نقد و بررسی Lumion 7

در تاریخ پنجشنبه, 13 آبان 1395 در بخش نقد و بررسی توسط نبی سروی (نویسنده میهمان)

بررسی کامل ویژگی های جدید لومیون 7

نقد و بررسی Lumion 7
Act-3D طبق برنامه ای که مشخص کرده بود از لومیون7 رونمایی کرد. یه نمایش قابل قبول دیگه رو در این نسخه شاهد بودیم که توی اون این کمپانی نشون داد همچنان دایره مخاطب هدفش جامعه ی معماری هست و حتی یک سانتیمتر حاضر نیست شعاع این دایره رو بیشتر کنه ! این که چرا Act-3D قبول نداره ساپورت کردن vertex animation میتونه به محبوبیت لومیون اضافه کنه سوالی هست که همچنان باید در ذهن ما بمونه و لومیون 7 جوابی برای اون نداره. لومیون اگه میخواد نسبت به رقبای سنتی ش مثل Twinmotion و lumenRT خیلی جلوتر باشه باید محدودیت های این حوزه رو کمتر کنه ولی خوب خبری از vertex animation و مولتی گرافیک ساپورت در این نسخه نیست و انقلاب آنچنانی اتفاق نیوفتاده ولی خوب خبرهای متنوع خوب و راضی کننده ی زیاد دیگه ای هست دیگه کم کم باید بریم سراغ شون.
 
"از خوب به عالی" جمله هست که این کمپانی برای شروع تشریح نسخه 7 لومیون استفاده کرده با توجه به این جمله اول این ویدئو رو میبینیم تا در جریان این اتفاقات عالی قرار بگیریم :
 
مشخصات
مدت زمان : 3 دقیقه و 43 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 52 مگابایت
 
همون طور که دیدیم Act-3D با نمایش دادن چند معمار و صحبت کردن از سادگی در ابتدای تیزر؛ سعی داره مسیر و هدف خودش رو هایلایت کنه و مخاطب هدفش رو بیش از پیش به خودش جذب کنه.
 
اگه کاربر لومیون نیستید یا شناختی ازش ندارین شاید 2 تا سوال براتون ایجاد شده باشه که بد نیست در ابتدای امر به اون ها بپردازیم.
 
سوال اول: با توجه به کیفیت انجین های آفلاین  مثل وی ری - مکسول - کرونا و... چرا اینقدر لومیون در کانون محبوبیت قرار داره ؟
 
اونچه که باعث اولویت داشتن لومیون در برخی پروژه ها میشه صرفا کیفیت اون نیست بلکه نسبت کیفیت به سرعت رندر و سادگی کار کردن با اون هست . قبل از تولد انجین های ریل تایم مخصوص معماری ساخت انیمیشن معماری تقریبا فقط برای استدیوهای آنچنانی امکان پذیر بود ولی حالا این توانایی در دست معمولی ترین کاربران و سخت افزار ها هم هست.
 
سوال دوم: با توجه به انجین های ریل تایم بسیار با کیفیت مثل یونیتی و آنریل و کرای چرا باز لومیون محبوبیت خودش رو داره ؟
 
این دسته از انجین های ریل تایم که اسم شون برده شد درسته که تونستن مقوله ی سرعت رو حل کنن و سخت افزار های آنچنانی رو کنار بزنن و کیفیتی تقریبا بهتر از امثال لومیون ارائه بدن ولی خوب آپشن سادگی و سهولت و راحتی که لومیون داره و هر طیف مخاطب میتونه باهاش کار کنه رو ندارن و نمی تونن آهاد کاربران مرتبط با ArchVIZ رو جذب کنن .
 

نور محیطی و نور نواری - Area Lights and Light Strips

01
 
بالاخره لومیون برای نور مخفی ها راه حل ارائه داد . این جنس نور در لومیون وجود نداشت. نهایتن شما میتونستین با دادن متریال امیتر به یک صفحه اون رو روشن کنین ولی خوب مشکل امیتر این بود که باید اون صفحه جلوی دوربین قرار میگرفت وتا زمانی ک سطح مشاهده نمیشد نوری در کار نبود .اما حالا لومیون 2 حالت نوری اضافه کرده که هدف شون دقیقا از اسم شون مشخص هست.
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این 2 آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 50 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 31 مگابایت
 
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 25 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 18 مگابایت

شفافیت و شفافی مات برای متریال ها - Transparency and Translucency for Materials

02
 
حالا میتونیم به راحتی نفوذ نور در هر متریالی رو در لومیون داشته باشیم !  کمپانی سازنده معتقد هست که این آیتم میتونه عملا SSS هم باشه و صرفا اضافه شدن شفافیت نیست هرچند ایمپورت کردن کاراکتر به لومیون زیاد شایع نیست چرا که انیمیتش رو لویمون ساپورت نمیکنه پس انتظاری هم در مورد ساخت شیدر پوست نباید وجود داشته باشه .کیفیت این آپشن و این که چه قدر میتونهنفوذ نور رو خوب شبیه سازی کنه زمانی مشخص میشه که لومیون 7 رو توی هاردمون داشته باشیم !
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 1 دقیقه و 28 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 15 مگابایت

فرسایش - Weathering

03
 
فرسوده کنین؛ خش بندازین و فلزات رو اکسید کنین ! اما بدون پینتینگ و تکسچرسازی !
 
فرسوده کردن متریال ها ویژگی جالبی هست که ما رو یاد المنت کثیفی یا همون Dirt در انجین های آفلاین میندازه . نمونه های زیادی از فرسوده کردن متریال ها در نمایش نسخه7 لومیون استفاده شده که از اون ها میشه به زنگ زدی فلزات – کپک زدن و رطوبت زدگی پلاسترها – خوردگی چوب – سائیدگی پارچه و چرم اشاره کرد . هر کدوم از این فرسایش ها میتونه با دیتیل دادن به آثار شما اون رو خیلی کارشده تر و واقع گرایانه تر کنه فقط حواسمون باشه مثل تصویر هدر سایت لومیون بد سلیقه نباشیم و اتاق جلسه رو شبیه خونه های ثبت میراث فرهنگی نکنیم ! :)
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این 2 آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 53 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 29 مگابایت
 
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 21 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 19 مگابایت

شاخ و برگ - Foliage

04
 
هر جسمی رو که دوست دارین غرق در شاخ و برگ کنین ! با انتخاب کردن هر جسم و سطحی میتونین ivyرو برای پوشیده شدن روی اون سطح فراخوانی کنین . مجسمه های سبز منحصر به طرح خودتون رو بسازید یا یه کلبه ی جنگلی پر از شاخ و برگ درست کنین . حالا اگه اون کلبه یخورده با آپشن weathering فرسوده باشه جذاب تر میشه !
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این 2 آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 31 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 22 مگابایت
 
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 27 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 40 مگابایت

برای اطراف طراحی تون زمینه بسازید - Create Context Around Your Design

05
 
باز هم جزییات بازهم در کمترین زمان ! هر چند این آپشن در حالت بتا معرفی شده ولی خوب مسلما تست هایی رو رد کرده تا به این مرحله رسیده. محیط واقعی پروژه تون رو از روی نقشه های OpenStreetMap پیدا می کنین و نقشه های دو بعدی اون رو وارد لومیون کنین تا ساختمون های 3 بعدی رو بهتون تحویل بده ! این که این قابلیت برای کشور ما هم مقدور هست شاید برای شما هم سوال باشه من که به سایت OpenStreetMap سر زدم خصومتی با ایرانی بودن ما نداشت ولی دیتیل ساختمان ها توش نبود و صرفا کوچه خیابون ها رو نمایش میداد و این یعنی اینکه فعلا این قضیه برای ما وجود نداره. البته برای ایجاد سایت های فرضی کارآمده و میتونیم ازش استفاده کنیم.
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این 2 آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 29 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 19 مگابایت
 
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 16 مگابایت

با اکانت ®MyLumion بیشتر به اشتراک بذارید

06
 
اکانت MyLumion که بر پایه cloud بود و در گذشته فقط پاناراما رو به اشتراک میذاشت حالا توانایی پذیرش آپلود تصاویر تک فریم رو هم داره.
 
07
 
یک آپشن هم برای آپلود ویدئو روی یوتیوب درنظر گرفته شده که اونقدرها چیز خاصی نیست و فقط آپلود شما روی یوتیوب ساده تر اتفاق میوفته.
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این 2 آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 1 دقیقه و 36 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 9 مگابایت
 
 
مشخصات
مدت زمان : 1 دقیقه و 58 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 9 مگابایت

سریع تر کار کنید - Work faster

08
 
اضافه شدن سربرگ متریال محبوب.
 
واقعا هر چی به آخرهاش نزدیک میشیم به ویژگی های سطحی و عجیبی بر میخوریم !
 
برای آشنایی با این فیوچر میتونین این آموزش رو مشاهده کنین :
 
مشخصات
مدت زمان : 2 دقیقه و 17 ثانیه
زبان : انگلیسی
کیفیت : 720p - HD
حجم : 28 مگابایت

متریال های جدید

3 پکیج  متریال  که با استفاده از ویژگی های جدید ساخت متریال لومیون ساخته شدن.
 
1 - متریال پرده با استفاده از ترسلوسنت و ترنسپرنت
 
09
 
2 - متریال های فرسوده و سالخورده
 
10
 
3 - متریال های شاخ وبرگ
 
11
 

محتوای جدید - New Content

12
 
مثل همیشه نسخه جدید لومیون با انبوهی از آبجکت های جدید عرضه شده و هر سال به این فرضیه بیشتر دامن میزنه که آیا زمانی میرسه که لومیون جداگونه کانتنت ها رو بفروشه یا نه ! چرا که هر سال داره به خاطر این کانتنت ها حجم لومیون میره بالا و شاید امسال 7 گیگ رو رد کنه ! مخصوصا اینکه گفته شده که 216 تا از این آبجکت ها کیفیت HD دارن.
 
13
 
هر سال کیفیت آبجکت ها بهتر و بهتر میشه وشاید وقت ش رسیده Act-3D  بخشی از آبجکت های گذشته رو پاک کنه یا جداگونه عرضه کنه.
 
لیست محتوای افزوده شده در این نسخه :
172 درخت و گیاه جدید
193 آبجکت داخلی
346 آبجکت خارجی
39 کاراکتر و پوزیشن جدید
19 وسیله نقلیه جدید
و 2 نوع جنس نور جدید که قبلا در موردش صحبت کردیم.
 
با این حساب تعداد آبجکت های آماده لومیون در نسخه 7 به عدد مشکوک 3666 رسید ! :)
 
14
 
این ویژگی ها پایانی بر لومیون 7 هست ولی برای کاربرانی که لایسنس اون رو تهیه نکردن و منتظر کرک اون هستن ویژگی های بیشتری در راه هست !
 
15
 
چرا که ما بعد از لومیون 6 نسخه ی دیگه رو دردست نداشتیم " چون میان نسخه ها هیچ وقت ارزش کرک کردن رو ندارن " و فیوچرهای نسخه 6.3 و 6.5 از دسترس مون خارج بوده وبا اومدن کرک لومیون 7 در نزدیکی کریسمس به این ویژگی ها هم دست پیدا میکنیم.
 

 
لومیون 6.3 :
خروجی VR و هماهنگی با Oculus Rift و GearVR
اکانت mylumion که در هر صورت مبتنی به کلود هست و با کرک هم حاصل نمیشه !
 
لومیون 6.5 :
شفاف کردن درختان
جدیدترین اخبار و آموزش ها در اسکرین ابتدایی
اضافه شدن پاناروما
سریع تر شدن اعمال متریال
کپی کردن ساده تر
بهبود بنچمارک
تغییر در تنظیمات برای سریع تر در دسترس بودن " Act-3D سال هاست داره این موارد رو هی تغییر میده و هر سال میگه بهترش کردیم ! و کاربر تا میاد بهش عادت کنه سال بعد یه کار دیگه ش میکنه ! . کاش یک بار برای همیه یه اینترفیس بدون تغییر بدن تا کاربربهش عادت کنه و سرعت ش بالاتر بره "
 

 
امیدوارم هرموقع این ورژن دردسترس تون قرار گرفت ازش ماکسیمم استفاده رو ببرین. متاسفانه برخی از کاربران نرم افزارهای ساده مثل لومیون باهاش سطحی برخورد میکنن و سطحی ترین نتایج رو با لومیون میگیرن و این استفاده اصلا شایسته نیست. کامل ترین آموزش ها همیشه در سایت لومیون به صورت رایگان موجوده و میشه با دیدن دقیق اون ها و وقت گذاشتن روی کار نتایج ریل تایم فوق العاده ای رو خروجی گرفت.
 
یاحق
 
نبی سروی

نبی سروی (نویسنده میهمان)

 

نظرات (124)

 • مصطفی رضایی

  مصطفی رضایی

  13 آبان 1395 ساعت 15:07 |
  دروووود بر نبی سروی عزیز ... پیش از هرچیز خیلی خوشحالم که شما رو هم در جمع نویسندگان سایت میبینم ... نبی جان خوش اومدی

  خب مطلب که فوق العاده بود ... کامل و جامع و همونطور که قبلا هم گفتم واقعا خوندن مطالب نقد و بررسی به قلم دوستانی که در این نرم افزارها حرفه ای هستن خیلی خیلی جذاب و هیجان انگیزه ... مقاله عالیه و خسته نباشی نبی جان

  درباره لومیون ... راستش وقتی داشتم مطلب رو میخوندم و نمونه کارها رو میدیدم به این فکر میکردم که برای رسیدن به این نتایجی که با این نرم افزار بصورت ریل تایم داریم میبینم ... دیگه چه توجیهی برای استفاده از انجین های فیزیکال (مثل وی ری و ...) هست ؟! خب وقتی میشه به سادگی اونهم با این سرعت به این نتیجه رسید (هم تک فریم، هم انیمیشن و حتی ریل تایم) دیگه در این شرایط وضعیت خیلی از موتورهای رندرینگ این وسط چی میشه ... البته قبول دارم که انجین های فیزیکال محدودیتی در کیفیت ندارن و یک دنیای بی نهایت هستن ... ولی خب بقول خودمون برای کارهای بازاری همین لومیون دیگه چیزی کم نداره ... !!!

  این موضوع ورتکس انیمیشن امیدوارم بالاخره یه حرکتی روش انجام بشه ... لومیون که کاری نکرد ... همونطوری که گفتی فکر کنم باید منتظر لومن آرتی و یا twinmotion باشیم ... شاید اونا استارت این موضوع رو بزنن ... چون اگه بشه مدل انیمیت شده هم وارد این نرم افزارها کرد، دیگه میشه گفت چیزی کم ندارن ...

  نبی جان بازم خیلی خیلی ممنون بابت این مقاله مفید و ارزشمند
  امیدوارم که همواره شاهد حضور گرم شما باشیم ...
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:00 |
   سلام مصطفی جان . ممنون شما به من لطف داری رفیق .

   راسیتش من خودم زیاد با تک فریم لومیون کار نمیکنم و به نظرم ارزش کیفی آنچنانی نداره و همیشه برای انیمیشن بهش رجوع میکنم . هر چند واقعا خالی از اغراق نیمی از کسایی که دارن توی کشورمون با انجین های آفلاین یه به قول شما فیزیکال کار میکنن نمیتونن در حد همین ریل تایم لومیون هم تک فریم بگیرن ولی خوب باز هم تک فریم لومیون برای من نوعی معنایی نداره و کاری که لومیون برای ورکفلو من انجام داد انیمیشن معماری بود . قبل از لومیون و امثالهم واقعا کمتر کسی فکر میکرد یه روزی بتونه انیمیشن معماری درست کنه ولی خوب الان میبینیم این اتفاق با کیفیت بالایی انجام شده و جماعنی رو بهرهمند کرده .:)

   همون طور که میدونی من به صورت تخصصی دارم با انجین فیزیکال بیسد تیا رندر کار میکنم ولی با داشتن یه تایتان و یه 780 استریک و یه 960 و یه 970 و 2 تا 580 هنوز انیمیشن معماری با تیا نتونستم بزنم ! به دلایل زیادی که اگه توی بازار پول خوب میدادن میشد ندیده گرفتشون ولی وقتی تهش بخوان دقیقه ای 500 بهت بدن دیگه واقعا ور رفتن با شونصد جور معماری چیپست و موازی کردنشون و ... جهالت یا بهتره بگم حماقت محسوب میشه ! :) ولی با یه دونه فقط با یه دونه 580 که دست دوم ش الان 300 تومن هم نیست میشه انیمیشن ریل تایم با لومیون زد به چه راحتی !

   ورتکس انیمیشن هم داستانی ه که دست رو دلمون نذار دیگه ... :)

   ایشا... اگه موضوع مرتبطی با تخصصم بود و از دستم برمیومد تلاش میکنم این همکاری منقطع نشه و امتداد داشته باشه .
 • امید

  امید

  13 آبان 1395 ساعت 15:26 |
  به نظر من سرعت رو فدای کیفیت دارند می‌کنند. خداییش رندهاش رو ببینید کدوم کارفرما دیگه چنین کارهای کارتونی سطح پایینی رو قبول می‌کنه؟
  رقابت الان تو کیفیت برتر هست. شما به کارفرما بگو 2 ثانیه‌ای بهت یه کارتون میدم میگره برو بابا یه چیزی میخوام عین واقعی باشه!
  دیگه کارفرماها اینقدر کار خوب دیدند که با این کارها راضی نمیشن...
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:10 |
   سلام

   فکر میکنم منظورتون این بود که کیفیت رو دارن فدای سرعت میکنن .
   هرچند به شخصه فایده ی لومیون رو توی انیمیشن میبینم ولی خوب همین تک فریم های به قول شما کارتونی هم خیلی مواقع به کارهای شرکت های بزرگ کشورمون برتری پیدا میکنن چه برسه به سطوح پایین تر . به طور مثال شما شرکت مشاور شورا رو سرچ کنین و برین داخل سایتش و رزومشون رو دانلود کنین . این مشاور یکی از غول های ایرانه ولی همیشه کیفیت پرزنتش برای من یه علامت سوال بوده ! مسلما یه کاربر لومیون میتوه اون ها رو از اون وضعیت در بیاره ! پس کارفرمایی که قبول کنه وجود داره .

   رقابت در هر جایی و شرایطی متفاوت میشه . یه شخصه هم مجبور شدم توی سرعت رقابت کنم هم توی سرعت و در نظر داشته باشین بحث اصلی روی انیمیشن معماری هست . شما مثلا با کرونا که دیگه زبان زد سرعت هست نهایت بتونی یه شات رو 20 دقیقه ای رندر کنی . یعنی یک ثانیه 30 فریمی میشه 600 دقیقه یا 10 ساعت . حالا یک دقیقه ش میشه 600 ساعت یعنی 25 روز . ساده تر بگیم اینطور میشه که اینطرف میدون شما انیمیشنی نداری و اون طرف میدون انیمیشن به قول شما کارتونی داری . کارفرما هیچی رو انتخاب مکنه یا کارتونی رو ؟

   اساسا رندرینگ ریل تایم با همه ی ضعف کیفی که نسبت به رندرینگ آفلاین داره جای خودش رو در دنیای معماری باز کرده و مخاطب های زیادی رو به خودش گرفته . لومیون 6 همچنان جزء تاپ10 های دانلود شده سال 2016 سایت سی جی پرز هست :)
  • vahid

   vahid

   17 آبان 1395 ساعت 01:49 |
   به نظر من اصلا کارتونی نیست... در حد خوش عالیه... وقتی مشتری میخواد پول کم بده نمیتونه توقع کار ریل با ویری داشته باشه.... کارهای دانشجویی و ارائه بسیار از شرکتها با همین برنامه ست و چون سرعت بالایی داره و کیفیت معقول، طرفداران خودش رو داره
  • بهنام

   بهنام

   23 آبان 1395 ساعت 10:14 |
   امید جان به نظرم اگر طرح طرح خوبی باشه چرا کارفرما قبول نکنه...
   خودم حدود 3 ساله از لومیون 4 خروجی گرفتم و سود خوبی در این جریان بوده----الان اولویت سرعت هستش
   میبینیم که v-ray هم داره به سمت real-Time میره----پس بایدی پشت این قضیه برای همه موتورهایه رندر میمونه که باید سرعت مهم تر باشه
 • abbasjavadian

  abbasjavadian

  13 آبان 1395 ساعت 15:55 |
  بسیار ممنون و سپاسگذارم عالی بود
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:10 |
   ممنون دوست عزیز . موفق باشید
 • madmaster_3d

  madmaster_3d

  13 آبان 1395 ساعت 18:06 |
  مرسی رفیق
  فقط عکس هایی که رندر شده بود خیلی واقعی نیست نسبت به برنامه های دیگه

  البته شنیدم برنامه خیلی قدرتمندی هستش
  حالا من فقط عکسا رو دیدم نه ویدئوها رو

  نمیشه قضاوت کرد
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:13 |
   سلام بر منتقد همیشه در صحنه و رفیق شفیق

   حق با تو هست و روی تک فریم خودم هم علاقه ندارم و در جواب دوستا ن دیگه به اهمیت انیمیشن و روونی اون اشاره کردم .
   البته این نسبتی که میگیری رو باید نسبت به لومن آز تی و تووموشن بگیری که شخصا توونموشن رو توی کیفیت رندر کمی بالاتر از لومیون میبینم .
 • ali

  ali

  13 آبان 1395 ساعت 20:03 |
  سلام میشه در مورد خروجی ائن صحبت کننید میخوام بدونم پس های اون با نیوک سازگار هستند مثل deep uv coordinet position چند پس مخضئض هستند که در وری ارنولد رندر من هستند حتی در vue ایا این امکانات اضافه شدند ؟؟؟
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:16 |
   سلام عزیز

   آقا جان خودم کلی طول کشید تا تونستم منظورتون رو بفهمم . یه خورده بهتر تایپ میکردی رفیق :)
   این پس هایی که شما میخواین اضافه نشده و بعید میدونم با این سبک محاسبات لومیون پس های AOVs که شما میخوای حاصل بشه . تا جایی که من اطلاع دارم پس های AOVs در انجین های فیزیکال که جی آی رو محاسبه میکنن حاصل میشه مثل مواردی که نام بردین یا امثالهم .
 • عبدالجلیل سلطانی

  عبدالجلیل سلطانی

  13 آبان 1395 ساعت 21:03 |
  با درود نبی سروی عزیز

  نبی جان خیلی خوشحال شدم از مقاله جامع و تهیه کلیپ های مختلف ,
  اگر یادت باشه یه موقعی با هم در مورد انتخاب انجین مناسب , صحبت میکردیم , نظر شما این بود تا چند سال دیگه لومیون به قدرتی میرسه که نیاز به استفاده از انجین های دیگه مخصوصاء انجین های بازی سازی نیست , تا اندازه ایی حرف شما داره پیش میره !! یک بر 0 به نفع شما !
  من فکر میکنم لومیون و شرکت معرفش "Act-3D" برنامه های منظمی برای خروجی های خودش "انجین لومیون" داره و با حوصله و آرام آرام , بخوبی پیش میره ,
  انجین بازی سازی همین شرکت هم , خیلی " آن کادره " و سیستماتیک , حرکت میکنه , فروش انجین با شرایط خاص و مشتریان خاص و....
  بگذریم , خود شما مثل خیلی از دوستان در کارهای معماری متوجه شدی , در زمان طراحی ایده های زیادی به فکر خطور میکنه , ولی وقتی با سیم خارداری به اسم موتورهای رندر تک فریم , روبرو میشیم و ثانیه ها به ساعت ها , تبدیل میشه , فکر و ایده پر میکشن و عطای ایده رو , به لقاش میبخشی .
  یه نگاه کوتاه در سایت لومیون به افرادی که ازاین نرم افزار استفاده میکنند , نشون میده تعداد زیادی از استادان بنام معماری و مشاوران مطرح در این رشته , از مشتریان پروپا قرص لومیون هستند , این نشان از ارزش واقعی این نرم افزار داره ,
  اصراری به استفاده از ابزار نو و به روز نیست , این ابزار راه خودشون رو در بین هنرمندان معمار پیدا میکنند .
  خوشبختانه خیل زیادی از عزیزان و کاربران موتورهای رندر سنتی , بطرف رندر های بلادرگ تمایل دارند و گاهاء با هر دونوع انجین کار میکنند .
  یه جایی خوندم وقتی استفاده از نیروی برق به تهران اومد , خیلی ها بین عام گفتند , هر خونه ایی که جریان برق در اون جاری بشه , شیطان در اون خونه لانه میکنه !!؟؟
  نباید از پیشرفت های , لومن آر تی و تویین میشن غافل بود , در اصل تویین میشن یه فترت 3 ساله بین سالهای2013 -2010 داشت , وخوشبختانه به رقابت با لومیون , پرداخت و در نهایت این کاربره که از این نوع رقابت ها بهترین سود رو میبره .

  ورودت رو به جمع نویسندگان عزیز "مصطفی تی دی " تبریک و در انتظار مقاله های بیشتری از شما هستیم .
  همیشه سرفراز و پیروز باشی
  یا حق
  • نبی سروی

   نبی سروی

   13 آبان 1395 ساعت 22:27 |
   سلام بر هم قطار همیشگی

   خیلی لطف داری رفیق ؛ ممنون .

   من همچنان فکر میکنم انجین های ریل تایم معماری مثل توونموشن و لومیون و ... به انجین های گیم میرسن ولی خوب بدبختی اینجاست که انجین های گیم دارن به آفلاین ها میرسن ! :)))))

   دقیقا دایره هدف لومیون و کمپانیش معمار ها هستن که بی هیچ واسطه ای و تکنسین و تکنیکال پرسنلی و ... ایده هاشون رو ببنین و کانسپت پشت کانسپت بدن . مسلما یه آرتیست حرفه ای سی جی زیاد به لومیون نیاز پیدا نمیکنه چون آنریل و یونیتی و ... دیگه حجت رو تموم کردن ! مخصوصا یونیتی که رفیق شیش آکتین شده و اتفاقات عجیبی داره براش میوفته .

   لومیون نرم افزار اختصاصی ارچ ویز هست هرچند به خاطر بعضی موارد به شدت خاص ش مورد توجه سی جی آرتیست ها برای ایمپورت ورتکس انیمیشن هست ولی خوب نهایتن مخاطب اصلی همون کاربران آرچ ویز هستن .

   من عاشق ریل تایمم و امیدوارم لومن ار تی و توون موشن بزنن دودمان لومیون رو بر باد بدن در نسخه های جدیدشون تا شاهد انحصار و رکود در این حوزه نباشیم به تازگی هم دارم یه چوژه کوچیک با توون موشن جمع میکنم برای مقایسه با لومیون 7 .

   حتما اگه فرصت شد و موردی مرتبط با تخصص م بود که به کار دوستان میومد به این گونه مقالات امتداد میدم .
 • مجتبی اعرابی

  مجتبی اعرابی

  14 آبان 1395 ساعت 00:05 |
  خوش امدید به جمع نویسندگان این سایت ایشالا هردفعه شاهد انتشار مطالبی به همین جامعی از شما باشیم
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 11:58 |
   سلام

   ممنون از لطف تون . ایشا... که این همکاری امتداد داشته باشه .
 • امین منتظری

  امین منتظری

  14 آبان 1395 ساعت 00:15 |
  سلام سلام خدمت اقا نبی

  وقتتون بخیر باشه


  در مورد لومیون من به این نتیجه رسیدم که ( کلا من همش به نتیجه میگیرم ، هیچکس نیست منو به راه راست هدایت کنه :))). )
  این نرم افزار ب شرطی خوبه که آموزشای خوبیم منتشر بشه ازش
  ویدئو هایی که تو خود سایتشم هست فقط واس مبتدیاس

  وقتی نمونه انیمیشن شرکتای معروفو میبینم که با همین نرم افزار زدن
  دقیقن میشه فهمید یه طرفندایی میزنن که هم کیفیت و هم سرعت بره بالا که ما نمیدونیم

  من خودم هرچقدر تلاش کردم خروجیم با کیفیت در بیاد
  نشد که نشد
  حتی 4 ستاره هم گذاشتم ولی نشد
  صد در صد یه جای کار میلنگه
  که با اموزشای خوب میتونیم رفعش کنیم
  نه این ویدئو های ساده و مبتدی  در مورد بعضی از ویژگی های اضافه شده به Lumion 7
  راحت میشه گفت به سرعت خز میشه !
  همین ویژگی Foliage یا شاخو برگ دادن
  ملت همه میرن سمتش
  یهو میبینی همه ستونای ساختمون (مثل ویدئو) پر از بوته و گل و بلبل شد :)))

  تنها طرفندش اینه که دیگ اون پشت مشتا ازش استفاده کنیم که دیده نشه زیاد


  قابلیت زمینه گذاشتنشم عالیه
  دیگ بهتر از این نمیشه

  چقد زجر میکیشیدم تو نرم افزار یه محیط جانبی بندازم دور سایتم
  دمش گرم
  البته به شرطی که حجم نره بالا
  وگر نه که هیچی ، واویلا  در کل
  دستتون درد نکنه


  فقط یه سوال کوچیک :
  جایی تو ویدئوهای منتشر شده از Lumion 7 ندیدن که
  دوچرخه سوار رد بشه

  خیلی خوبه این قابلیت twinmotion ،
  چرا نمیاره لومیون !!!؟
  کاربردشم خیلی زیاده :))))
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 12:19 |
   سلام امین

   من فکر میکنم شما در ابتدای کار مسیر رو غلط رفتی . لومیون هر اموزشی نیاز داشته باشه چه مقدماتی چه تکنیکال همه و همه ش توی سایت خودش قسمت توتریال و قسمت بلاگ موجود هست و هیچ چیز ناگفتی ای وجود نداره !
   این که شما فکر میکنین طرفندی میزنن که کیفیت و سرعت میره بالی ناشی از سطحی نگری میاد که بسیاری از کاربران رو زمین گیر کرده . به جرات میتونم بگم هر نمونه ای که شما از لومیون دیدی و چشمت رو گرفته آموزشش توی سایت لویمون وجود داره وچیزی که باعث میشه شما بهش پی نبری سطحی نگری و ساده گذشتن از دیدن همون آموزش های آماتوری هست .

   کیفیت لومیون در استفاده ی به جا و هدف مند از افکت هاش هست و کاربری که این افکت ها رو خوب به کار نبنده نمی تونه به کیفیت واقعی لومیون برسه و این رو هم در نظر داشته باش که قدرت امثال لومیون انیمیشن هست و تک فریم کار کردن اونقدر قدرت ش رو نشون نمیده .

   این که شما میگی Foliage میزنن همه جا رو دقیقا ما توی لومیون6 هم با یکی از دوستان صحبت میکردیم که این سیستم جدید گاد ری که اضافه شده دیگه همه کارها رو میبره سمت غروب و خط نور و ... و همون طور هم شد و نمونه های خیلی خوبی از این حالت دیدیم وقتی پیور گلس اومد هم همین شد داستان و نکته ی مهم اینجاست که لومیون هر نسخه و میا نسخه داره این افکت ها رو بیشتر و بیشتر میکنه و نهایت عمر استفاده کلیشه ای یه افکت یک سال باشه ! چون لومیون بعدی افکت های جدید میاره و فضا رو عوض میکنه !
   به شخصه هنوز با پاییزی شدن درخت ها کار نکرم - با فوبل استایل کار نکردم - با وت آسفالت کار نکردم چون به کار نمیخورد یا دیگه شور میشد ! پس میشه که خیلی از آپشن ها بکر بمونن و الزاما همه استفاده نکنن . ولی گیریم هم که همه استفاده کنن اینکه یه آپشنی اضافه شده رو نباید متهم به این کرد که همه میرن سمتش و فراگیر میشه و این بده ! بلکه رسالت لومیون همین فراگیر کردن و در دسترس همه بودن هست . شاید خیلی ها نمیتونستن با پلاگین های IVY خزه بسازن و کنترش کنن و شیدر بدن ولی الان همه میتونن با لومیون این کار رو بکنن و این چیزی نیست جز فلسفه سادگی و برای همه بودنی که لومیون دنبالش میکنه .

   فکر نمیکنم اون ساختمون های باکس باکس ساده اونقدر فضا رو سنگین کنن که کار برای شما سخت شه . یه باکس ساده حجم چندانی نداره برای لومیون . فکر میکنم توی نسخه 5 بود که یه کاربر لومیون یه شهر کامل رو که اسمش رو یادم نیست اورده بود توی لومیون و سال میلادی جدید رو با زبون های مختلف توی انیمیشن ش نشون میداد . مسلما وقتی اون شهر ایمپورت شد توی لومیون5 و گرافیک های اون موقع الان دیگه 4 تا باکس داستان خاصی ندارن .

   twinmotion یه ویژگی خیلی خوبی که داره یه کاراکتر رو با تمام پوزیشن ها و گجت های ممکن گذاشته و دست کاربر باازه اینطوری ولیخوب لومیون ترجیح داده کاراکتر های مختلف رو در پوزیشن های مختلف بذاره و دلیل ش برای من نامشخص هست و من هم مثل شما با این قابلیت twinmotion بیشتر ارتباط برقرار میکنم .
   اون دوچرخه سوار هم باید دید توی اضافه شده یا نه . موضوع ساده و پیش پا افتاده ای هست و نمیدونم چرا بهش بها نمیدن !
   • امین منتظری

    امین منتظری

    14 آبان 1395 ساعت 15:12 |
    میدونید چرا میگم اموزشای سایتشون سادس
    چون مقایسه میکنم با اموزشای دیگ از نرم افزارای دیگ

    درسته که این کار اشتباهه ولی من منظورم " سبک " و استایل تدوین ویدئوهاشون هست

    نگاه کنید مثلن
    یه شرکتی مثل " +Tut " میاد واس After effects ویدئو اموزشی میزنه
    خب
    طرز یاد دادنشون چطوریه ؟
    اینطوریه که میاد نمونه موردی ( که یا خودشون زدن یا یه صحنه از فیلم یا تبلیغاته ) نشون میده
    بعد میاد از ب بسم الله تا اخرش توضیح میده و اجرا میکنه ( بعضی اوقات به سه قسمت میرسه فیلماش )

    حالا یا ما میتونیم کپیش کنیم یا توش خلاقیت نشون بدیم و کلا عوضش کنیم ( با توجه به عظمت افکتا ، پریستا و پلاگینای افترافکت و ... )
    این به توانایی خودمون بستگی داره

    خب
    حالا لومیون این سبک آموزشو اگ پیش بگیره خیلی خیلی بهتر میشه وضعیت
    اینکه فقط بیاد اینترودیوس و معرفی بکنه که اقا ما این قابلیتو داریم ، کافی نیست


    منظورم اینه اقا نبی    در مورد این Foliage هم دقیقن درست گفتین
    اصن کار لومیون همینه که ملتو بیاره سمت خودش :)))


    در مورد دوچرخه سوارم ( و خیلی قابلیتای دیگ Twinmotion ) شاید نمیخاد کپی بکنه ، به تینگش میخوره :))
    که تو " موتور رندرا " دقیقن برعکسه
    یکم از اونا یاد بگیرن دو تاشون ( لومیونو و توین موشن )
    بچهای بد :$
   • نبی سروی

    نبی سروی

    14 آبان 1395 ساعت 20:12 |
    چند تا کمپانی آموزشی دیدم آموزش های صفر تا صدی لومیون رو گذاشتن ولی با استقبال خوبی مواجه نشدن ! چون خود کمپانی داره آتیش میزنه به کاسبی شون !

    درست میگی و خود سایت لومیون فقط اینتردیوس داره ولی واقعا همین اینترودیوس ها کافیه و لویمون دیگه واقعا پیچیدگی نداره وقتی حتی راست کلیک هم نداره ! من مطمئنم هر کس آموزشهای کمپانی رو از اول تا آخر مو به مو دیده باشه ساختن بهترین نمونه های لومیون براش مثل آب خوردن ه ! :)
   • حمید

    حمید

    15 آبان 1395 ساعت 12:12 |
    سلام
    مرسی از نقد جامع شما، که مثل همیشه عالی بود .
    چیزی که باعث شد من پست رو اینجا بزارم بحث دوچرخه سوار بود . چیزی که من خیلی به دنبالش بودم و یافت نشد که نشد و همه هم تو سایت لومیون شاکی بودن که با گزینه show person و اینا هم اتفاقی نمی افته .
    اما چیزی که من رو مرتبا امیدوار می کرد انیمیشنی از شرکت 3d cordoba بود که از این دوچرخه سوار استفاده کرده بود و در نسخه 5.7 !!! (3D CORDOBA ANIMATION AFT CONCURSO ECOVILLE Q24 LUMION 5 7 )
    و با توجه به محدودیت های زیاد ایمپورت انیمیشن خوب دراومده بود.
    نکته بعدی که برای من سوال بود قابلیت رندر vr و panoramic بود که آیا مثل قبل فقط برای mylumion امکان پذیره یا داخل خود نرم افزار هم اومده ؟
   • نبی سروی

    نبی سروی

    15 آبان 1395 ساعت 20:33 |
    سلام جناب استعجاب

    ممنون از لطف تون . در مورد دوچرخه سوار همون طور که توی نسخه 6 هم دیدیم دکمه ی پرسن کار نمیکنه و بیشتر شبیه باگ هست ولی خیلی سطحی و ساده ست و نمیدونم چرا حلش نمیکنن . دقیقا توی 3دی کوردوبا من هم دوچرخه سوار دیدم و اول فکر میکردم رفع باگ شده ولی بعد فهمیدم ایمپورت کردن و با چه بدبختی این کار رو کردن و از ترنسفورم کمک گرفتن خدا میدونه !

    متاسفانه چون میان نسخه ها هم کرک نشدن مشخص نیست این داستان پاناروما چطوری شده و خیلی نامردی ه که فقط روی مای لومیون باشه . من فکر میکنم روی خود نرم افزار هست و با مای لومیون صرفا به اشتراک گذاشته میشه ولی چیزی که شما میگید خیلی ترسناک هست !
 • miladpasandideh

  miladpasandideh

  14 آبان 1395 ساعت 01:55 |
  ببخشید جسارته ولی اینهایی که نوشتید فیوچر (future) درست نیست.
  feature فیچر یعنی شاخصه یا ویژگی...
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 12:21 |
   سلام

   بله کاملا حق باشماست و موقع تایپ این 2 کلمه با هم اشتباه شدن و بد تایپ شد . ممنون از دقت نظری که داشتین .
   واقعیت امر اینه که مقاله به فاصله کمتر از 12 ساعت بعد از ریلیز شدن نرم افزار آماده شد و مثل خود لومیون که کیفیت رو فدای سرعت کرده ما هم کیفیت مون فدای سرعت شده :))))
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  14 آبان 1395 ساعت 02:52 |
  خسته نباشی آقای سروری. دستتون درد نکنه. واقعا هم مقاله بسیار جالب بود و هم پست هایی که دوستان در انتها گذاشتن و جواب های زیبای شما. متشکرم.
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 12:23 |
   سلام

   خوشحالم که مفید بوده . شما لطف دارین . همکاری و هم صحبتی کاربران و حضورشون همیشه میتونه ابعاد بیشتری رو از یه مقاله باز کنه که خداروشکر سایت مصطفی کاربران با این خصوصیات رو داره .
 • محمد

  محمد

  14 آبان 1395 ساعت 13:37 |
  سلام دوستان.من خیلی وقت هست با لومیون کار میکنم.من با لومیون6کارایی جمع کردم البته با یک کم پست پروداکشن که خیلی ها باورشون نمیشه لومیونه.خیلی نرم افزار قوی هست.فقط باید یک کم مثل وی ری با تنظیماتش ور بری منظورم حوصله میخوادو یک فقط سیستم خیلی خوب میخواد.که من هم الان مشکل سیستم خوب دارم.خیلی کسایی که با وی ری ....میزنن کیفیت رندر و اریه شون مثل من نبوده.
  ومطمنم که تو 7خیلی خیلی پیشرفت کرده.به نظر من تا3یا 4 سال دیگه کسی سراغ موتور رندر های دیگه نمیره .مگر اینکه اونا هم تو سادگی و سرعت کارهایی بکنن.قابل توجه دوستانی که تعصب رو موتور رندرای دیگه دارن.این هست که من خیلی پروژه هایی که تو این یک سال اخیر دادم به کارفرماها.. همه خیلی راضی بودن.وکسی از بی کیفیتی هیچ حرفی نزده.تو نسخه های قدیمی بله کاملا درست هست کارتنی بود کمی مخصوصا5به قبل.ولی تو6 خیلی خوب شد.
  دوستان کسی میدونه این نرم افزارو منظورم7رو کی تو تهران پخش میکنن.چون سایت تورنت بلافاصله ای نرم افزارو واسه دانلود گذاشته و من وارد نیستم که از اونجا دانلوود کنم.ممنون میشم راهنمایی کنم.
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 19:50 |
   سلام

   خیلی خوشحالم که دارین از این نرم افزار درست استفاده میکنین و تونستین خروجی قابل توجه ازش بگیرین .
   اما من فکر نمیکنم تنظیمات لومیون مثل وی ری باشه و شاید بهتره بگیم خیلی خیلی فرق میکنن . تنظیمات وی ری به خاطر ذات فزیکی که داره باید پارامتری و دقیق انجام بشه ولی توی لومیون شما باید چشم وی داشته باشین و چشمی جلو برین و پارامترهای فیزیکی در کار نیستن .

   من فکر میکنم توی اون 4 سال دیگه انجین های دیگه هم پیشرفت میکنن و قرار نیست اونقدر اون ها بی کاربرد بشن و مسلما اون ها مسائل دیگه و مشتریان خاص خودشون رو خواهند داشت .
   در مورد تعصب بی جا و سلطه ی اشتباه وی ری با شما موافق هستم . وی ری واقعا یکی از بهترین هاست ولی باید نیازهای کاربر رو هم دید و شاید واقعا انجینی مثل وی ری برای همه نیاز نباشه و حتی شاید انجین آفلاین اسمارت تر و ساده تر .

   لومیون هر ساله دم دم های کریسمس کرک میشه . حرف شما من رو به شک انداخت و رفتم چک کردم تورنت سی جی پرز رو چیزی ندیدم . اساسا سابقه نداره لومیون اینجوری اینقدر زود کرک بشه . هر موقع کرک نسخه 7 اومد سعی میکنم توی فروم اطلاع رسانی بکنم . راستی یادگیری تورنت هم سخت نیست ها :) پیگیرش باش .
 • فرهنگ

  فرهنگ

  14 آبان 1395 ساعت 16:00 |
  به نظر من لومیون یکی از بهترین نرم افزارهای موجود تو بزار مخصوصا برای ارائه معماریه
  هر چند در این پست خیلی تحقیرانه باهاش برخورد شاید به خاطر این واقعیت باشه که با توجه به محیط ساده اش افراد می تونن باهاش راحت کار کنن و کلاس های تری دی و وی ری کساد میشه.این یک واقعیت و حسن هست که تکنولوژی برای راحتی ما هست و دقت کارش از انسان بهتره
  • نبی سروی

   نبی سروی

   14 آبان 1395 ساعت 19:54 |
   سلام جناب فرهنگ

   من متوجه منظورتون توی کلمه تحقیرانه نشدم . اگه منظورتون صحبت های من بود که من واقعا سعی کردم منطقی و بدون تعصب برخورد کنم و اگه نقدی هم وارد بود درست ش رو بگم .

   اگه هم منظورتون نظرات بعضی دوستان بود خوب هر کسی یه عقیده ای داره و نمیشه به مخاطب رو وادار به تبعیت کرد هر چند من فکر میکنم جواب کافی رو به این دوستان دادم .

   شدیدا موافق این هستم که تکنولژی برای سادگی کار ارتیست هست و مسلما یه زمانی میرسه که تکنیکال ها میرن کنار و آرتیست با کمترین واسطه میتونه خلق کنه .
 • محمد

  محمد

  14 آبان 1395 ساعت 20:51 |
  ممنون جناب نبی سروری .فرمایش شما کاملا درسته.لومیون فعلا در حد بینهایت وی ری نیست.ولی با یک کم پست پروداکشن و ساختن متریال دست ساز وتنظیمات نور خوب .میشه کار خوب از لومیون کشید بیرون .گفتم من تو همکارانم که با مکس میگیرن خیلیها در تعجبن که میشه با لومیون رندرهای خوب گرفت.من یک ماشین بی ام وایکس سیکس و یک کامارو رندر گرفتم که بی نهایت خوب بود.خیلی ها میگفتن امکان نداره که با لومیون باشه.و میگفتن فقط با وی ری میشه.
  ممنون میشم اطلاع بدین که هر موقع اومد تو سایتها
  • نبی سروی

   نبی سروی

   15 آبان 1395 ساعت 08:03 |
   سلام دوباره آقا محمد

   اون همکاران شما که فکر میکنن فقط با وی ری میشه رو شما زیاد باهاشون ارتباط نداشته باشی به نفع سلامت فکر خودتون هست ! این همه انجین آفلان و فیزیکال درجه یک هست مثل مکسول - کرونا - آرنولد - آریون - تیا - اف پرایم - اف استروم و ... وی ری هم یکی شون ! اساسا کسانی که از رندرینگ سی جی فقط وی ری رو میشناسن رو شما زیاد جدی نگیرشون .

   اما این مسئله ای که میگین لومیون میشه . بله میشه من هم نمیگم لومیون بد هست و اگه دقت کرده باشین و پست های اخیر رو خونده باشین من خودم مطرح کننده این مسئله بودم و مسلما میشه نتایج خوب و قابل قبولی گرفت و اگه به فروم سایت مراجعه کنین و "مجتمع تجاری سابقی " رو که من با لومیون 5 زده بودم رو میتونین مشاهده کنین پس من به کیفیت ش اعتقاد دارم که باهاش پروژه تجاری کلان مقیاس تولید کردم ولی این رو هم باید در نظر گرفت همکاران شما در لایه های بسیار سطحی و ابتدایی از رندرینگ با وی ری هستن که نمیتونن در حد لومیون کار کنن .
 • معصی

  معصی

  15 آبان 1395 ساعت 13:13 |
  سلام. وقت بخیر.
  ببخشید من ی سوال دارم.
  لومیون 6 ریختم همه ابجکتها هستن فقط ابجکت women 3dو وpeople 2d.
  people 2d.silhouettes
  • نبی سروی

   نبی سروی

   15 آبان 1395 ساعت 21:01 |
   سلام

   من این مشکل رو تا حالا ندیدم و خیلی تعجب کردم . اگه براتون مقدور تصویر این قسمت لایبرری که مشکل داره رو توی فروم پست کنین و لینک صفحه ش رو برای من پیام خصوصی کنین تا با هم بررسی ش کنیم .
   • masi.hemati

    masi.hemati

    15 آبان 1395 ساعت 22:30 |
    خودمم موندم چی شده؟
    دوباره پاک کردم گفتم شاید خوب پاک نکرده بودم. دوباره ریختم با بعضی از ابجکت ها نیست

    ببخشید تو خصوصی نتونستم پیداتون کنم.
    اگه زحمتی نیست پیام بدین.سپاس
   • نبی سروی

    نبی سروی

    16 آبان 1395 ساعت 07:27 |
    سلام

    این اکانت من هست :

    littleche
 • کامبیز محمودی

  کامبیز محمودی

  15 آبان 1395 ساعت 14:06 |
  سلام ممنون از مقاله خوب . مفصل و جامعتون.
  فقط یک نکته ی کوچک که البته قطعا به دلیل غیرعمد ایجاد شده است
  و اون استفاده از کلمه ی "فیوچر" به جای کلمه ی " فیچر" میباشد .
  که "فیوچر" به معنی آینده و "فیچر" به معنای ویژگیست.
  با تشکر مجدد از شما عزیزان هنرمند
  • نبی سروی

   نبی سروی

   15 آبان 1395 ساعت 21:03 |
   سلام جناب محمودی ممنون از لطف تون

   بله حق با شماست و دوست دیگه ای هم این نکته رو گفتن . که پاسخ شون رو من چند تا کامنت بالا تر دادم .
   ممنون از دقت نظرتون .
 • محمد بودات

  محمد بودات

  15 آبان 1395 ساعت 17:33 |
  فقط می تونم بگم. مچکریم نبی جان. و همیشه موفق باشی
  • نبی سروی

   نبی سروی

   15 آبان 1395 ساعت 21:03 |
   سلام جناب بودات
   شما لطف دارین . امید وارم مفید بوده باشه .
 • سامان موسوی

  سامان موسوی

  15 آبان 1395 ساعت 19:40 |
  خیلی عالی بود جناب سروی..هم مقاله هم پاسخگویی قسمت نظرات..مرسی و خسته نباشید
  • نبی سروی

   نبی سروی

   16 آبان 1395 ساعت 07:12 |
   سلام جناب موسوی

   ممنون از لطف تون . به شخصه اعتقاد دارم این جور مقالات در وهله ی اول هر چه قدر هم کامل و مفصل باشن با خیلی سوالات رو جواب نمیدن و حتی سوالاتی رو هم ایجاد میکنن ! برای همین سعی میکنم هر روز سر بزنم تا بتونم در حد توانم پاسخ گو باشم .
 • RezaAnsari

  RezaAnsari

  16 آبان 1395 ساعت 00:21 |
  عالی بود نبی جان.خسته نباشی.خیلی جامع و کامل
  البته من با اینکه میدونم توی یه سری از پروژه ها خیلی جوابه اما هنور نظرم اینه که با این رشد موتور های جی پی یو بیس و تایم پایین شاید بشه با توجه به کیفیت نهایی ، اونا رو انتخاب کرد تا لومیون.چون واقعا هنوز کیفیتش جای کار داره.و البته باز بستگی به نرم افزارت هم داره.چون وقتی اسکچ اپ ریلود میشه توش خب خیلی عالیه.
  من چیزی که توی لومیون بود و همیشه لذت میبردم ازش همین افکتای آب و اتش و راه رفتن و حرکت ماشیناست که فوق العاده کار رو راحت کرده.امیدوارم کم کم کیفیت رندراش هم بره بالا
  • نبی سروی

   نبی سروی

   16 آبان 1395 ساعت 07:16 |
   سلام رضا جان

   خودت که میدونی من عاشق رندر جی پی یو بیس هستم و خیلی خیلی هم به آینده ش امیدوارم . ولی مسلما هرچه قدر جی پی یو بیس آفلاین با تغییرات در الگوریتم و استفاده از چیپست های جدید سرعت خودش رو بالا ببره همین اتفاق برای لومیون میتونه در زمینه کیفیت هم اتفاق بیوفته . آنریل جایزه 2014 نوآوری در سی جی رو به خاطر آپشن ها و کیفیت عجیب غریبش گرفت . الان یونیتی با آکتین جوین شده و مسلما اتفاقات این دست برای نزدیک شدن این 2 حوزه بهم بیشتر میوفته . همون طور که خودت هم گفتی اون چیزی که لومیون رو متمایز میکنه همه ی این مسائل به علاوه سادگی و در دست همگان بودن هست . در مورد افکت ها هم فکر میکنم برجسته ترین افکت لومیون که قابلیت رقابت کردن بر هر چیز دیگه ای رو داره ابرهاش هست :)
 • محمد

  محمد

  16 آبان 1395 ساعت 01:44 |
  درسته حرف دوستان که لومیون جای کار داره.ولی شما یادتونه که وقتی ورژن6اومد با چه تصویر رندری اومد دیگه؟؟/همون ساختمان شیشه ای مثلثی شکل.که جالبه یک سایتی همون ساختمانرو با موتور رندرای مختلف رندر کرده بود .و لومیون تو بعضی هاشون برتری داشت یا برابر بود.به نظزتون اوون ساختمان رندرش حرفه ای نیست؟؟؟؟همه اوون عکسرو دیدیم تا قبل 7 همیشه تبلیغ صفحه اول لومیون بود.آیا با همون موتور رندرها فیزیکی میتونین تو همون حالت واقعا کیفیت خیلی بهتر بگیرین؟؟؟؟به نظرم اوج کیفیت رندر هست.به نظرتون کارفرما از اوون بیشتر میخواد؟؟اوون عکسو به جز معمارا و رندرمن ها افراد عادی نمیتوانند غیر واقعی بودنش تشخیص بدهند.من فکر میکنم که اکثر معمارا به جز افراد خاصی نتونن با موتور رندرهای دیگه اوون چیزی که ما فکر میکنیم رندر بگیرن.خود دوستان عزیز .چقدر باید زمان بگذارید برای اینکه همچون صحنه ای با اوون نور وسایه و رفلکشن و زمین خیس و......ایجاد کنید و همون رندر تبلیغ لومیون6 رو با همون کیفیت بدید؟؟؟؟اوون عکس در واقع بیانگر رازهای نهفته لومیون هست که اکترا سر سری میگیرن.ولی نمیتونن از لومیون خوب استفاده کنن.لومیون یه نظرم فقط الان ضعف متریال داره .البته به جز شیشه که الان قابل قبول هست.ویک کمی تو کنترل رنگ و برجستگی مواد.چون تو روز یک کم متریال ها ضعیف دیده میشن.که امیدوارم ورزن7 کمی اینرو حل کرده باشه.
  • نبی سروی

   نبی سروی

   16 آبان 1395 ساعت 07:24 |
   سلام

   بله اون تصویر فوق العاده بود و برای معرفی فیچرهای لومیون 6 به شدت پتانسیل داشت . چون اسکای و اتمسفر توی نسخه 6 بهبود پیدا کرد و باید با رندر خارجی این رو نشون میدادن - شیشه پیور اضافه شد باید نشونش میدادن . وت آسفالت و امبینت شدو ... این ها هم همینطور .

   اون پرزنت بسیار جذاب بود و به قول شما حرفه ای بود ولی مشخصا خیلی بهتر از اون رو هم میشه کار کرد اما در چه تایم رندری و چه تایم آماده سازی و توسط چه کسی و اینکه انیمیشن هم میشه به راحتی ازش گرفت یا نه صحبت ما هست که باعث میشه لومیون انتخاب بشه .

   در مورد این که لومیون سرسری گرفته میشه و بهتر بگم ریل تایم های معماری سرسری گرفته میشن با هاتون هم نظرم و بسیاری انیمیشن با کیفیت حتی بهتر از اون پرزنت لومیون 6 دیدم که من رو نسبت به این قضیه خاطر جمع میکنم و البته نمونه کارهای خودم . اما در نظر بگیریم که واقعا هستن کارفرماهایی که بهتر از این رو هم میطلبن .

   کلا باید نگاهمون خاکستری باشه . همونطور که نباید فکر کنیم لومیون ناکرامد که واقعا کارامد هست همون طور هم نباید فکر کنیم لومیون بس است و کافی و دیگه تهش هست .

   و در نهایت فکر میکنم جامعه معماری ما اگه به جای وی ری زدگی لومیون زدگی داشت خیلی بهتر بوذ ! چون واقعا 70 درصد وی ری کارهایی که در مجموع سالانه میبین کارهاشون رو اصلا در حد یه انجین آفلاین فیزیکال مثل وی ری کار نمیکنن و دارن الگوریتم نرم افزار و زمان خودشون رو هدر میدن .
   • vahid

    vahid

    17 آبان 1395 ساعت 01:57 |
    موافقم
 • masi.hemati

  masi.hemati

  16 آبان 1395 ساعت 21:03 |
  سلام، شب بخیر

  دوستان کسی جواب ، سوال منو نمیدونه؟

  چرا چند تا از ابجکت ها نیست؟

  ایا مربوط به تنظیماته؟
  • نبی سروی

   نبی سروی

   17 آبان 1395 ساعت 22:18 |
   سلام جناب همتی

   پیام خصوصی تو نرو دیدم دیگه گفتم اینج جواب بدم شاید دوستان دیگه هم این مشکل رو داشتن .

   من بعد از اینگه شما این موضوع رو مطرح کردین بهش فکر کردم و واقعا بعید ه که مشکلی در نصب یا انتقال دیتا وجود داشته باشه و حتی کسی نمیتونه دستی هم این آبجکت ها رو پاک کنه . من به این نتیجه رسیدم که احتمالا شما دارین از نسخه lumio استفاده میکنین نه lumion pro . شاید عجیب باشه ولی واقعا تنها چیزی هست که به ذهنم میرسه . ببینین لومیون یه نسخه معمولی داره با امکانات و آبجکت های کمتر یه نسخه پرو هم داره که شامل و کامل هست . من تا حالا ندیدم کسی نسخه معمولیش رو کرک کنه و همیشه نسخه پرو کرک میشه ولی احتمال اینکه نسخه معمولی کرک شده و به دست شما رسیده بعید نیست . حجم فایل اینستال لومیون 6 پرو فکر میکنم 5.9 باشه . یه چک بکنین .
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  16 آبان 1395 ساعت 22:51 |
  نبی جان خداقوت و ممنون بابت مقاله ی کامل و خوبت.

  با لومیون کار نکردم، ولی به نظر میرسه این نسخه پیشرفت خوبی رو به خودش دیده!
  • نبی سروی

   نبی سروی

   17 آبان 1395 ساعت 22:20 |
   سلام سعید جان

   ممنون از لطفت . بله خیلی ها رو توی این نسخه خوشحال کرده .
 • vahid

  vahid

  17 آبان 1395 ساعت 01:52 |
  خیلی دوست دارم این برنامه رو بخرم.... افسوس که باید سه هزار و ششصد برابر پول بدیم یک نرم افزار رو بخریم... پس فعلا کرک.... نسخه کرک شده کی میاد؟ خبر دارید؟
  • نبی سروی

   نبی سروی

   17 آبان 1395 ساعت 22:21 |
   سلام آقا وحید

   همچین گرون تر هم نباید بخرین . فکر میکنن درصد دلال الان 5 درصد باشه که اونقدر ها زیاد نمیشه . مشکل اصلی هزینه خود لومیون هست که واقعا سرسام آوره . من خودم بعضا بعضی لایسنس ها رو تهیه میکنم ولی این یکی خیلی دیگه گردن کلفت ه ! به قول شما همون کرک فعلا :)

   معمولا کرک لومیون نزدیک های کریسمس میاد .
   • vahid

    vahid

    17 آبان 1395 ساعت 23:04 |
    انشاء الله
 • فرامرز

  فرامرز

  18 آبان 1395 ساعت 21:49 |
  سلام
  نرم افزار بی نظیریه، من لومیون تدریس میکنم و باهاش پروژه هم ارائه دادم به کارفرما و مورد قبول هم بوده. هر چقدر بیشتر وقت بزاریم، کار بهتر از آب در میاد و کارتونی هم نمیشه. بعلاوه. اکثر تری دی کارا بعد رندر بدو بدو میرن سراغ فتوشاپ. اگر روی لومیون هم کمی روتوش بیاد. اختلاف نامحسوسی با وی ری پیدا میکنه که قابل اغماضه.
  • نبی سروی

   نبی سروی

   20 آبان 1395 ساعت 19:20 |
   سلام

   من با اینکه هر چه قدر بیشتر وقت بذاریم نتیجه بهتر میشه کاملا موافق هستم و پست پرو هم مسلما کار رو قوی تر میکنه ولی اختلاف نامحسوس رو قبول ندارم و مسلما بین این انجین ها و انجین های آفلاین مثل وی ری اختلاف کیفی زیادی وجود داره این مشکل وی ری کارهاست که اغلبن سطح کیفی پایینی رو ارائه میدن و با لومیون فرقی حاصل نمیشه و گرنه سطحی کیفی انجین امثال وی ری با امثال لومویون خیلی فرق داره .
 • محمد

  محمد

  19 آبان 1395 ساعت 00:28 |
  من کاملا موافقم با جناب فرامرز.چون من کارایی زدم که هیچ کس فکر نمیکنه با لومیونه.چون در عین سادگی خیلی جای ور رفتن داره.یعنی تقریبا مثل مکس باید وقت بزاری.و یک کم هم افکت با فتوشاپ.ولی دوستان عزیز با بهتر بگم جامعه معماری عزیز.خواهش دارم که کار مفت و ارزان نکنید.چرا که شان مهندسی رو پایین میارید
  • نبی سروی

   نبی سروی

   20 آبان 1395 ساعت 19:23 |
   سلام

   بله حق با شماست و میشه به لومیون کارهای خوبی خلق کرد .
   در مورد هزینه کارها هم با شما موافقم و باید ارزش گذاری درستی وجود داشته باشه ولی چون مربوط به این مقاله نمیشه در موردش صحبت نکنیم بهتره .
 • محمد

  محمد

  19 آبان 1395 ساعت 00:52 |
  مهندسای عزیز تا چند سال دیگه نرم افزازا خیلی راحت میشن ولی لزومی نداره مثلا یک نمای ساختمان 5طیقه رو بایک میلیون ....ویا پاینتر بزنین.بخدا خیانت میکنین.مگر پزشکها مجانی کار میکنن. با این همه که تو کارای اونا هم دستگاه اومده و کارشون راحت شده.خیلی ها دارن خیانت میکنن.من عذز خواهی میکنم اینجا مطرح میکنم این مسایلرو.چون تو اینستاگرام دیدم شخصی پروژه دانشجویی با لومیون رندر میکنه اونم افتضاح ده هزار10.000 تومان هر رندر.این خیانت به مهندس ها هست.مگرچقدر قراره ساختمان ساخته شه؟؟؟من هم تدریس میکنم و از اساتید دانشگاه هستم.میبینم چقدر خانواده ها هزینه میکنن و وقت میزارن برای فرزنداشون.مگر شما دیدید پزشکی با یک عمل کوچک15 دقیقه زیر1000.000میلیون یگیره .اونم خیلی خیلی کوچک تو شهرستانها انجام شه.اونوقت چه جور ساعتها و روزها بشینیم برای500هزار تومان؟؟؟
  من باز هم عذر میخواهم از دوستان.یک تاسیساتی تو تهران مناطق وسط شهر بره یک کار 1ساعته انجام بده 100تا200 دست مزد میگیره.کی باید فکر کنیم ؟؟؟؟؟که ما مهندس و هنرمندیم و قرار هست اثر ما نسل ها بچرخه.خودمان را ارزان و مفت نفروشیم حتی بگر 1 ساعت کار کنیم.
  آیا میدونستید معمارایی داریم تو ایران که متر مریعی200تا300هزار توما میگیرن برای نما و فاز1و2 فقط معماری.ینی همونایی که ما 1میلیون و.... میگیریم بین50تا80میلیون میگیرن ومشتریشون هم هست.بخدا رندرهاشون از خیلی ها هم ضعیف تره .........ولی خیلی طراحیشون قوی هست.واقعا طراح هستن و من افتخار میکنم به اوون مهندسهای عزیز.اکثرا میشناسیمشون.
  من دردریو میگم که داره خیلی مهنس هارو فقیر کاری و ریالی میکنه .و توقع کارفرمارو بالا میبرن.بخدا ارزش چشم و سلامتی یدنمون میلیاردها می ارزه.این نشستن های متوالی عواقب بدی داره.از هز لحاظ.پس اگر دارید کاری انجام میدیم ارزش اینکه سلامتی به خطر میوفته داشته باشه.مگرنه الان لوله کشای خوب بین3تا9میلیون ماهانه در آمد دارن.بریم فقط تعمبرات.
  من از همه پوزش میخوام چون خیلی این موضوع رو دلم بو خواستم همه جا اینو بیا کنم که حداقل شاید بعضی ها رندر10هزار تومانی نگیرن با لومیون.
  • ali

   ali

   19 آبان 1395 ساعت 21:34 |
   شما فکر میکنید چقدر افرادی داریم که توانا بابااشند وقت اکثر نمونه ها مدل ساختمونو و رندر ماشین و گلو گیاه که نود درصدشونم از مدل اماده هست و طرف بدون هیچ کاری همه کاری انجام میده بایدم همچین قیمتی بشه
   کارهای تخصصی هم که سینما مات اصلا بها نمیدند پس این رشته به نوعی کم کم نابود میشه و با این کار افراد دیگه چیزی ازش نمی مونه
  • vahid

   vahid

   19 آبان 1395 ساعت 23:06 |
   باید صنف داشته باشیم... بخشی که قانونی باشه و توانایی تنبیه و تشویق داشته باشه
 • محمد

  محمد

  19 آبان 1395 ساعت 00:58 |
  وعذز میخوام که شاید لغات رو غلط نوشتم .چون لب تاب بنده رو کلیدهاش برچسب فارسی نداره.و کارو یک کم سخت میکنه
 • بردیا فلاح

  بردیا فلاح

  22 آبان 1395 ساعت 11:19 |
  بسیار عالی بود آقای سروی .
  خدا قوت .
  • نبی سروی

   نبی سروی

   29 آبان 1395 ساعت 08:34 |
   ممنون عزیز . لطف داری
 • بهنام

  بهنام

  23 آبان 1395 ساعت 10:23 |
  crackwall.com کرکی رو منتشر کرده-دوستانی که نصب دارن لطف مراجعه کننو نصب بفرمایند که اگر اوکی بود انشاا بقیه هم بهره ببرن
  • نبی سروی

   نبی سروی

   29 آبان 1395 ساعت 08:35 |
   آدرس سایت crackSwall.com هست . و کرکش یه نوع شوخی محسوب میشه ! شما کلی کار میکنی در هر اکشن میاد شونصد تا پیج تبلیغاتی برات باز میکنه آخرش هم مشخص نیست شما خود لومیون 7 رو از کجا باید تهیه کنی !
  • نبی سروی

   نبی سروی

   29 آبان 1395 ساعت 08:35 |
   آدرس سایت crackSwall.com هست . و کرکش یه نوع شوخی محسوب میشه ! شما کلی کار میکنی در هر اکشن میاد شونصد تا پیج تبلیغاتی برات باز میکنه آخرش هم مشخص نیست شما خود لومیون 7 رو از کجا باید تهیه کنی !
  • نبی سروی

   نبی سروی

   29 آبان 1395 ساعت 08:36 |
   آدرس سایت crackSwall.com هست . و کرکش یه نوع شوخی محسوب میشه ! شما کلی کار میکنی در هر اکشن میاد شونصد تا پیج تبلیغاتی برات باز میکنه آخرش هم مشخص نیست شما خود لومیون 7 رو از کجا باید تهیه کنی !
 • محمد

  محمد

  23 آبان 1395 ساعت 22:00 |
  آقا کسی تونست این نرم افزارو دانلود و اجرا کنه؟؟؟اگر کسی انجام داده به ما هم یاد بدید .چه جوری دانلود کنیم.تو سایتای خارجی میزنی زیاد نوشته دانلو و کرک.ولی نمیشه دانلود کرد
  ینی فکر کنم تو تورینت.....هست
  یا اگر جایی تو تهران میفروشه بگین لطفا
 • نبی سروی

  نبی سروی

  24 آبان 1395 ساعت 22:49 |
  سلام

  لومیون یک هکر داره که هر سال نزدیک های کریسمس کرک ش رو منتشر میکنه .
  اگه کرک دیگه ای در کار باشه " که تا جایی که من دیدم هیچ کرکی در فضای مجازی سی جی نیست " کار هکر همیشگی نیست و تا اینجا این هکر جدید فقط توهم بوده و هیچ رد درستی از کرکش وجود نداره

  اون سایت هایی هم که شما میگین کرک رو گذاشتن واسه دانلود سایت های تبلیغاتی ان که با شناسایی کلید وازه های پر محاطب میخوان بازدید خودشون رو برای گرگون کردن تبلیغات شون بکشن بالا .

  هر گس واقعا یه نشون و آدرس درستی داره به بنده پیم بده آدرس رو مهیا کردنش با من !
 • محمد

  محمد

  27 آبان 1395 ساعت 09:49 |
  آقای مهندس من با وی پی ان میرم .دقیقا حرف شما هست.و خیلی ها الکی هستن
  ولی یکروز با وی پی ان رفتم چون میونید که با وی پی ان از تونل های مخصوص میرن.که خاص اروپا و... هست ومیدونید سرچینگش با آسیا فرق داره.تو یک سایت فایل گذاشته بود برای دانلود و زدم شروع کرد به دانلود.ولی چون نت قوی میخواد با سرعت خیلی خوب.منصرف شدم.چون با نت موبایل استفاده میکردم ترسیدم ترافیک الکی پول پدم.من جدیدا چتدتا رندر داخلی سرویس ازش دیدم که بی نظیر بود.آدم اورش نمیشه.که تو فروم خود سایت گذاشته بودند کاربرانش.ولی خارجی خوبی ازش ندیدم هنوز.فکر کنم بیشتر این سری خیلی رو داخلیش کار کرده تا خارجی.چون رندرای خارجی که گذاشته بودن خیلی فرقی تو کیفیت نداشتن.ولی یک کم خوشبحال داخلی کارها شده.خارجی فقط آبجکتاش زیاد شده.ولی کیفیت متریال هاش ضعیفه هنوز و اینکه وقتی رندر میکنی نور آفتاب کاملا بر آمدگی متریالرو محو میکنه و بافترو آدم احساس نمیکنه از دور.مگر اینکه زوم خیلی نزدیک باشه که بفهمی متریال چی هست.ولی تو ساختمانهای یزرگ که از دور رندر میشن متریال خیلی محو میشه
 • محمد

  محمد

  27 آبان 1395 ساعت 10:14 |
  و من در مورد اینکه قیمت کار چند هست صحبت دارم
  اوون دوست عزیزم که میگن صحنه آماده و آبجکت آماده.این رشترو نابود خواهد کرد.باید عرض کنم به هیچ وجه این نخواهد یود
  قیمت کار ما برای رندر خیلی خوب نیست اصلا.یا کیفیت رندر....
  فقط و فقط و فقط و فقط بخاطر طراحی شخص هست.چون ما هم مهندس هستیم و هم هنرمند.همانند نقاش ها.یک تابلوی نقاشی هست 100هزار تومان یکی هم هست 1میلیارد تومان.بسته به طرف داره که چقدر طراح خوبی هست.قبلا که رندر نبود آبا این رشته رو به نابودی بود؟؟؟مهندسها فقط یک اسکیس معمولی میزدن ولسلام.و یک نمای فاز 1 با همین قیمت های الان
  درست هست کار کم شده بخاطر رکود و زیاد شدن مهندس.ولی من حرفم اینه اوون کسی که رزومه خوب و سابقه خوبی داره اصلا رندر براش معنی نداره.چون اگر طراحیش درس باشه با یک رندر اسکچاپ هم بهترین کاردنیا در میاد.و سرمایه کارفرمارو نجات خواهد داد.من از صاحب سایت عذر خواهی میکنم که این مسایل رو اینجا مطرح میکنم
  ولی من توصیه میکنم اول طراح خوبی یاشیم تا یک مدل و رندر کار خوب.همه برید کارای مهندس نیکبخترو ببینید تو سایت زندیگان غوغای معماری کردن ایشون.کارهای پخته معمارانه و1000ساله که دارن صاحب سبک میشن ایشون.برید رندرهاشون رو هم ببینید.جدیدا رندر هاشون یک کم خوب شده.ولی ولی همه براش سرو دست میشکونن.چون هنرمنده و مهندس واقعی.چون خیلی سایقه کاری خوب داره وساختمانهاش موفق بودن
  اینقدری که به رندر اهمیت دادید به جزییات و ماندگاری ساختمان اهمیت میدیم.به نظرم حرف دوستمون درسته باید صنف داشته باشیم به جز نظام مهندسی
  ناگفته نماند که الان شهرداری تهران هیچ مجوزی رو بدون طراحی نما صادر نخواهد کرد.و این برای ما خوب هست چون مالک مجبور به طراحی نما خواهد شد.ولی هیچ قیمتی خاصی تعین نشده که مینیمم داشته باشه که این کارو خود همکارا تو سری خور نکنن.بچه ها اگر فکر میکنید واقعا طراحیتون خوبه قیمترو بالا بگید نترسید.چون قراره با هنرمندی شما ... کارفرما پول خیلی بیشتری تو جیبش برود چون خود نما تاثیر گزاریش رو قیمت ملک خیلی زیاده بعضی پروژه ها از100تا چند 10میلیارد تاثیر میزاره.
 • نبی سروی

  نبی سروی

  29 آبان 1395 ساعت 08:29 |
  سلام . من بهتون اطمینان میدم هنوز کرکی وجود نداره و هنوز هکر جدیدی برای لومیون پیدا نشده .
  و همه چیز فعلا برای همون کزیسمس هست .

  اگه هم بنا بگیریم اون سرچی که شما کردین به نتیجه میرسید و دانلودش درست بود باید این کرک مثل بمب میترکید و همه جا ازش صحبت بود ولی خوب اینجور نیست .

  یه کرک هم از سمت کرکس وال اومده که خیلی مسخره ست ! صرفا داره کاری میکنه که بازدید صفحاتش بره بالا و معروف شه ! جالب اینجاست که یه فایل 5 مگی میده واسه کرک ! خوب یکی نیست بهش بگه ادم عاقل خود لومیون 7 رو از کجا بگیریم ما ؟! مطمئنباشین اگه کرک لومیون بیاد کلا تورنت رو صدا بر میداره و هنوز خبری از صدا نیست .

  کلا فعلا کریسمس .
 • ارسلان

  ارسلان

  27 آذر 1395 ساعت 08:16 |
  سلام
  راستش من دو روز پیش لومیون رو دانلود کردم به همراه کرکش از سایت .macnwins. ولی ایل زیپ پسوورد میخواد و من هر کاری کردم نتونستم پسووردشو پیدا کنم
  اگر کسی تونست پیدا کنه واقعا ممنون میشم اینجا اطلاع بده
 • Hamid

  Hamid

  01 دی 1395 ساعت 22:46 |
  گویا قرار نیست امسال هدیه کریسمس بگیریم !!!! :|
 • محمد

  محمد

  03 دی 1395 ساعت 02:10 |
  سلام دوست عزیز من رمزشو چند وقت پیش تویک سایت دیگه گیر آووردم.ولی تو زرد بود.لومیون6 بود برادر.خودتو اذیت نکن.کلی تلاش کردم که قفلشو بشکنم.نشد.بلاخره یک سایت خارجی بود که تو اونجا یک رمز گذاشته بود .زدم دیدم باز شد.ولی لومیون 6.....
 • محمد

  محمد

  03 دی 1395 ساعت 02:27 |
  آقا بهترینش اینه همه پول هامونو. بزاریم روی هم یک نسخشرو بخریم.یکی کرکش رو بعدش بسازه......
 • mohammad

  mohammad

  05 دی 1395 ساعت 11:13 |
  سلام خدمت دوستان من لومیون 6 نصب دارم جدیدا مشکلی که برام پیش اومده نمیتونم فایلی رو ایمپورت کنم میشه راهنماییم کنین مشکل چیه اینم پیام ارور Error while importing modet please request support in the lmport and Export Advice section of the Lumion forum.
  • محمد

   محمد

   09 دی 1395 ساعت 13:19 |
   شما احتمالا نام فایل رو به فارسی نوشتین.نام فابلرو به انگلیسی تعقیر بدهید
 • محمد

  محمد

  05 دی 1395 ساعت 22:47 |
  سلام آقا کریسمس شد.خبری نشد دوستان...
 • حمید

  حمید

  06 دی 1395 ساعت 13:17 |
  هرچی تو سایت ها می خونم گویا اون کسی که همیشه کرک می کرده به "Z" هم معروفه نمی خواد کرک رو برای همه به اشتراک بذاره !!! :(
 • arash

  arash

  06 دی 1395 ساعت 16:32 |
  به نظرم lumion 7 کرک نمیشه چون قبل کریسمس سال قبل lumion 6 کرک شد ولی امسال خبری نیست
 • محمد

  محمد

  15 دی 1395 ساعت 21:59 |
  سلام دوستان خبری نشد مهندسین؟؟؟؟؟؟
  الان ورژن۷/۱هم اومد .باید کجا باشه نظر شما چیه؟؟؟مگه میشود نرم افزار بیاد و کرکش نیاد؟؟امکان ندار
  ه
  • حمید

   حمید

   15 دی 1395 ساعت 23:54 |
   سلام . متاسفانه همونطور که قبل گفتم کسی که همیشه کرک می کرده نخواسته در اختیار عموم قرار بده .
   چند مدت پیش یه نفر نحوه کرک کردن رو به اشتراک گذاشت تا کرک کننده های دیگه رو این برنامه کار کنن.
   اطلاعات بیشتر رو از cgpersia.com بگیرین.
 • نبی سروی

  نبی سروی

  16 دی 1395 ساعت 13:12 |
  سلام همگی
  همونطور که بعضی از دوستان گفتن هکر لومیون امسال یجورایی از اشتراک کرک ش صرف نظر کرده . هکر های دیگه ای دارن واسه هک کردن لومیون تلاش میکنن و باید منتظر موند که چه میکنن در نهایت .

  مطمئن باشین لومیون نمیره جزو لیست نرم افزارهایی که کرک نمیشن . :)
 • محمد

  محمد

  17 دی 1395 ساعت 02:00 |
  آخر بلاخره وقتی آدم صبر کنه نهایت تا10ماه دیگه که ورژن8بیاد مطمن باش اوون موقع تو سایتا ورژن7پر میشه.حتی اگر هم تا اوون موقع نزارن کرکشرو
  .من یک سوال دارم.الان فایل خود لومیون7هست تو سایتها که بشود دانلود کرد یا نیست.
  • بهنام

   بهنام

   26 دی 1395 ساعت 18:38 |
   بله هست دوست عزیز ولی هیچ کدوم از کاراییا رو تویه این نسخه نداری یعنی به ویژگی های pro دسترسی نداری
   • محمد

    محمد

    28 دی 1395 ساعت 01:11 |
    خوب شما خودتون الان 7معمولی دانلود کردین؟؟؟
    اگر دانلود کردین آدرس بزارین استفاده کنیم ما هم.ممنون
 • محمد

  محمد

  28 دی 1395 ساعت 01:38 |
  http://softwaredesktop.net/lumion-pro-7-full-crack-3d-graphics-software/
  http://keygenworld.com/lumion-7-pro-crack/
  مهندسین محترم این 2تا سایت نمیدونم درسته هست یا نه ولی فکر کنم به تازگی گذاشتن.البته اگر واقعی باشه.اگر کسی تست کرده خبر بده بیزحمت.مخصوصا اولی که لینک تورنت گذاشته.ممنون
  • سپهر

   سپهر

   01 بهمن 1395 ساعت 18:55 |
   سلام. من از اون سايت كه لينك تورنت گذاشته بود دانلود كردم. لوميون ٧ بود اما كرك نشده هنوز. اما دست كم الان نصب شده رو سيستمم. حالا بايد منتظر باشيم كه همين سايت فايل كرك رو اپلود كنه فعلا نوشته crack updating. الان برنامه باز ميشه اما فقط ميتونيد صحنه هايي رو كه از قبل تو لوميون ٦ يا قبل تر ساختيد رو نگاه كنيد. اديت كردن يا ساخت يه صحنه فعلا مقدور نيست.
   • محمد

    محمد

    02 بهمن 1395 ساعت 04:02 |
    سلام جناب مهندس میشه آدرس سایترو بدین منم دانلود کنم.یک کم ما هم لذت ببریم از این نرم افزار
 • سپهر

  سپهر

  03 بهمن 1395 ساعت 18:02 |
  سلام لینک رو که تو پست بالایی گذاشته بودن. http://softwaredesktop.net/lumion-pro-7-full-crack-3d-graphics-software/
  الان کرک نداره فقط نصب میشه و فقط میشه باش کار های قدیم رو نگاه کرد
 • محمد

  محمد

  14 بهمن 1395 ساعت 00:24 |
  سلام دوستان سایت بالا یک نوشته گذاشته و میگه کد سریال لومیون 7 هست من کپی پیست میکنم اوکی نمیشه.چگونه باید این کارو کرد.میشه یکی که وارده توضیح بده لطفا تازه همین الان گذاشتن .من خود برنامرو دانلود کردم درسته باز که میشه سریال میخواد.اینم سریالاش چکار کنم تو جایی که میزنم نمیشه
  Serial Keys

  QAZ2SWX3CDVFBYNHU5JJIMHU9NYBG8TFV7R

  DC6E5SX67V8HJHNUBGY8TFV7RDC65SXX6DR


  License Keys

  FTOHIGUFYDCRSSDR8FTHGY8TF7R6D5SSDRTF

  YGHOIGYUFT7RYD65SEW4E6R7TY8GT7RF6E5W


  Activation Keys

  E46R7T8YYHG8T7VFR6CDE5SW45SE6R7T8YBGHY

  G8TV7FR6DE5WS4QW5E6CR7TVF8YBG9UHNYBG8T

  R6E5W3SD4E6R5F7T8GY9UNYHT87VR6CE5WQA2S

  W56E4R75T8BY9UNNY8T7R65FR6T8G79Y0U9Y8T
 • محمد

  محمد

  15 بهمن 1395 ساعت 19:16 |
  سلام جناب سروری .الان سایت بالا دباره یکسری سریال نامبر گذاشته .میشه شما هم یک برسی کنین ببینین چطور میشه این سریال هارو وارد کرد.چون من تو برنامه میزنم باز نمیشه برنامه.خواهشمند است اگر کسی چیزی به نظرشان میرسد.که چطور این رمزها باید وارد شود توضیح دهیند.با تشکر
 • Arash

  Arash

  17 بهمن 1395 ساعت 23:01 |
  دوستان يعني واقعا بايد ديگه بيخيال لوميون ٧ بشيم؟؟؟
 • محمد

  محمد

  18 بهمن 1395 ساعت 21:08 |
  نه چرا بیخیال باشین به زودی خواهد آمدکرک این نرم افزار.الان من که خودم دانلودش کردم و میشه کارهای قبلی رو توش بررسی کرد و دید. فقط قسمتی که خود نرم افزار رو باز کنین و شروع به ساخت کنین کرک میخواد.البته سایتی که برای دانلود گذاشته نرم افزارو و کاملا درسته.یکسری سریال گذاشته که نمیدونم معنیش چیه وچه جور باید وارد کرد.و گفته زمانی که لومیون آفلاین شه کرک رو در اختیار میزاره.این پیامHis current crack no, I will update when offline
  • arash

   arash

   20 بهمن 1395 ساعت 09:21 |
   امیدوارم بیاد ممنون از جوابتون
 • arash

  arash

  27 بهمن 1395 ساعت 09:25 |
  دوستان کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • امیر

  امیر

  28 بهمن 1395 ساعت 20:48 |
  من هممچنان منتظر اساتید هستم..برنامه داخل کامپیوتر و حتی سالم نصب شده هست فقط و فقط و فقط منتظر کرک هستم.حتی کارای قدیمیرو میشه توش دیدید.تو سایت نام برده بالا 2تا فایل پسوورد هست اما نمیدونم چه جوری هست من وقتی برنامرو باز میکنم و سریال میخواد وارد میکنم ولی قبول نمیکنه.متاسفانه هیچ کس هم نظری نمیده و مشارکت کنن.
 • arash

  arash

  07 اسفند 1395 ساعت 15:29 |
  مدیریت محترم سایت اگه پرونده lumion 7 مختومه هست که ماهرروز نیایم چک کنیم این قسمت رو.لطفا اگه کسی اطلاعات جدید داره بده با تشکر
 • امیر

  امیر

  09 اسفند 1395 ساعت 19:22 |
  باید منتظر ماند.یا اینکه یکی از دوستان هکر هک کنه.ویا کرکشرو بسازه.ولی مطمن باشین روسیه بیکار نمیشینه و کرکشرو میزنه.شایدم زده ما نمیدونیم.کسی اطلاع داره بگه لطفا
 • امیر

  امیر

  30 اسفند 1395 ساعت 01:33 |
  سال جدید هم آمد ولی کرک هنوز نیومد.کسی خبری داره بگه اینجا لطفا
 • arash

  arash

  30 اسفند 1395 ساعت 22:07 |
  اگه میخواست میومد تا الان چون هیچ جا دیگه خبری نیست از کرک
 • امیر

  امیر

  16 فروردین 1396 ساعت 15:31 |
  %%%%سلام دوستان برید تو سایت لومیون و به صورت 1هفته رایگان لومیون7.3رو دریافت و استفاده کنید.%%%%
  من دانلود کردم و استفاده دارم میکنم .فقط خواهشمندم اگر کسی راهی میدونه که میشه این 7روز تست رو چه جور میشه عقب انداخت .یک راهکار اینجا بزارید که بتونیم بیشتر استفاده کنیم
  این خبر رو من به شما دادم .اگر کسی هم چیزی به ذهنش رسید اینجا کمک کنه.ممنون
  • vahid

   vahid

   26 فروردین 1396 ساعت 15:56 |
   نسخه 7.3 هم اومد و کرک نیومد
 • بهنام

  بهنام

  02 تیر 1396 ساعت 15:30 |
  خبری از کرک lumion 7 نشد?
  • محمدرضا

   محمدرضا

   16 مرداد 1396 ساعت 18:10 |
   کرک نرم افزار lumion pro 7
   در سایت ***
 • حمید

  حمید

  04 مرداد 1396 ساعت 23:22 |
  سلام اخیرا زمزمه هایی از کرک لومیون 7 به گوش رسیده هرچند که در سایت های معتبر مانند cgpeers خبری نیست . یک سایت ایرانی هم اخیرا لینک دانلود گذاشته و کانال دیگری هم خبری از گذاشتن لینک به زودی داده! دوستان اگه اطلاع جدیدی دارن بقیه رو مطلع کنند.

  http://www.grass3d.com/download-lumion3d7
  • بهنام

   بهنام

   30 مرداد 1396 ساعت 00:24 |
   مبلغی نزدیک به ۱۰۰ هزارتومن کرک لومیون رو همین سایت ادعا کرده به فروش میرسونه
   • حسین

    حسین

    16 مهر 1396 ساعت 17:45 |
    بله دوستان کرک لومیون 7 با هزینه است اما واقعی, به نظرم ارزش خریدن داره چون خروجی های لومیون 7 بسیار واقعیتر و با کیفیتر از نسخه های پاینتره
 • سپهر

  سپهر

  07 مرداد 1396 ساعت 22:25 |
  سلام. من امروز اینو دیدم. کسی میتونه بگه راسته یا نه؟
  ***
 • محسن صادقی راد

  محسن صادقی راد

  15 مرداد 1396 ساعت 20:09 |
  عالی
  تشکر فراوان بابت این معرفی و نقد
 • حمید

  حمید

  16 مرداد 1396 ساعت 03:49 |
  کرک لومیون 7 در سایت *** برای فروش هست .
 • محمدرضا

  محمدرضا

  16 مرداد 1396 ساعت 18:07 |
  این سایت که میفرمایید
  فقط نسخه تریال رو گذاشته
  اگر تمایل به خرید این نرم افزار دارین
  به سایت *** سری بزنید
 • مصطفی

  مصطفی

  11 مهر 1396 ساعت 15:35 |
  http://www66.zippyshare.com/v/oC7H5GaI/file.html
  اینم کرک لومیون 7
  این کرک توسط همون سازنده کرک ورژن 6.5 درست شده از وبش برداشتم
  اینم صفحشه
  https://jetcrack.com/lumion-7-pro-2017-crack/
  • vahid

   vahid

   12 مهر 1396 ساعت 21:01 |
   مرسی
  • صادق

   صادق

   15 مهر 1396 ساعت 23:25 |
   تست شده؟
   کار میکنه؟
  • محمدرضا

   محمدرضا

   16 مهر 1396 ساعت 17:17 |
   دوست عزیز
   اول یک موضوع که میزارین رو خودت تست کن بعد اینجا بزارین
   این کرک که میگین همون فایل های کرک نسخه 6 هست
   و روی نسخه 7 اجرا نمیشه
   تریال رو هم خراب میکنه
 • صادق

  صادق

  03 آبان 1396 ساعت 11:51 |
  هیچ جا هیچ اثری از کرک لومیون هفت نیست ولی وبسایتهای ایرانی کرکش رو 75 هزار تومن میفروشن!
  کسی از این موضوع اطلاعی داره که ایا این کرک کار میکنه یا بازم یه کلاه برداری دیگس؟

  لومیون 8 هم که چند روز دیگه داره میاد .

  معلوم نیست این هکرها وکرکرها چی کار میکنن .☺☻
  • محمدرضا

   محمدرضا

   05 آبان 1396 ساعت 17:31 |
   این کرک کار میکنه دوست عزیز
   خیلی ها دارن استفاده میکنند .
   اگر قرار بود کار نکنه و پول الکی بگیرن خریداران شکایت میکردند
   این نرم افزار توسط یک تیم ایرانی کرک شده
   و خارجی ها هم نتونستن این نرم افزار رو هنوز کرک کنند.
   • vahid

    vahid

    08 آبان 1396 ساعت 13:16 |
    خارجی ها یک نرم افزار رو کرک میکنن و پخشش رو رایگان انجام میدن... بعد ما ایرانیا کرک میکنیم و میفروشیم... خنده داره... کرک کردن خودش نوعی جرمه و دزدیه، بعد نرم افزار دزدی شده رو دوباره میفروشیم... خخخ...
    کلا خودمونم به خودمون رحم نمیکنیم که هیچ، به دیگران هم رحم نمیکنیم
 • صادق

  صادق

  12 آبان 1396 ساعت 01:05 |
  سه روز دیگه لومیون 8 میاد
  و به دلیل کیفیت بالاش احتمال داره که نظر خیلی ها رو جلب کنه از جمله هکرها.
  • vahid

   vahid

   12 آبان 1396 ساعت 20:50 |
   من که بابت نرم افزاری که دزدی شده پول نمیدم... یا رایگان پخش کنن، یا اصلا کرک نکنن و پخش هم نکنن...
 • رامین

  رامین

  18 آذر 1396 ساعت 01:44 |
  دوستان لومیون ۸ پرو فول کرک شده و داخل یک سایت ایرانی به زودی فروشش شروع میشه

نظرتان را بنویسید :

اظهار نظر به عنوان مهمان .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی بود ممنون از آموزش خوبتون به نظرم بهترین سایت توی این زمینه هست اینجا و واقعا به بهترین شکل آموزش میدین بازم ممنون

محسن محسن 07. تیر, 1399 |

سلام
خواهش میکنم ممنونم از شما
چشم انشالله در فرصت بعدی آموزش های دیگه ای رو هم در سایت قرار میدیم

مهران خدائی مهران خدائی 07. تیر, 1399 |

فشار دقیقا به شما وارد شده. من مختصر و مفید واست نوشتم

ali ali 03. تیر, 1399 |

سلام آقای رجبی. ممنون از مطلب مفیدتون.
من تو استفاده از این پلاگین مشکلی...

مهدی معصومی مهدی معصومی 02. تیر, 1399 |