش موفق باشید .

  راستی الان که فکر می کنم می بینم من هم متولد 19 آذر هستم ، چه جالب ! (19آذر 1369 )

  آرزوی سعادت
 • مجتبی فرخی

  مجتبی فرخی

  19 آذر 1393 ساعت 00:17 |
  سلام و درود

  ممنون مصطفی جان
  امیدوارم پر انرژی پیش بره این سایت

  موفق و پیروز باشید
 • amirreza

  amirreza

  19 آذر 1393 ساعت 00:38 |
  سایت شما در وب پارسی کم نظیره
  سپاس فروان و به امید موفقیت بیشتر
 • امیــد طــاووســـی

  امیــد طــاووســـی

  19 آذر 1393 ساعت 00:53 |
  سلام دارم خدمت مصطفی عزیز و مدیران و کاربران گرامی سالروز تاسیس سایتmostafa3d رو به همه تبریک میگم.

  هر چند بنده مدت کمی است که با این سایت آشنا شده ام.
  همین که میبینم بچه های با استعداد و پر انرژی در این سایت
  بدون هیچ چشم داشتی تجربیات خودشون رو به اشتراک میگزارن
  بنده رو وادار کرده که خود رو مدیون این عزیزان بدانم .
  از خداوند بزرگ براشون ارزوی موفقیت رو خواستارم.
  تبریک بنده رو پذیرا باشید.
  به امید موفقیت برای سایت mostafa3d
 • محمد مهدی

  محمد مهدی

  19 آذر 1393 ساعت 00:59 |
  سلام

  ممنون آقا مصطفی بابت همه ی زحمت هایی که می کشید.

  موفق و عاقبت به خیر باشید
 • هادی حسین زاد

  هادی حسین زاد

  19 آذر 1393 ساعت 01:07 |
  مصطفی جون هم به تو و هم به خودمون این سالگرد رو تبریک میگم واقعا خیلی زحمت میکشید دستتون درد نکنه.
 • رهگذر

  رهگذر

  19 آذر 1393 ساعت 01:08 |
  سلام منون از همه عزیزان مخصوصا جناب مصطفی البته به جز اقای حمید رضا آقاجانی که همیشه بد برخوردن . طلب کار
  یا حق
 • ناصر اسلامی

  ناصر اسلامی

  19 آذر 1393 ساعت 01:26 |
  www.mostafa3D.com تولدت مبارک.
  فکر می کنم نزدیک به یک سالی میشه که تو این سایت فعالیت میکنم،و فعالیت در کنار شما دوستان عزیز واقعا افتخار بزرگی هست ،هم بچه های که همراه سایت هستند با شرکت در نظرات،با سر زدن به سایت و هم نویسندگان عزیز سایت و الخصوص مصطفی عزیز، مدیر محترم سایت
  به واسطه این سایت،دوستان خیلی خوبی پیدا کردم و خدا رو شکر می کنم که عضو چنین خانواده بزرگی هستم.و چه سعادتی بالاتر از فعالیت در کنار شما عزیزان.
  بچه ها راستش قرار بود به مناسبت تولد سایت آموزش جذابی تو زمینه مدلینگ آماده بشه که به علت مشغله کاری زیاد،شرمنده شما دوستان عزیز شدم .ولی منتظر آموزش های بسیار جذاب و کاملا بومی از همین سایت باشید.
  موفق باشید
 • سعید H

  سعید H

  19 آذر 1393 ساعت 03:37 |
  سلام
  تبریک می گویم آقا مصطفی
  آقا مصطفی زمان زود می گذرد تا چشم به هم بزنید می بینید 3 سال که هیچی ، یک دفعه به خودتون میاید می بینید 10 سال گذشت .
  ولی موضوع اصلی اینه که امیدوارم این کار و زحمت شما و دوستان ثمره داشته باشه و شاهد پیشرفت روز افزون این دانش باشیم .
  اگرکسی در رشته انیمت ویا پروژه طراحی معماری جهانی موفق شد وقتی با اون شخص موفق مصاحبه شد
  بگوید من از سایت mostafa3d آموختم تا به اینجا رسیدم
  جدا از اجر معنوی زیادی که داره اون وقت می فهمیم این همه زحمتی که همه بچه ها برای آموزشی کاربران زحمت کشیدن ثمره داشته.
  من به موضوع و هدف این سایت اینجوری نگاه می کنم و باید اون زمان افتخار کرد .
  باز هم از سعی وتلاش شما مصطفی عزیز و همه دوستان عزیز تشکر و سپاسگزارم
  سلامت باشید
 • rasool

  rasool

  19 آذر 1393 ساعت 05:30 |
  از زحمات تمام دوستان بخصوص آقا مصطفی تشکر می کنم
  از سایت پر بار تون بسیار تشکر می کنم و درخواستی داشتم بعصی از زمینه ها جای کار بیشتری داره بخصوص بخش انیمیشن ؛ ا»وزش های بیشتری در این زمینه با نرم افزار تردی مکس در سایت بزارید

  ممنونم برای تمام زحماتون
  رسول از رشت
 • سید متین منزوی

  سید متین منزوی

  19 آذر 1393 ساعت 06:12 |
  ممممممنون very much
 • ابرهیم کریمیان

  ابرهیم کریمیان

  19 آذر 1393 ساعت 07:45 |
  سلام به جمع همه ی دوستان عزیزم
  و سلام و خدا قوت به آقا مصطفی تبریک تولد شما در این وب سایت رو گرامی می داررم
  خدا قوت هم به تمام تیم این وب سایت و تمام بچه های این حرفه ویژوال و...
  ممنون از شما آقا مصطفی من از این وب سایت خیلی مطالبی یاد گرفتم
  همیشه موفق باشی
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  19 آذر 1393 ساعت 08:19 |
  قبل از همه چیز، باید پشتکار،همت، سخاوت، بخشش و تواضع شما و سایر همکاران سایت رو ستایش کنم و از خداوند برای تک تک شما و کل مجموعه MOSTADA3D.com آرزوی صحت و سلامتی رو دارم. امیدوارم که با قدرت به راهتون ادامه بدید و باز هم شاهد بهتزین ها از بهترین وب سایت CG کشور باشیم.

  منتظر آموزش های فوق العادتون هستم.
  و کاش در زمینه رندرینگ هم آموزش های بیشتری روی سایت قرار بگیره.

  وقتی تو میخندی زمین یادش میاد
  سالی یه بار هم هست باید تازه شه
  اونقدر دنیارو عوض کن تا منم
  دیوونه بازی هام بی اندازه شه
 • Alireza Yaghobi

  Alireza Yaghobi

  19 آذر 1393 ساعت 08:30 |
  با سلام و خسته نباشی!
  کاملا قاطع میتونم بگم که هر کسی که تو ایران Cg کار میکنه این سایت و دوستان زحمت کش این سایتو میشناسه.
  ب امید روزی که صنعت CG ایران به جایگاه بالایی تو جهان برسه و این قضییه فقط با همکاری و کمک دوستان اهل فن محقق میشه.

  یاعلی
 • مهدی رضائیان

  مهدی رضائیان

  19 آذر 1393 ساعت 09:39 |
  با سلام
  نخستین سپاس و ستایش از آن خداوندی است که بنده کوچکش را در دریای بیکران اندیشه، قطره ای ساخت تا وسعت آن را از دریچه اندیشه های ناب آموزگارانی بزرگ به تماشا نشیند.
  با تشکر از زحمات شما و همکاران گرامی امیدوارم بر تارک بلندی و افتخار آشیانه داشته باشید.
 • programming

  programming

  19 آذر 1393 ساعت 10:03 |
  سلام...سایت واقعا خوب و فعالی هست و امید که بهتر بشه و من تاسف می خورم که چرا زودتر با این سایت آشنا نشده آشنایی من با این سایت برمی گرده نهایت به اوایل مهر ماه امسال!
 • علی مختاری

  علی مختاری

  19 آذر 1393 ساعت 10:12 |
  انشاالله که با وجود دوستای خوب در این سایت و آقا مصطفی سایت روزبه روز گسترده تر بشه
 • 1

  1

  19 آذر 1393 ساعت 10:19 |
  درود
  تبریک میگم هم به شما آقا مصطفی هم به بقیه عزیزانی که با انرژی و علاقه زیاد در این سایت فعالیت میکنند و مکانی برای دوستداران انیمیشن و جلوه های ویژه و حتی ضمینه های مرتبط مانند برنامه نویسی و ... ایجاد کردند و امیدوارم نتیجه این کار خوبتون به خودتون برگرده.

  تماشاچی... آره راست میگی , من از طرف خودم یک عذر خواهی به همه شما زحمت کشان این سایت بدهکارم که از مطالب مفیدتون استفاده میکنم و فراموش میکنم که شما با دیدن دیدگاه من میتونید متوجه تشکر من بشید و انرژی بیشتری برای ادامه کار بگیرید. همینجا از تک تک شما برای تک تک مطالب و مقاله های آموزنده ای که تا به امروز قرار داده اید تشکر میکنم و قول میدم از این به بعد تماشاچی نباشم.
  سپاس
 • حمید.معمار

  حمید.معمار

  19 آذر 1393 ساعت 10:51 |
  تبریک ویژه به خانواده ی بزرگ این سایت و تشکر ویژه از مصطفی عزیز ...

  @};-
 • محمد مهدی خویی

  محمد مهدی خویی

  19 آذر 1393 ساعت 10:58 |
  سلام،منم فک میکنم یکی از تماشاچی ها بودم...مدت زیادی هستش که از مطالب سایت استفاده میکنم،اما تا حالا تشکر نکرده بودم....واقعا ممنون از مطالب بسیار آموزندتون و امیدوارم سال های سال در تمام زمینه ها پیشرفت کنید...من هم حتما در پست های دیگه این کم لطفی خودم رو جبران میکنم...
  موفق باشید
  • محمد مهدی رضایی

   محمد مهدی رضایی

   20 آذر 1393 ساعت 14:53 |
   چقد اینجا محمد مهدی داریم :D فکر میکردم فقط خودم هستم !! :) رضایی ها و محمد مهدی ها CG رو قبضه کردن !! :D
 • آزیتا

  آزیتا

  19 آذر 1393 ساعت 10:58 |
  شاید اینجا جایی باشه که باید وایساد ....
  برای شمایی که شاید تلاش بی وقفه اتون بودیم و هستیم.................
  2 سال و نیم هست کنارتون هستم و از بیشتر مطالب استفاده کردم ....
  تولد سایت را به شما و به خودم و به تمام کسایی که مثل خودم تا روزی یک بار یا چند بار به سایتمون سر نزنین نمی خوابیم تبریک بگم....
  اینجا نه تنها من و بلکه تمام شرکت سایت شما را میشناسند و باریکلا میگن به بچه های این سایت............
  بازم ممنون ................
 • احمد

  احمد

  19 آذر 1393 ساعت 11:02 |
  بيش از پيش موفق باشيد
 • پژمان رجبی

  پژمان رجبی

  19 آذر 1393 ساعت 12:08 |
  جشن تولد گرفتید ما رو خبر نکردید:)))
  تبریک میگم به همه دوستان
  خسته نباشید به تیم مدیریتی و نویسندگان عزیز که واقعا تو این چند وقته اذیتشون کردیم
  از همینجا دست تک تکشون رو می بوسم
  • مجتبی فرخی

   مجتبی فرخی

   19 آذر 1393 ساعت 14:44 |
   آقاااا لازم نیست ببوسی قرار بود کیک بگیری کههههه!!! :))))))
   • پژمان رجبی

    پژمان رجبی

    19 آذر 1393 ساعت 20:59 |
    مجتبی بلندر رو دریاب نمونه رو زمین
    کیک هم چشم!:))
 • ali

  ali

  19 آذر 1393 ساعت 13:20 |
  تبریک برای سه سالگی و خسته نباشید برای زحمتاتون...
 • نامیا فراهانی

  نامیا فراهانی

  19 آذر 1393 ساعت 13:31 |
  با سلام و خسته نباشید خدمت تمامه فعالان در زمینه های مختلف مخصوصا شما آقای رضایی عزیز
  در بخش آموزش ها دوست دارم کمکی کنم تا بیشتر بتونم حضورم رو اعلام کنم,اما ممنون میشم که راهنمایی کنید............
  • پژمان رجبی

   پژمان رجبی

   19 آذر 1393 ساعت 14:13 |
   از طریق پیام خصوصی با بنده یا آقای رضایی در ارتباط باشید
   توضیحات خودتون را ارسال کنید برای ما
   • نامیا فراهانی

    نامیا فراهانی

    19 آذر 1393 ساعت 14:55 |
    باشه ممنون
 • علیرضا روحیان

  علیرضا روحیان

  19 آذر 1393 ساعت 13:36 |
  سه سالگی سایت مبارک باشه. واقعا دوستان جای تشکر داشتن. منتظر اون آموزش هم هستیم D:


  امیدوارم سایت بیش از پیش فعالیت داشته باشه
 • محمد

  محمد

  19 آذر 1393 ساعت 13:54 |
  تولدت مبارک.
 • محمدیان19546797660

  محمدیان19546797660

  19 آذر 1393 ساعت 13:55 |
  تولدت مبارک .
  و خسته نباشید .
 • احمد برمکی

  احمد برمکی

  19 آذر 1393 ساعت 13:57 |
  سلام آقای رضایی

  سومین سال تولد mostafa3d رو به شما و به تمام دوستان فعال در سایت تبریک میگم و امیدوارم این سایت مرجع خیلی قوی در عرصه CG فعالت داشته باشه و از خدا میخوام به شما وتمام دوستان بیشتر قوت بده تا این رسالت رو با قدرت بیشتری ادامه بدید و امیدوارم من هم بتونم به سرعت پیشرفت داشته باشم تا بتونم به جامعه CG کشور خدمت کنم .

  با سپاس از زحمات شما
 • دایان مبصر

  دایان مبصر

  19 آذر 1393 ساعت 14:52 |
  با سلام خدمت دوستان و هموطنان عزیزم.

  من نیز به نوبۀ خودم در ابتدا تولد سایت رو به همۀ مصطفی عزیز و دوستان و هنرمندان کشور عزیزمون تبریک میگویم و امیدوارم که این سایت به همراه اساتید محترم و خود مصطفی جان همینطور با انرژی به سوی پیشرفت روز افزون در حال اوج گرفتن باشه.

  با آروزی موفقیت و تندرستی برای تک تک دوستان و کاربران فعال و غیر فعال سایت.
  موفق و سربلند باشید.
 • mohammad

  mohammad

  19 آذر 1393 ساعت 16:02 |
  lین عبارت امام علی، علیه السلام، را شنیده ای که فرمود: هر کس به من کلمه ای بیاموزد، مرا بنده خود کرده است؟ ... در طول زندگی سعی کردم از هر کس که به من چیزی یاد می دهد تشکر کنم.

  ممنونم از تمام دوستان وسپاسگزار مدیران ره نما

  به امید روزی که مصطفی تری دی در خارج از ایران در دنیای cgبر سر زبانها باشد وعضوهایی از تمام دنیا فعالان این سایت .

  به امید خداوند خدا.
 • محمد ذاکری

  محمد ذاکری

  19 آذر 1393 ساعت 16:35 |
  بنام محبوبی که زیبایی و عطا از اوست
  درود و سلام بر همه همراهان و گردانندگان این سایت وزین بخصوص مصطفی رضایی عزیز
  بواقع در این فکر بودم که چند خطی دلنوشته ای دوستانه بنویسم اما هرچه فکر کردم در کلام و سخن متشابهی برای زحمات متعددی که دوستان عزیز برای اداره سایت میکشند پیدا نکردم و به همین کلمه بسنده میکنم و میگویم خداقوت!!!

  مدتی متاسفانه در خدمت شما نبودم و احتمالا مدت کوتاهی دیگر هم نیستم و واقعا دور بودن از جمع دوستان عزیز سایت سخت و بد است!!! اما چاره چیزی جز صبر نیست و امیدوارم با عنایت خدا هرچه زودتر کارها سر و سامان بگیرند و در خدمت شما دوستان عزیز باشم. اما من توفیق نداشتم یک سال اول بازگشایی سایت در کنار دوستان مخصوصا مصطفی عزیز باشم و میدانم رساندن نهالی ضعیف به درختی تنومند و بزرگ دارای سختی و مشقتی است به بلندای آسمان و از همینجا دست همه دوستانم مخصوصا دوستانی که یکسال اول سایت کاری کردن کارستان را به گرمی میفشارم و از همشون بخصوص مصطفی عزیز سپاسگذارم. انشالله برای یکسال آینده برنامه های متعددی دارم که در شروع در چند روز آینده به کمک دوست خوب و همچنین همکار عزیزم پژمان رجبی شاهد اولین آنها هستید که جا دارد از پژمان عزیز همینجا تشکر کنم که زحمت کار سنگینی را از دوش من برداشت؛
  و در آینده ای نزدیک برنامه ای دارم که شاید در نوع خودش در کشور بینظیر باشد و مطلب تکمیلی تر را به آینده موکول میکنم.

  آرزوی موفقیت روزافزون برای همه دارم
  با احترام
 • نبی سروی

  نبی سروی

  19 آذر 1393 ساعت 17:11 |
  صبح یه چیز نوشتم انگار نیست !

  یادم نیست دقیقا چی نوشتم فقط اومدم دوباره یه پست بذارم و بگم از همگی کمال تشکر رو دارم . ایشا ... فرصت بشه و از مصرف کنندگی بیام بیرون و در کوچکترین زمینه هم که شده تولید کننده باشم .
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  19 آذر 1393 ساعت 18:13 |
  تبریک به همه اعضای سایت عزیز مصطفی تری دی. و تبریک ویژه به آقای رضایی و همه مدیران و نویسندگان سایت.
  انشالله که تا همیشه این سایت عزیز پابرجا باشه.
 • مجید شهنه پور برازجانی

  مجید شهنه پور برازجانی

  19 آذر 1393 ساعت 18:38 |
  یه مجوعه ی فوق العاده با اساتید دلسوز و بی ادعا که با هدف اشتراک گذاری دانش خودتون به کل ایران خدمت می کنید

  صمیمانه از زحمات شما عزیزان تشکر میکنم و آرزوی توفیق روز افزون براتون دارم
 • شایان

  شایان

  19 آذر 1393 ساعت 21:14 |
  آقا مصطفی خسته نباشین واقعا از دوستان عزیزی که نام بردین ممنونم امید وارم در تمام مراحل زندگی شاد باشن
  آقا مصطفی اولش جنگل بعد بیایون حالا شده جنگل در افق های دوردست؟ ینی ایشالا آینده ی خوبه پیش روی سایته؟به امید خدا و یاری دوستان ایشالا روزی بهترین سایت cg بشین انشاالله
  موفق باشید
 • ashen

  ashen

  19 آذر 1393 ساعت 21:29 |
  تبریک تبریک تبریک . . .
  امیدوارم روزی برسه که با گذشت سالها ،تبریک ها این صفحه رو پر پر کنه .
  خداقوت ، خسته نباشی آقای رضایی عزیز
 • جاسم روستا

  جاسم روستا

  19 آذر 1393 ساعت 21:52 |
  سلام به آقا مصطفی عزیز
  و تمامی دوستان در عرصه دنیای دیجیتال بخصوص دنیای زیبای تری دی
  انشاا.... همیشه موفق و سربلند باشید و بتونید علم خودتون رو در اختیار هم وطنانتون قرار بدید.

  هرگاه بتوانیم از نیروی تخیل به همان اندازه استفاده کنیم که از نیروی بصری استفاده می کنیم هر کاری انجام پذیر است .
  کارلایل
 • رضوان پورمرتضی

  رضوان پورمرتضی

  19 آذر 1393 ساعت 23:39 |
  بودنم در کنار اين سايت و خدمت به دوستان از افتخارات هميشگى من هستش و تبريک ميگم بهت مصطفى جان بابت اينقدر پر انرژى بودنت .
  ان شالله که در سايه شما و محبت دوستان روز به روز سايت رو قوى تر کنيم . همگى لطف دارن . موفق و شادمان باشين .
 • محسن امیدوار

  محسن امیدوار

  19 آذر 1393 ساعت 23:44 |
  تبریک میگم به تمامی دوستان و کاربران سایت
  سپاس از همدلی و همراهی شما
  امیدوارم هر جا که هستید برومند و بهروز ، شاد و سرزنده و پیروز و نوآور باشید.
 • alirakhshani

  alirakhshani

  20 آذر 1393 ساعت 04:42 |
  سلام و خسته نباشید
  تبریک می گویم آقا مصطفی
  بازم ممنون
  موفق باشید
 • time

  time

  20 آذر 1393 ساعت 11:24 |
  سلام به همگی
  اول یه عذر خواهی بابت غیبت طولانی که داشتم و خواهم داشت!
  من تولد مصطفی تری دی رو به همه تبریک می گم و امیدوارم با قدرت بیشتری به کارش ادامه بده !
  تشکر از همه ی نویسندگان و مصطفی عزیز
 • حامد خوش صولت

  حامد خوش صولت

  20 آذر 1393 ساعت 12:24 |
  با سلام و احترام

  خدا قوت به همه کسانی که زحمتهای فراوانی برای رشد و شاخص بودن این استاد زحمت فراوان کشیدن. ( راستش من اینجا را به دید سایت نمیبینم و برای من یک استاد عمل میکنه).

  خیلی دوست دارم برای ارائه اطلاعات جدید یا خبرهای روز دنیای مجازی فعالیتی بکنم ولی هر بار خواستم این مهم انجام بشه یا خیلی عقب بودم یا مطلبی از تحقیقاتم هم نتنها تاثیر مثبت نداشت بلکه بسیار ارزان و بی فایده بود...
  من خودم از زمانی طولانی با مکس بودم (3ds max 4).
  ولی به مدت 4 سال از این دنیای سه بعدی دور بودم.
  در سایتم www.khoshsolat.com تعداد بسیار محدودی از نمونه کارهایی که از سال 82-89 را انجام داده ام قرار داده ام ولی حال هیچ حرفی برای گفتن ندارم...
  در این مدت 3 ماهی که عضو این سایت شدم روند رو به رشدی داشتم و از این استاد قدردانی میکنم.
  راه و روشی برای اینکه بخواهیم فعالیت مفیدی برای سایت داشته باشم را دستور بدهید و بنده انجام بدهم...
  راستی از دوست خوبم mohammadtk که در اینجا افتخار اشنایی را داشتم و مشکلات متعددی در شاخه های متفاوت را برایم حل کرد ممنونم.

  ارزوی موفقیت و روزگاری سبز برای همه کسانیکه پرانرژی و پرشور استادمان را 3 ساله کردن و میخواهند کلاسی پربار از اطلاعات مفید و کارساز بسازند

  یا حق
 • محمد جواد کسایی

  محمد جواد کسایی

  20 آذر 1393 ساعت 14:52 |
  سلام بر همه ی دوستان عزیز
  افتخار بزرگی هستش که من و دوستان درخدمت شما هستیم.
  امیدوارم همیشه سالم وشاد باشید، و اگر از اینجانب کوتاهی صورت گرفته به بزرگی خودتون ببخشید.
  با ارزوی بهترینها برای شما و خانواده ی محترم شما
  و تشکر ویژه از مدیریت سایت اقا مصطفی عزیز و دوستان نویسندگان و مدیران محترم
  انشالا این سایت 1000 ساله بشه
 • رحمن رضیی

  رحمن رضیی

  20 آذر 1393 ساعت 19:03 |
  با سلام
  از شما بزرگوار و همه دست اندرکاران بخاطر تلاش بی دریغتان ممنونم
 • محمد جواد کسایی

  محمد جواد کسایی

  20 آذر 1393 ساعت 19:44 |
  سلام بر همه ی دوستان عزیز
  افتخار بزرگی هستش که من و دوستان درخدمت شما هستیم.
  امیدوارم همیشه سالم وشاد باشید، و اگر از اینجانب کوتاهی صورت گرفته به بزرگی خودتون ببخشید.
  با ارزوی بهترینها برای شما و خانواده ی محترم شما
  و تشکر ویژه از مدیریت سایت اقا مصطفی عزیز و دوستان نویسندگان و مدیران محترم
  انشالا این سایت 1000 ساله بشه
 • مصطفی رضایی

  مصطفی رضایی

  21 آذر 1393 ساعت 11:45 |
  از تک تک دوستانی که دیدگاهشون رو نوشتن خیلی خیلی ممنونم و قبل از هرچیز یه عذرخواهی بکنم که فرصت نشد به تمامی دیدگاهها پاسخ بدم.

  واقعا لطف دارید و این محبت گرم و صمیمانه شما باعث میشه که ما هم با قدرت و انرژی بیشتری به این مسیر ادامه بدیم. و البته این موضوع رو بدونیم که چقدر مسئولیتمون سنگینه و تمامی تلاشمون رو برای ارائه بهترین محتوا بکار بگیریم.

  فقط یه نکته ای رو بگم و اونم اینکه استفاده من از واژه (تماشاچی) به هیچ وجه بعنوان توهین و یا طعنه نبود و صرفا میخوام این موضوع مهم رو به تمامی دوستان عزیزمون در این جمع یادآوری کنم که حضور گرم و پرشور شما چقدر میتونه بر روند فعالیتها تاثیرگذار باشه. آرزوی قلبی همه ما این بوده که در تمامی این سالها که توی این جمع فعال هستیم بتونیم حضور گرم و پرانرژی شما رو از نزدیک حس کینم.

  بازم ممنونم از لطف همه دوستان

  با نگاهی امیدوار به آینده باقدرت به مسیرمون ادامه خواهیم داد...
 • Sina

  Sina

  21 آذر 1393 ساعت 12:25 |
  تبریک
  و
  تشکر از همه ی زحمات بی دریغتان
 • ali razav

  ali razav

  22 آذر 1393 ساعت 08:15 |
  با سلام
  آقا ، یک جمله ....
  بهترین سایت cg ایرانی رو دارید
  به همه دست اندرکاران تبریک میگم
  امیدوارم همیشه همینطور خوب بمونید .
  فقط مسائل آموزشی بیشتر بزارید .
  ممنون
 • Brock

  Brock

  22 آذر 1393 ساعت 20:12 |
  باتشکر از آقا مصطفی و تمامی دوستانی که در این سایت زحمت میکشن.
  آقا مصطفی مثکه تازه داریم به دارو درختای راهمون میرسیم...
  معلومه راهو درست انتخاب کردید.
  ایشالا همگی موفق باشیم
 • JRDesign

  JRDesign

  24 آذر 1393 ساعت 23:13 |
  سلام
  آقا دیر رسیدیم مبارک باشه
  من هم واقعا از تمامی دوستان و نویسندگان سایت تشکر ویژه میکنم.سعید H ، حمید آقاجانی ،رضوان، ناصر ،استاد جباری

  LinkinForEver که واقعا دمش گرم.گاهی اوقات احساس میکنم ایشون در روز 48 ساعت وقت دارن> نابغه، آگاه،همه فن حریف،فعال ،پیگیر ،پرتلاش و گاهی هم بی حوصله، ویژگی های هستند که من از حمید میشناسم. انشاا.. که همیشه سلامت باشه.

  سعیدH که اساسا دوست داشتنیه و واقعابه همه تا اونجا که بتونه کمک کرده.

  استاد رضوان و جباری هم که معرف حضور همه هستند.تشکر ویژه

  و ناصر اسلامی عزیز که شخصا خیلی دوسش دارم و همیشه کمک حال و پاسخو بوده.

  وتشکر ازدوستان ,architect,Moodna,Mohammadkt,m-shirwani ,MH-behzadi
 • سپهر کرمی

  سپهر کرمی

  25 آذر 1393 ساعت 14:44 |
  سلام و خسته نباشین خدمت تیم بزرگ و بسیار دوست داشتنی سایت
  تولد سایت رو تبریک میگم
  مصطفی جان بی نهایت دوست داریم
  ایشالا که همیشه مثل الان موفق و سربلند باشی
 • rahimbaby

  rahimbaby

  26 آذر 1393 ساعت 00:30 |
  با سلام وخسته نباشید خدمت آقا مصطفی رضایی عزیز و همه دوستانی که به شما کمک میکنن

  تولد 3 سالگیه سایت رو تبریک میگم

  یه مطلبی در مورد گلایه های شما :, باید بگم حق با شماست ولی نه در همه ی موارد

  میشه گفت من از اول استارت سایت همراه سایت بودم که خیلی از دوستانی که الان به شما در زمینه آموزش کمک میکنن

  نبودن و فعالیت داشتم و با گذشت زمان آموزشها که خود شما آموزش میداید و

  همچنین دانلودهایی که قرار میداد استفاده میکردیم به طوری که خیلی از مشکلات من رو حل کرده بود

  و بعد خود من درخواست هایی از شما کردم که مراحل زیادی جلو ی من و دوستم گذاشتید مثل گذاشتن فیلم های آموزشی و غیره

  به همین خاطر رفته رفته این ارتباط سست تر شد تا جایی که هر یه هفته به سایت سر میزنم تا فقط تازه ها و خبرهای cg رو بدونم

  به همین خاطر گلایه ها هم دوطرفه هست , این مطالب رو گفتم تا در جریان باشین , اینا یه جورایی هم دردل بود که خدایی

  نکرده از دست من ناراحت نشین :) ,مشکلاتی بود که باید گفته میشد

  باتشکر فراوان
  • محسن نوری

   محسن نوری

   28 آذر 1393 ساعت 17:20 |
   با سلام - بنده هم با rahim baby دوست عزیز ، موافقم - ما از اول شروع سایت با سایت شما همراه بودیم و حتی فعالیت زیادی هم داشتیم ، ما از شما درخواست کردیم که یه قسمت آپلود آموزش قرار بدین تا ما نیز آموزش های فراوانی از نرم افزارها در اختیار کاربران قرار بدیم - اما متاسفانه پاسخی جالب در این مورد دریافت نکردیم - و اون اشتیاقی که در مورد سایت داشتیم خیلی کم شد.
   ولی باز هم ازتون خواهش میکنم که اول مشکلات مهم سایت رو برطرف کنید ، بعد اگه مشکلی بود شکایت کنید.
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   28 آذر 1393 ساعت 17:32 |
   سلام خدمت دوستان

   من یه توضیحی رو خدمت شما دوستان عزیز بدم. ما توی سایت یه فضای فوق العاده ای رو داریم به نام تالار گفتگو که درحال حاضر بسیاری از دوستان در این بخش درحال فعالیت هستن. از کمک و همکاری با دوستان خودشون تا انتشار آموزشهای کاربردی. حتی همکاران وبسایت نیز خیلی از آموزشهای خودشون رو در تالار منتشر میکنن که در قسمت زیر نمونه هایی رو تقدیمتون میکنم.

   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=7&id=18906
   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=7&id=37123
   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=99&id=14860
   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=73&id=13918
   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=73&id=4636
   http://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=28&id=22043

   خیلی خیلی خوشحال میشیم که بتونیم شاهد فعالیت های مفید و ارزشمند شما دوستان هم در این جمع باشیم

   با آرزوی موفقیت برای شما
 • توحيد

  توحيد

  27 آذر 1393 ساعت 13:17 |
  با سلام
  منم تولد این سایت زیبا و مفید رو تبریک میگم.
  این سایت یکی از بزرگترین منابع اطلاعاتی من بود و هست.
  تقریبا 2 ماه دیگه تولد یک سالگی آشنایی من با این سایت میشه.
  در این مدت از شما و همچنین مدیران و دوستانی که در این سایت فعالیت داشتند،خیلی چیزا یاد گرفتم.
  یه تشکر هم از نویسنده خوب این سایت آقای اسماعیل جباری عزیز می کنم که حرف ها و کاراشون بهم انگیزه داد.
  یه تشکر هم از آقای حمید رضا آقا جانی عزیز می کنم که علمشون رو با ما تقسیم می کنند.
  تشکر از ناصر اسلامی عزیز
  تشکر از آقا سعید گل
  تشکر از محسن امیدوار عزیز
  یه تشکر ویژه هم از شما آقای مصطفی رضایی عزیز می کنم که این فضای کسب اطلاعاتی رو به خوبی فراهم اوردین.
  همه شما دوستان به من علم آموختید.شما بهترین دوستان من هستین.
  امیدوارم یه روزی از نزدیک ببینمتون.
  ارزوی موفقیت بیشتر دارم براتون.
 • عرشیا

  عرشیا

  29 آذر 1393 ساعت 12:02 |
  سلام آقا یکم دیر شده میدونم ولی یه مدت چند جا و رو چند تا پروژه کار میکردم که اصلا نتونستم بیام الانم این مطلب رو جواب ندم نمیشه !!! .
  الان دوباره بعد مدت ها برگشتم خیلی هم خوشحالم که باز اومدم این سایت . و اینکه من هم از این همه فعالیت بسیار عالی و تبدیل شدن این سایت به یک مرجع بزرگ صنعت CG به زبان فارسی بسیار خوشحالم و صمیمانه از آقا مصطفی گل ممنونم و بهشون خسته نباشید میگم ((ترکوندین)) .
  ضمنا از تمامی نویسندگان ، اساتید و کلا تمامی فعالان سایت نیز تشکر میکنم .
 • مریم

  مریم

  03 دی 1393 ساعت 15:19 |
  من تازه با سایتتون آشنا شدم .فوق العادس.خدا خیرتون بده
 • قاسم ژاوه

  قاسم ژاوه

  04 دی 1393 ساعت 11:19 |
  خیلی هم عالی ...........
 • vahid

  vahid

  24 مرداد 1394 ساعت 01:44 |
  مصطفی جان ممنون بابت سایت فوق العادت .. اگه این سایت پولی هم بود جزو سایتی بوده که واسش ارزش قائلم و حاضرم بابت زحمت های فراوانتون مبلغ هزینه کنم
  گر چه ارزش کار شما فراتر از مادیاته
 • vahid

  vahid

  24 مرداد 1394 ساعت 01:45 |
  و عذر خواهی بابت گلایه ای که کردی و واقعیت داره

نظرتان را بنویسید :

اظهار نظر به عنوان مهمان .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی بود ممنون از آموزش خوبتون به نظرم بهترین سایت توی این زمینه هست اینجا و واقعا به بهترین شکل آموزش میدین بازم ممنون

محسن محسن 07. تیر, 1399 |

سلام
خواهش میکنم ممنونم از شما
چشم انشالله در فرصت بعدی آموزش های دیگه ای رو هم در سایت قرار میدیم

مهران خدائی مهران خدائی 07. تیر, 1399 |

فشار دقیقا به شما وارد شده. من مختصر و مفید واست نوشتم

ali ali 03. تیر, 1399 |

سلام آقای رجبی. ممنون از مطلب مفیدتون.
من تو استفاده از این پلاگین مشکلی...

مهدی معصومی مهدی معصومی 02. تیر, 1399 |