هودینی 14 ، نگاهی جدید به بحث شبیه سازی

در تاریخ جمعه, 14 آذر 1393 در بخش اخبار دنیای CG توسط ناصر اسلامی

انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه

هودینی 14 ، نگاهی جدید به بحث شبیه سازی
درود خدمت تمام دوستان عزیز مخصوصا دوستانی که با نرم افزار قدرتمند هودینی کار میکنند. بچه ها اولین ویدئوی Sneak Peek هودینی ورژن 14 منتشر شد. کم کم داریم به انتشار نسخه 14 این نرم افزار نزدیک میشیم و تمام بچه های هودینی کار خیلی هیجان دارند که بدونند شرکت سازنده این نرم افزار یعنی SideFX چه قابلیت های جدیدی رو به این نرم افزار اضافه کرده. اولین ویدئو منتشر شده که به تعدادی از قابلیت های جدید این نرم افزار میپردازه رو با هم ببینیم و بعد در مورد تک تک قابلیت ها صحبت کنیم.
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 32 ثانیه
کیفیت : 720p - HD
حجم : 38 مگابایت

 
Position-Based Dynamic : موتور شبیه سازی جدیدی به هودینی اضافه شده به اسم Position-Based solver
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Sand : خب دوستان همون طور که میدونید هودینی تو ورژن 13 محیط pops رو وارد dops کرد و به بیان ساده تر هودینی 13 دنیای پارتیکل رو وارد دنیای داینامیک کرد و جالبه بدونید که با این کار سرعت شبیه سازی خیلی خیلی هم سریع تر از ورژن های قبل شد. و اما در ورژن 14 این نرم افزار شبیه سازی شن و ماسه رو به محیط داینامیکی خودش وارد کرده. شبیه سازی شن و ماسه یه بخش شبیه سازی داره و یک بخش شیدر و در هودینی ورژن 14 ما هر دو رو به راحتی خواهیم داشت و این ادامه راه هودینی ورژن 13 هست که با ترکیب دنیای داینامیک و پارتیکل حاصل شده . بچه ها حس میکنم این قابلیت برای فیلم edge of tomorrow توسعه داده شد که پشت صحنه اش تو سایت قرار گرفت.
 
Wires : هودینی ورژن 14 تو بخش شبیه سازی توسعه های خوبی رو داشته و یکی از این بخش ها بخش wire هست. حس میکنم کنترلرهای بهتری برای این بخش تهیه شده. البته توسعه های دیگری هم باید باشه که در این فیلم کوتاه زیاد مشخص نیست.
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Soft Bodies : هودینی همیشه به این بخش نگاه ویژه ای داشته و در ورژن 14 هم شاهد بهبود عملکرد و افزایش دقت و سرعت شبیه سازی ها هستیم.
 
Beads : شبیه سازی آبجکت های که حالت دانه ای یا مثل دانه های تسبیح یا هر چیزه مشابه ای که روی هم قرار گرفته اند.
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Cloth : یکی از بخش هایی که خیلی ها امیدوار بودن اصلاح بشه همین بخش شبیه سازی پارچه و لباس بود. در کلیپی که منتشر شده، دقت شبیه سازی ها بیشتر شده و امیدواریم سرعت شبیه سازی هم افزایش پیدا کرده باشه
 

 
UX : خب یکی از بخش های دوست داشتنی و قدرتمند نرم افزار هودینی محیط کاربری یا UI اون هست که در ورژن 14 به این بخش هم واقعا اهمیت دادن.
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Projects : فرایند ساخت پروژه در نرم افزار هودینی دقیق تر و بهتر شده و نظم بهتری نسبت به ورژن های قبلی داشته.
 
New Animation Editor : بخش جدیدی اضافه شده برای کنترل بهتر انیمیشن و key frame ها در هودینی ورژن 14. بچه ها قبلا ما chops رو داشتیم که محیط متفاوتی بود و یکی از قدرتهای هودینی به حساب میومد تو کنترل انیمیشن ولی این محیط جدید مخصوصا برای این بخش ساخته شده و کار ر برای کاربران رو خیلی خیلی راحت تر کرده.
 
Animation Layer : این بخش هم مثل بخش قبل توسعه داده شده برای کنترل بهتر انیمیشن و حرکت ها و امکان لایه بندی و مدریت لایه ها.
 
Custom Python Panels : بچه ها این بخش هم فکر میکنم برای بخش انیمیشن توسعه داده شده باشه. طراحی پنل های بر پایه زبان پایتون.
 
سه بخش خیلی عالی به هودینی اضافه شده که قدرت هودینی رو تو بخش انیمیشن از قبل بیشتر و بیشتر میکنه. آفرین به sidefx
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Selection Workflow : خب تو بخش مدلینگ هم امکانات ای اضافه شده که برای مثال می تونیم به امکان رنگ بندی انتخاب ها در مدلینگ اشاره کرد. تو ورژن های قبلی این کار انجام میشد و لی تو ورژن 14 خیلی بهتر و زیباتر این کار انجام میشه. البته باید دید دیگه چه قسمت های در زمینه مدلینگ و کنترل ابزارها به هودینی اضافه شده.
 
Group Selection : همونطور که از اسمش پیداست امکان دسترسی به گروه های مختلف یه آبجکت که خیلی خیلی میتونه کمک کنه به سریع تر و راحت تر انجام شدن خیلی از کارها مثل متریال دهی و ...
 
Webkit Support : بچه ها این سیستم تو ورژن های قبلی هودینی بوده و کارش اینه که به صورت انلاین یکسری ابزارها رو برای کاربران فراهم میگه تو ورزن 14 ظاهرا این بخش برای موتور رندر مانترا هم راه اندازی شده.
 
Mantra User Guide : مانترا موتور رندر نرم افزار هودینی هست که برای اون تو این ورژن دفترچه راهنما گذاشتند و این فوق العاده است. Help هودینی برای یادگیری خیلی خیلی کاربرد داره و این محیط برای موتور رندر این نرم افزار هم پیاده سازی شده.
 
Grooming Tools : دوستان اگر دقت کرده باشید یه بخش به مجموع ابزارهای هودینی اضافه شده به اسم Grooming Tools
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Artist Controllable : خب این ابزارها وظیفه نظافت یا منظم کردن hair رو داره. جالبه بدونید بر اساس تکنولوژی VBD شرکت DreamWorks هستند.
 

 
Crowd Tools : یه قابلیت نسبتا جدید برای هودینی 14 که واقعا میتونه خیلی مفید باشه. شبیه سازی جمعیت ولی با حفظ تمام خصوصیت ها.
 
انتشار ویدئوی Sneak Peek نرم افزار Houdini 14 و بررسی ویژگی های جدید این نسخه
 
Finite State Machine : محدود کردن حرکت ها و رفتارها
 
Packed Agents : قابلیت pack کردن تمام پارامترها و آبجکت ها
 
Interacts with bullet sand fluids : تعامل خوب شبیه ساز جمعیت با انجین bullet ، شبیه سازی سیالات و شن و ماسه.
 

 
تو هر ورژن نرم افزار هودینی کمپانی سازنده یکسری ابزارهای رو توسعه میده و در کنار اون سعی میکنه ابزارهای موجود رو هم بهبود ببخشه و تو هودینی ورژن 14 هم همین انتظار رو میرفت و همین طور هم شد. در کل ساختار هودینی به صورتی هست که تا چندین سال آینده نیاز های کاربران خودش رو برطرف می کنه ولی اینم بگم که هر وقت نیاز بوده شرکت SideFX تغییرات بنیادین ای تو نرم افزارش داده، تو هودینی ورژن 12 ما تغییر موتور شبیه سازی pyro رو داشتیم که از بیس دوباره طراحی شد و در هودینی 13 ما ادغام بخش پارتیکل با داینامیک رو داشتیم ولی تو ورژن 14 جهش های کوچیک و متوسطی رو داشتیم مخصوصا تو بخش شبیه سازی های داینامیکی و جمعیت. تازه این تمام امکانات اضافه شده به این نرم افزار نیست و به طور حتم کارکردن با هودینی 14 خیلی لذت بخشتر و سریعتر خواهد بود همین طور با امکانات بیشتر.
 
بچه ها تاریخ انتشار برای ژانویه 2015 هست. یعنی چیزی نزدیک به یک ماه دیگه یا زود تر
 
هر سوالی در مورد این نرم افزار داشتید هم اینجا و هم در تالار گفتگو میتونید مطرح کنید ...
 
تا مقاله و مطلب بعدی بدرود
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ناصر اسلامی

ناصر اسلامی

رشته مهندس مکانیک و در حال تغییر رشته به گرافیک هستم. چهار ساله که در زمینه CG فعالیت دارم و 6 ماه هست که بصورت تخصصی در زمینه ترکینگ و کامپوزیت فعالیت می کنم. با نرم افزارهای Houdini - Pftrack - NukeX - C4D - RealFlow آشنایی دارم ولی تمرکز من ...

نظرات (52)

 • مصطفی رضایی

  مصطفی رضایی

  14 آذر 1393 ساعت 18:28 |
  درود ناصر جان
  اولا که خسته نباشی. مطلب خیلی کامل و خوبی بود

  راستش دیشب که این ویدئو رو دیدم تا چند لحظه همینطور به مانیتور خیره شده بودم. واقعا SideFX کارش خیلی درسته و انگار دقیقا کمبود های ریز و درشت نرم افزارش رو میدونه و باهاشون آشناست و هرسال داره بخوبی اونا رو برطرف میکنه.

  اتفاقا ناصر جان شبیه سازی شن رو که دیدم همون لحظه یاد فیلم لبه فردا (edge of tomorrow) افتادم. چقدر خوبه که این کمپانی ها ابزارهای بروز و قدرتمند خودشونو روی نرم افزارهاشون اضافه میکنن.

  در یک کلمه میشه گفت که کمپانی هایی مثل همین SideFX یک دید کاملا حرفه ای دارن و امیدوارم که بقیه کمپانی ها هم کمی بفکر بوفتن و بتونن واژه major update رو به معنی واقعی کلمه درک کنن.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   14 آذر 1393 ساعت 23:39 |
   خیلی ممنون مصطفی جان.
   خدایش شرکت sidefx خیلی صادقانه کار میکنه و به فکر پیشرفت نرم افزارشه.
   و خیلی هم هوای دانش اموزش هاش و داره مخصوصا بچه های که تو تورنتو کانادا هستند.
   تو این ورژن هم واقعا گل کاشت.2 تا بخش خیلی مهم اضافه کردن موتور جدید شبیه سازی و اضافه کردن بخش جدید شبیه سازی حمعیت و قسمت های دیگه . . .
   فقط بدیش اینه که هر سال ما باید کلی وقت بذاریم برای یادگیری ،البته اساتید سایت همیشه ویژه گی های جدید رو آموزش میدن.
   در کل هودینی نرم افزار خیلی خوبیه
 • programming

  programming

  14 آذر 1393 ساعت 18:33 |
  دستتـــــــت درد نکنه...واقعا لذت بردم....من هودینی ای نیستم ولی ازش خیلی خوشم میاد...اگر قرار بود مایا رو رها کنم...قطعا سراغ هودینی می رفتم....
  پی نوشت:
  اتودسک برس به داد مایا و مکس...نزار مایا یک وقت عقب بمونه....دی!
  مرسی....
  • programming

   programming

   14 آذر 1393 ساعت 18:37 |
   مایا سرعتش توی دینامیک و شبیه سازی تا حدودی پایینه...سرعتشو ببره بالا واقعا عالی میشه....
   • ناصر اسلامی

    ناصر اسلامی

    14 آذر 1393 ساعت 23:46 |
    سلام خیلی ممنون
    .مایا نرم افزار خوبیه این همه کار خوب زده میشه تازه تو بخش برنامه نویسی مایا خیلی پیشرفت کردی.
    اتفاقا هودینی تو رندر و شبیه سازی یکم به سیستمت فشار میاره و فکر کنم در حد همون مایا باشه.
 • علی میرنعمتی

  علی میرنعمتی

  14 آذر 1393 ساعت 18:35 |
  سلام و خسته نباشید houdini نرم افزار قدرتمندیه و favorite م هم هست و اگه روزی بخوام به یه نرم افزار دیگه رو هم یاد بگیرم قطعاً houdini گزینه اولم هستش فقط توی قسمت انیمیشن یه ذره باید قویتر عمل کنه ولی در کل ورژن 14 واقعاً منو وسوسه کردش یه جورایی تو همه قسمت ها توسعه پیدا کرده و فقط توی بحث شبیه سازی گیر نکرده ولی خب باید دید چی پیش میاد قطعاً اینده روشنی در انتظار این نرم افزار هست . به شما هم تبریک میگم هم به خاطر انتشار این مطلب و هم به خاطر اینکه کاربر این نرم افزار هستین من و شما مثل دو نفر میمونیم که پشت چراق قرمز واستادیم شما یه پورشه سوار شدین و ما یه پراید و همه دارن نگاتون میکنن میگن بچه مایه داررو ببینین D:
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   14 آذر 1393 ساعت 23:58 |
   سلام علی جان. نظرت لطفت هست.فقط یه نکته رو من بگم ببین تو دنیا چند نفر افراد فعال تو این زمینه داریم؟ خیلی
   خب تنوع نرم افزارها خیلی زیاده و قرار نیست همه یه نرم افزار رو کار کنند.اتفاقا هودینی از نظر کاربر،کاربرانی کمی داره،
   شما امکان داره با هودینی کار کنی ولی آرتیست موفقی نباشی ولی اگر با بلندر کار کنی ستاره میشی اینا به خیلی چیزها بستگی داره.
   آرزوی منه که بچه های فعال کشورمون به جای چسبیدن به نرم افزاره و ابزارشون به کارشون اهمیت بدن.ولی همیشه این بحث هست که کدوم بهتره یا کدوم ضعیف تره.
   همه نرم افزارها قوی هستند و با همینا می تونید کارهای زیبایی بزنید.
   در مورده هودینی این و بگم که تو بخش انیمیشن خیلی قوی هست ولی همیشه جای پیشرفت هست.
   ممنون از حضورت علی جان موفق باشی
 • مجتبی فرخی

  مجتبی فرخی

  14 آذر 1393 ساعت 19:06 |
  خیلی هم عالیه بسیار جالب بود
  دست خودتم درد نکنه بابت این انتشار ویدئوی و برسی خوب خودت خسته نباشی
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 00:01 |
   سلام مجتبی جان خیلی ممنون از حضورت عزیز.
   موفق باشی
 • محسن امیدوار

  محسن امیدوار

  14 آذر 1393 ساعت 21:21 |
  سلام ناصر جان
  خیلی حال کردم با این نسخه ؛ انصافا خیلی خوب توسعه دادن
  ممنونم ازت بابت اطلاع رسانی و توضیحات کاملی که دادی.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 00:16 |
   درود محسن جان.
   آره خیلی خوب توسعه دادن این نرم افزار رو.
   ممنون از حضورت رفیق
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  14 آذر 1393 ساعت 21:25 |
  ناصر ممنونم ازت.
  ویدئو خیلی خوب بود، به خصوص بخش داینامیک و شبیه سازی جمعیت.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 00:19 |
   سلام سعید جان.خیلی ممنون عزیز
   آره همین دو بخشی که گفتی جزء مهمترین بخش هاست.
   ممنون از حضورت
 • رضوان پورمرتضی

  رضوان پورمرتضی

  14 آذر 1393 ساعت 21:57 |
  سلامناصر جان خسته نباشى .
  لذت بخش ترين بخش نرم افزارهاى سه بعدى قسمت شبيه سازى شون هست که هودينى هم قدرت و سرعت زيادى توى انجامش داره .
  من توى کار کردن با هودينى نتونستم ارتباط زيادى با محيط برقرار کنم اما کلا از ديدن آپديت ها و نمونه هاى توليديش لذت مى برم .
  ميشه گفت : هودينى , نرم افزار حرفه اى ها ....
  البته بعد مکس D:
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 00:31 |
   سلام رضوان جان خیلی ممنون رفیق
   واقعا بحش شبیه شازی خیلی زیبا و خیلی هم سخته.
   خب این کاملا طبیعی که با محیط نرم افزار ارتباط برقرار نکردی و خوده من هم همینطورم کلا نرم افزار باید با کاربرش مچ باشه تا آدم لذت ببره از نرم افزارش.
   دقیقا همین حسی که داری منم دارم رضوان جان در مورد پلاگین المنت تریدی اصلا افتر رو نصب ندارم ولی همیشه ویدیو هاش و دانلود میکنم و می بینم.
   آقا شکی درش نیست مکس نرم افزار حرفه ای هست فقط کاربر حرفه ای تو زمینه جلوه های ویژه و شبیه سازی کم داره.
   خیلی ممنون از حضورت رضوان جان.
  • AMIR

   AMIR

   15 آذر 1393 ساعت 00:51 |
   اقا مکس که در حال حاظر هیچ کدوم از این امکانتو نداره چطور بعد از اون؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   اقای اسلامی همه نرم افزارها قوی هستند و با همینا می تونید کارهای زیبایی بزنید؟؟؟؟
   یعنی چه وقتی امکاناتی در برنا مه ای نیست نه ربطی به کاربر داره که نتونسته خوب کارو در بیاره ..... چرا میگین همه برنامه قوی هستند ؟؟؟؟ کمی سنجیده بیان کنید خود مکس هم به صورا پلاگین هست ولی بدون پلاگین حرفی برای گفتن نداره
   • ناصر اسلامی

    ناصر اسلامی

    15 آذر 1393 ساعت 15:33 |
    امیر جان،شد ما یه پست بذاریم و شما نیای یه بحث راه بندازی در مورد ضعف نرم افزارها.
    بله همه نرم افزارها قوی هستند.برنامه مهمه ولی مهمتر از اون کاربرشه
    بله مکس با پلاگین ها نرم افزار قوی و قدرتمندی هست.همین پلاگین thinkingParticles 6 معرفی شده تو سایت .
    بچه ها یکم به خودشون سخت بگیرند می تونند کارهای قوی بزنند.جالبه بچه ها نشستند و میگن این قوی و این ضعیفه
    هودینی ورژن 14 خودشو معرفی کرده شما هم باید صبر کنید تا ورژن جدید مکس منتشر بشه.
    ممنون از حضورت امیر جان
 • رسول شاکری

  رسول شاکری

  15 آذر 1393 ساعت 01:08 |
  ناصر عزیز از انتشار این مطلب فوق العاده جذاب سپاسگذارم.. فقط یک نکته ایی. من مایا کار یکنم. ولی راستش تازه استارت زدم بخش داینامیک اهمیت خیلی زیادی واسه من داره. تا دیر نشده. بگو رو کدوم نرم افزار فوکوس کنم؟ آیا داینامیک هودینی از مایا قوی تر عمل میکنه.. ؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 16:21 |
   سلام رسول جان.ممنون عزیز
   خب رسول جان من کاربر مایا نیستم ولی با توجه به کارهای که از این نرم افزار دیدم فکر کنم سیستم داینامیک قدرتمندی داشته باشه.مخصوصا سیستم پارتیکل.خودت می تونی یه سرچ کوچولو بزنی حتما نمونه کارهای جالبی دستگیرت میشه
   در کل خودت تصمیم گیرنده ای عزیز.ممنون از حضورت
 • houdinian

  houdinian

  15 آذر 1393 ساعت 01:29 |
  سلام ناصر جان و تشکر از شما بابت این توضیحاتتون.
  راستشو بخوای ناصر جان منتظر هودینی 13.5 بودم!!!!!
  با توجه به این که نسخه ی جدید c4d و lightwave و blender به بازار اومد side fx هم ترجیح داد زودتر بره سراغ نسخه ی بعدی.
  امیدوارم مشکلات رابط کاربری تو این نسخه حل شه، میدونی ناصر جان بعضی وقتا حتی تو اموزش های تصویری رابط کاربری هودینی جوری قاطی میکنه که مدرس بیچاره هم میمونه چی کار کنه اینو من بارها تو اموزش های شرکت های مختلف دیدم و بدیه این اتفاق هم اینه که زمان وقوعش مشخص نیست که بشه به عنوان باگ گزارشش کرد!!!!!
  ممنون بابت زحماتت.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 16:26 |
   سلام.ممنون آرش جان.
   دیگه رفتن روی هودینی 14 کاریش نمیشه کرد.البته آرش از قبل برنامه ریزی میشه این چیزا و شرکت sidefx فکر نمی کنم رو این بحث ها ورژن جدید رو منتشر کرده باشه.
   اره یکسری مشکلات داره.
   یکیش اینه که گاهی اوقات صحنه کاریت یه المان یا یه آبجکت رو همین طوری نشون میده و هر کاری بکنی این وسط سفحه ات هست.بهترین کار اینه که پنجره رو ببندی و یه محیط کاربری جدید درست کنی.
   یکی دیگه از مشکلات هنگ کردن کل نرم افزار هست که باید سیو کرده باشی صحنه ات رو تا اگر این مشکل پیش اومد خیالت راحت باشه.
   یادته می گفتی شبیه سازی لباس کنده؟ فکر کنم یه کارهای کردن.باید بیاد تا تست کنیم.
   ممنون از حضورت
 • Alireza afshari

  Alireza afshari

  15 آذر 1393 ساعت 05:57 |
  درود ناصر عزیز
  قابلیت های جدید هودینی میتونه تو فیلمسازی واقع گرایی عناصر صحنه رو دگرگون کنه
  سپاس ازت بابت این ویدءوی بی نظیر
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 16:27 |
   ممنون علی رضا جان
   موفق باشی عزیز
 • سعید H

  سعید H

  15 آذر 1393 ساعت 10:40 |
  سلام ناصر جان
  از لطفت و زحمتت ممنونم
  خسته نباشی
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 16:27 |
   سلام سعید جان خیلی ممنون
   موفق باشی
 • نبی سروی

  نبی سروی

  15 آذر 1393 ساعت 11:11 |
  مطلب خوبی بود ناصر ...

  من که هیچی نمیفهمم از این چیزها ! فقط میتونم بگم خوشل بود ! باشد که سواد ما هم به این چیزا قد بده .... آمین ...خخخخخ
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 16:29 |
   سلام.
   اون نبی که من میشناسم اگر اراده کنه شرکت sidefx رو میاره پایین دیگه چه برسه به این 4 تا ابزار.
   کم شکسته نفسی کن نبی جان خوب نیستD:
   ممنون از حضورت عزیز
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  15 آذر 1393 ساعت 12:25 |
  سلام به ناصر جان عزیز. مثل همیشه عالی و پرمحتوا و کامل. دستت درد نکنه.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 22:47 |
   ممنون محمد جان.
   تشکر از حضوره همیشگیت
 • maamadrj

  maamadrj

  15 آذر 1393 ساعت 12:34 |
  با سلام خدمت آقای اسلامی مطلب خوبی بود انشالله پلاگین این نرم افزار برای مکس هم هرچه زودتر ارائه بشه تا ما کاربرای مکس و مایا هم بتونیم از نرم افزار قدرتمند بهره مند بشیم
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 22:50 |
   ممنون محمد جان.
   منتظر پلاگین هستیم ولی دقت کن که این پلاگین بیشتر برای بچه های هودینی کاره
   ممنون از حضورت
 • omid

  omid

  15 آذر 1393 ساعت 13:20 |
  سلام
  آقا ناصر ممنون
  واقعا لذت بردم
  هودینی توی جلوه های ویژه حرف اول رو میزنه
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 22:52 |
   ممنون امید جان.بله امید جان حرفت درسته
   ممنون از حضورت،موفق باشی
 • Brock

  Brock

  15 آذر 1393 ساعت 15:59 |
  باتشکر از آقا ناصر
  آقا فقط میتونم بگم عــــالی
  این برنامه واقعا آینده داره.مقاله هم بسیار عالی بود و به تمامی جزئیات و قابلیتها هم توجه شده بود.
  موفق باشید
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 22:57 |
   سلام broke جان ممنون از حضوره همیشکیت.
   امیدوارم تو ایران هم اینده خوبی داشته باشه و بشه به راحتی فعالیت کرد.
   موفق باشی عزیز
 • امیــد طــاووســـی

  امیــد طــاووســـی

  15 آذر 1393 ساعت 21:11 |
  با سلام خدمت شما آقای اسلامی عزیز .
  دست گلت درد نکنه به خاطر این اطلاع رسانی به موقع.و آبدیت بودنتون.
  بنده مدت کمی است که با سایت شما آشنا شدم.
  واقعا خیلی خوشحالم که خود رو در کنار بچه های پر انرژی می بینم.
  بنده تقریبا از سال 80 به انیمیشن علاقه مند م و کار خود رو با مکس شروع کردم.
  بعدا از دو سال که اسم مایا رو شنیدم کارایش رو دیدم علاقه شدیدی به مایا پیدا کردم.
  چون بنده خیلی به اکو سیستم علامندم در کنا مایا با ویو vue و ریال فلو هم کار میکنم.
  سوال بنده اینه که آیا میشه با انتخاب هودینی دیگه احتیاجی به نرم افزارهای بالا نداشته باشم یا نه هر نرم افزار کاربرد خودشو
  داره.؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 23:02 |
   سلام امید جان.
   بعضی از دانشمندان غربی مقدار انرژی آزاد شده از این سایت رو معادل چندین بمب اتمی تخمین زدند البته از نوع شبیه سازی شده.
   خوشحالم که حوشحالی با این سایت.
   اگر نرم افزارهای بالا رو کامل بلد باشی نیازی به نرم افزارهای دیگه نداری.و هر نرم افزار کاربرد خودشو داره
   موفق باشی
 • حمید.معمار

  حمید.معمار

  15 آذر 1393 ساعت 22:04 |
  ناصر ببخشید دیر نظر میدم ، دکتر بودم .
  خیلی مطلب خوبیه و من رو بیشتر ترقیب کرد برم سمت هودینی هم یاد بگیریم چون الان 2 ماهه تمرکزم فقط Simulation و Particle بوده تو مکس ... هودینی هم فکر کنم بتونم بهتر یاد بگیرم .

  بازم ممنون
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   15 آذر 1393 ساعت 23:11 |
   سلام حمید جان.
   امیدوارم چیزه جدی نباشه،مواظب خودت باش تو این سن اصلا خوب نیست ادم دکتری بشه.
   می دونی که هدف ما هم همینه که بچه هارو راهنمایی کنیم.
   هودینی خیلی خوبه فقط چندتا نکته بگم تا با اگاهی کامل قدم برداری
   سیستم پارتیکل هودینی از ورژن 12 به بعد رفت تو محیط داینامیکی و کلا سیستمش دگرگون شد.
   اگر می خوای تو بخش پارتیکل کار کنی باید محیط داینامیکی رو هم بشناسی و چون محیط پیوسته است برای یادگیری اینا باید محیط sobs و زبان vex رو هم یاد بگیری.
   پس پیشنهاد من اینه که از بیس شروع کنی تا وسط کار زده نشی و بتونی با قدرت بیشتری جلو بری
   ممنون از حضورت همکار گرامی
 • alirakhshani

  alirakhshani

  16 آذر 1393 ساعت 02:22 |
  سلام ناصر جان
  مرسی
  عالی بود
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:33 |
   سلام علی جان.
   خیلی ممنون از حضورت،موفق باشی
 • farzad

  farzad

  16 آذر 1393 ساعت 02:22 |
  مرسی اقا بابت اطلاع رسانی ممونم ازت
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:34 |
   خواهش می کنم فرزاد جان.موفق باشی
 • پژمان رجبی

  پژمان رجبی

  16 آذر 1393 ساعت 10:18 |
  به به چقدر امکانات عالی ای
  واقعا تبریک میگم به کاربران این نرم افزار
  واقعا تو بحث داینامیک فوق العادست
  ناصر اموزش های بیشتری از هودینی واسه کاربرا بزار
  مرسی
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:36 |
   سلام پژمان جان.خیلی خیلی ممنون
   اتفاقا دارم یه اموزش تو زمینه مدلینگ برای بچه ها آماده میکنم.سعی می کنم هرچه زودتر برسونم دست بچه ها
   ممنون از حضورت
 • Vray

  Vray

  16 آذر 1393 ساعت 16:45 |
  خیلی عالی . ممنون از زحماتتون
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:37 |
   ممنون از حضورت vray جان.
 • Abed

  Abed

  16 آذر 1393 ساعت 22:38 |
  من کاربر SOFTIMAGE بودم یا بهتر بگم هنوز هستم. برگشتن به MAYA یا 3DsMAX برام خیلی سخته ! با انکه MAYA , 3DsMAX تغییراتی زیادی در 5 سال اخیر داشتن و خیلی خیلی بهتر شدن ، باز نمی تونم برگردم به اونها.
  اما Houdini در این ورژن کاره خودشون کرده . امکانات جدید Houdini مثل UX , Crowd و ... ... می تونه کاربران زیادی رو از Softimage که می خوان به نرم افزارهای دیگه کوچ کنن جذب خودش بکنه . اگر هم کاربرانی قصد اومدن نداشتن ! با امکانات جدید ، نظرشون قطعا عوض میشه !
  (البته امکانات جدید برای جذب کاربران SI نیست . صوع تفاهم نشه یک وقت .! برای پیشرفت و تداوم و رقابت نرم افزاری هم هست.)
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:41 |
   سلام عابد جان.
   فکر کنم هودینی نرم افزار نزدیکی باشه با softimage دقیق نمی دونم.ولی کوچ کردن به این نرم افزار بعد از فوت softimage کاره عاقلانه ای هست.
   ممنون از حضورت
 • احمد کرمی

  احمد کرمی

  17 آذر 1393 ساعت 03:00 |
  سلام آقای رضایی و دوستان گل
  خسته نباشید

  واقعا ویدئوی جالب و شگفت انگیزی بود،مخصوصا اون جمعیت داخل آب میشدند،درسته؟شبیه سازی اون آب جزء کدوم بخشه؟منظورم اینکه مشه،پارتیکل سیستمه یا چه چیز دیگه نام داره؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   17 آذر 1393 ساعت 08:44 |
   ممنون احمد جان.
   بخش شبیه سازی مایع اسمش روشه دیگه.fluids simulation
   مش بود قبلا.الان دیگه از VBD استفاده میشه
 • paarseh

  paarseh

  30 آذر 1393 ساعت 00:54 |
  واقعا عالی بود !!!
  آقا دست گلت درد نکنه
  من یه سوال داشتم من کلللن علاقه ی شدیدی به شبیه سازی دارم یه دو سالی هم هست که تو Fume Fx و Real Fow و Ray Fire با پارتیکل سیستم مکس وووول میخورم و کار میکنم کللن حوصلشو دارم + علاقشو. به نظر شما اگه قصدم اینه که شبیه سازی رو بهتر و راحت و تکنیکی کار کنم برم سراغ هودینی آینده یا نه ؟ چون میبینم هودینی رو شبیه سازیش خیلی معروفه.

نظرتان را بنویسید :

لطفا برای ارسال نظر ابتدا وارد شوید .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی چشم حسودا با بی سوادا کور

محمد مهدی جدیدی محمد مهدی جدیدی 21. دی, 1399 |

با سلام و عرض ادب خدمت شما استاد عزیز
واقعا عالی بود، دستتون طلا.
من تا الان...

رضا ملتفت رضا ملتفت 19. دی, 1399 |

سلام...
بابا اسمو عوض کنین چیه مستفا تریدی ...
قصد بی احترامی هگز ندارم نظر بود

محمد مهدی جدیدی محمد مهدی جدیدی 13. دی, 1399 |

عالیه ممنون از مطلب مفیدتون

دوستانی که علاقه مند به فوتبال دستی و میز پینگ...

zahrakashani zahrakashani 11. دی, 1399 |