آموزش تری دی مکس به همراه مدل سازی مرکز فرهنگی حیدر علی اف

در تاریخ دوشنبه, 01 بهمن 1397 در بخش 3ds Max - آموزش های فارسی - آموزشها توسط مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران (نویسنده میهمان)

آموزش کامل مدلسازی معماری بنای حیدر علی اف در تری دی مکس

آموزش مدلسازی مرکز فرهنگی حیدر علی اف در 3ds Max
مرکز فرهنگی حیدر علی اف در شهر باکو واقع در جمهوری آذربایجان اجرا و ساخته شده است، علت انتخاب این پروژه برای شهر باکو تغییر ساختار معماری کمونیستی به میراث گذاشته شده، از شوروی سابق بوده است. برای اجرای این پروژه طرح های بسیاری از دفاتر معماری بزرگ بین المللی به دولت جمهوری آذربایجان ارائه شد که در نهایت دفتر طراحی خانم  زاها حدید فقید برنده این پروژه گردید.
 

دلایل انتخاب زاها حدید به عنوان طراح و معمار پروژه مرکز فرهنگی حیدر علی اف

426118040 41698 2812579891412755491-1000x500
 
از علل انتخاب دفتر خانم زاها حدید به عنوان معمار این پروژه نیاز به سبک مدرن و ساختار شکن در این طرح بوده، که با ساختن چنین بنایی در قلب باکو تحولی در دید شهری پدید بیاید. زاها  حدید از زمان دانشجویی و طراحی اولین پروژه هایش با پایبند بودن به روابط ریاضی و هندسی در طرح های خود و باور به آنچه در ذهن وی نقش می بست توانست انقلابی در معماری نوین پدید آورد، حدید تنها کسی بود که جسورانه تمام طرح های خویش را در این سبک ارائه می نمود و با اینکه بسیاری از ایده های او در ابتدای فعالیت حرفه ای  اجرا نشدند اما در گذر زمان و به واسطه ی پیشرفت در تکنولوژی ساخت، این ایده ها نیز کم کم به واقعیت تبدیل گردیدند و بدین ترتیب فضایی رویایی و متفاوت از فرم های هندسی شناخته شده در ریاضیات برای معماری خلق شد.
 
آنچه بناهای حدید را از هر ساختمان معماری دیگر جدا می نماید حسی کنجکاوانه در ذهن بیننده  پس از روبرو شدن با این رقص فرم هندسه و ریاضیات است. جستجویی که هوش را از تفکر هر اهل ذوقی می برد.
 
زاها حدید در این مسیر با  سبکی مقتدرانه تا سن ۶۵ سالگی پیش رفت و مکتب او پس از مرگش نیز همچنان مورد اقبال عموم قرار گرفته و گویی حدید با بناهایش هنوز زنده است و با وجود ساختمان هایی شگفت انگیز با کاربری های متفاوت در ۴۰ کشور جهان کمتر کسی را می توان یافت که او را نشناسند و لحظه شیرین درک یک فضای نوین را در ساختمان های وی نچشیده باشد.
 
ما برای به تصویر کشیدن هنر و زیبایی های خلق شده در آثار این هنرمند بزرگ از توانایی های دیجیتالی و نرم افزار قدرتمند تری دی استودیو مکس سود جستیم تا با اجرای دوباره ی این طرح البته این بار بشکل کامپیوتری ضمن توسعه دانش سه بعدی و بررسی زیبایی شناختی این طرح ارزشمند به نوبعه خویش از سوی جامعه معماران به یک عمر تلاش بی وقفه و متعالی این معمار بزرگ احترام گذاریم.
 
از این رو مجموعه آموزشی بی بدیلی برای شما هموطنان بهتر از جانمان تهیه و تدوین گردیده که در قالب ۶۹ ویدئو آموزشی از ابتدا به شکل جز به جز و نکته به نکته توسط استاد ارجمند مهدی بندری آموزش داده شده است.
 

دلایل انتخاب 3ds Max برای اجرای مرکز فرهنگی حیدر علی اف

از علل انتخاب تری دی استودیو مکس به عنوان پلتفرم اجرایی این پروژه میتوان به ۴ دلیل اشاره نمود
 
دلیل نخست: محبوبیت تری دی مکس در میان ایرانیان می باشد که به واسطه ی شهرت این نرم افزار و قدمت بالای آن کاربران زیادی را ازهنرمندان ایران زمین به خویش جذب نموده است.
دلیل دوم: فراگیری استفاده تری دی مکس در میان جامعه ی معماران است که دفتر طراحی و یا شرکت مشاوری را نمیتوان یافت که تری دی مکس به عنوان نرم افزار اصلی جهت طراحی و پرزنت مورد استفاده قرار ندهد.
دلیل سوم: از آنجایی که تری دی مکس از تمامی تکنیک های مدلینگ سود می برد امکان اجرا نمودن طیف عظیمی از حجم های معماری در سبک های گوناگون را دارا می باشد.
دلیل چهارم: جامع بودن پلتفرم نرم افزاری تری دی مکس می باشد به این معنا که همه نیاز های یک طراح سه بعدی را مانند مدل سازی پیشرفته ، نورپردازی مبتنی بر فیزیک، متریال سازی واقع گرایانه ، پویا نمایی ، شبیه سازی های فیزیکی ، رندرینگ و در نهایت افکت گذاری را شامل می شود و کاربر نیازمند کمک گرفتن از نرم افزاری غیر از پلتفرم پیش رو جهت اجرا کردن این طرح نخواهد داشت.
 
البته دلایل جهت استفاده از این نرم افزار برای اجرای این پروژه بیش از عوامل ذکر شده در بالا بود ولی جهت ورود به موضوع اصلی آموزش از بیان آن صرف نظر می نمایم.
 
تری دی مکس از زمانی که توسط کمپانی اتودسک معرفی گردید به سرعت جایگاه خود را میان کاربران در زمینه های مختلف باز نمود . این نرم افزاربا توجه به بستر گسترده و منعطفی که در اختیار کاربر قرار میدهد و داشتن مجموعه ابزار های کاربردی توانسته است نزدیک به سه دهه جایگاه معتبری را در میان نرم افزار های سه بعدی کسب نماید ، و همان طور که کمی پیش تر ذکر شد با نفوذ روز افزون به دنیای معماری رویه طراحی و دیزاین را برای معماران تسهیل نموده است.
 
از ابر چالش های همیشگی معماران ارائه و پرزنت بوده است به این ترتیب که جهت به تصویر کشیدن خلاقیت های ذهنی هیچ برهه ای از تاریخ معماری ابزار به قدر لحظه ی حال جهت تحقق این نیاز به بلوغ و تعالی نرسیده بود. که ما شما بیننده جویای علم را تا رسیدن به قلل مرتفع دانش در زمینه معماری دیجیتال همراهی خواهیم نمود امیدواریم در این مسیر کامیاب و موفق باشیم .
 

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک نمونه از پیچیده ترین ساختمان های سبک فلدینگ

new-images-of-heydar-aliyev-center-by-zaha-hadid-1
 
آنچه اتاق فکر مرکز ملی کامپیوتر و گرافیک ایران را بر این داشت تا آموزش تری دی مکس را با این پروژه ارائه نمایید این بود که ساختمان حیدر علی اف از سختترین نمونه های اجرا شده در سبک معماری فلدینگ می باشد و همچنین دارای شهرت و محبوبیت بسیاری در بین جامعه معماران می باشد البته اشتیاق کاربران و هنر آموزان  مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران جهت اجرای این بنا نیز مزید برعلت شد که استاد مهدی بندری این درخواست را اجابت نمایند و این پروژه را در داخل تری دی استویو مکس برای شما علاقه مندان معماری اجرا نمایند.
 
پیچیدگی های اجرایی در تری دی مکس :
برای ساخت این بنا در تری دی مکس شما نمی توانید به سادگی و با اتکا به تکنیک هایی که برای ساخت یک فضای مدرن از آن استفاده می کردید عمل نمایید که در ادامه مشاهده خواهید فرمود جهت خلق این مدل با رعایت تمامی ظرایف طرح از طیف وسیعی ابزارها و تکنیک های مدلینگ استفاده میگردد.
 
افزایش درک فضایی:
شما با ساخت جزء به جزء این بنا در تری دی مکس نسبت به پروژه و وجوه مختلف آن و دنیای سه بعدی درک بسیار بالایی پیدا می نمایید، به جهت اینکه با کسب  توانایی مهارت خوانش مدارک ساختمان یعنی پلان ها و نما می توانید عیناً آنچه در واقعیت ساخته شده است را با جزئیات و مقیاس یک به یک در تری دی مکس نیز اجرا نمایید.
 
استفاده از گستره عظیمی از ابزار ها :
قطعا برای ساخت چنین پروژه ای در تر ی دی مکس نیاز دارید تا از بسیاری از ابزار های حرفه ای نرم افزار استفاده نمایید، پس با اجرای گام به گام این پروژه قسمت های نهان تری دی مکس برای شما  آشکار خواهد شد و طیف عظیمی از ابزارها به شما معرفی و آموزش داده می گردد.
 
منبع جامع و کامل برای تحقیق و پژوهش:
این دوره آموزشی مدلسازی به سبب داشتن فایل های نقشه و اجرای سه بعدی جزء به جزء حجم  ساختمان در تری دی مکس یک منبع کامل برای پژوهش و تحقیق پیرامون مرکز فرهنگی حیدر علی اف می باشد که اساتید و دانشجویان و علاقه مندان عرصه معماری می توانند برای این مهم نیز از این مجموعه گرانبها استفاده نمایند. و حتی پس از اجرا ساختمان، از فایل کامل شده در تری دی مکس می توان جهت  تور مجازی بدون نیاز سفر به شهر باکو استفاده نمود.
 
قطعا برای ساخت این مدل در نرم افزار تری دی مکس نیاز دارید ذهن خود را همسو با معمار این بنا خانم زاها حدید کنید تا بتوانید از نقطه صفر طراحی تا به ثمر رسیدن آن را متصور شوید، قبل از شروع کار مدلینگ شما باید بتوانید مانند معمار طرح فکر کنید تا مدل قویتری را در تری دی مکس خلق نمایید، با اجرای این پروژه همراه با آموزش های مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران می توانید ادعا نمایید که درکتان از این بنا با درک خانم زاها حدید از این پروژه برابری می نماید و بر کسی پوشیده نیست که هیچ افتخاری بالاتر از این مدعا برای یک معمار نخواهد بود
 

ویدیوهای آموزشی

آموزش مدلسازی مرکز فرهنگی حیدر علی اف در 3ds Max
 
مشخصات
مدت زمان: 13 ساعت
مدرس: مهدی بندری
کیفیت: HD
حجم: 5 گیگابایت


 
در پایان از دوست عزیز و دانشمند گرامی استاد مصطفی رضایی جهت ایجاد بستر مناسب برای نشر و آموزش برابر و همگانی در وب سایت معظم Mostafa3D کمال تشکر را دارا هستیم و برای ایشان از ایزد منان موفقیت روز افزون در سایه صحت و سلامت را آرزومندیم.
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران (نویسنده میهمان)

مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران (نویسنده میهمان)

مرکز ملی سه بعدی ایران که در ابتدا از یک تفکر و در جهت نشر رایگان ویدئوهای آموزشی از کل نرم افزار تری دی استودیو مکس فعالیت خویش را آغاز نمود، این روزها در پی ماجراجویی ها  و گام های بزرگ تر در عرضه آموزش های فوق تخصصی در زمینه گرافیک کامپیوتری می باشد.

نظرات (46)

 • فرشاد مریدی

  فرشاد مریدی

  01 بهمن 1397 ساعت 22:13 |
  سلام ودرود عالی تر از همیشه استاد بندری بزرگوار
 • saeid

  saeid

  01 بهمن 1397 ساعت 23:31 |
  درود بر استاد عزیز و تشکر بابت این اموزش گرانبها و پر ارزش و خسته نباشید
  از دکتر مصطفی رضایی هم خواهشمندم که اینگونه اموزشا رو تووی یک فایل زیپ بزارن که یدفه دانلودش کنیم
  بی نهایت سپاس
 • مریم خمسه

  مریم خمسه

  02 بهمن 1397 ساعت 00:47 |
  من این اموزش آقای مهندس بندری رو دیدم واقعا عالیه . ممنون از زحمات ایشون به خاطر اموزش های عالی که در اختیار همه گذاشتن و ممنون از اقای ضایی که این آموزش رو در سایتشون قرار دادند.
 • staraf

  staraf

  02 بهمن 1397 ساعت 05:28 |
  سلام
  ممنون بابت این آموزش هنوز این شروع به دیدن اموزش نکردم ولی دارم تهیه اش میکنم .... در این ایام دهه اول فاطمیه (س)

  من تا الان نمونه کارو نحوه تدریس این استاد آشنائی ندارم ولی فقط سایت موسسه آموزشی ایشون رو دیدم که برای ثبت نام کلاس ها آمورش مکس و وی ری هست و فقط در تهران هست کلاسها...
 • علي رضوي

  علي رضوي

  02 بهمن 1397 ساعت 08:22 |
  خدا خيرتون بده والله ....
 • Teapot

  Teapot

  02 بهمن 1397 ساعت 09:25 |
  با سلام و خسته نباشید خیلی تشکر بابت آموزش مفیدتون استاد بندری گرامی.....
  با تشکر
 • سعید ابراهیمی

  سعید ابراهیمی

  02 بهمن 1397 ساعت 10:02 |
  انجام این کارا قلب بزرگ میخواد... خداقوت استاد بندری
  • مریم خمسه

   مریم خمسه

   14 اردیبهشت 1399 ساعت 12:12 |
   بله واقعا دل بزرگ میخواد
 • Mahdiborjlo

  Mahdiborjlo

  02 بهمن 1397 ساعت 18:32 |
  استاد بندری واقعا ممنون
 • ساناز

  ساناز

  02 بهمن 1397 ساعت 19:06 |
  بسیار بسیار ممنون .... واقعا دست تون درد نکنه
 • حسین دباغ

  حسین دباغ

  02 بهمن 1397 ساعت 19:11 |
  بسیار عالی و ارزشمند است، همواره موفق باشید
 • saeed

  saeed

  03 بهمن 1397 ساعت 03:20 |
  ممنون ولی بیشتراین جنبش تبلیغ بود تا آموزش!
 • saeed

  saeed

  03 بهمن 1397 ساعت 03:25 |
  یک مدرس اول باید خلوص نیت داشته باشه و افتاده باشه، شما 5 تا فیلم اولتون که 80 درصدش تبلیغه
  بقیشون هم که با تیترهای بزرگ، مرکز ملی سه بعدی ایران!
  شما مرکز ملی هستید؟ وابسه به کدام سازمان؟!
  طبق کدوم سند و ثبت خودتون رو مرکز ملی سه بعدی ایران نامیدید؟!
  واقعا که ...
  • سارا

   سارا

   05 بهمن 1397 ساعت 15:18 |
   استاد بندری از خوش قلب ترین خوش نیت ترین افتاده ترین و بهترین اساتید در تری دی مکس هستن
   تمام کسانی که الان تری دی رو به صورت حرفه ای کار می کنند مخصوصاً در ایران مدیون آموزش های ایشون هستن
   نام و عنوان هیچ اهمیتی نداره
   بزرگ منشی مهمه که ایشون از بزرگان هستن
   استاد بندری عزیز هزاران هزار بار ممنون به خاطر خوش قلبی و نشر چنین آموزشی خدا بهتون سلامتی بده و طول عمر ممنونم
   • Vahid

    Vahid

    05 بهمن 1397 ساعت 23:41 |
    کم لطفی نفرمایید حتی همه خارجی هایی هم که مکس کار میکنند هم مدیون آموزش های ایشون هستند.
   • saeed

    saeed

    07 بهمن 1397 ساعت 09:12 |
    تمام کسانی که در ایران کار میکنند مدیون ایشون هستند؟!
    شما تمام کسانی که کار میکنند رو میشناسید؟!
    اولا که بنده گفتم ایشون خودشون رو مرکز ملی سه بعدی ایران معرفی کردند، رو چه سندی؟
    دوما یکی از تمام سه بعدی کاران ایران بنده هستم، 20 ساله کار میکنم
    مدرس چندین دانشگاه و مدیر مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه شریف پردیس بین الملل هستم، ایشون رو یکبار هم ندیدم و هیچ آموزشی از ایشون رو استفاده نکردم.
    این حرف ها رو از روی چه سند و مدرکی دارید میگید؟!
   • Vahid

    Vahid

    08 بهمن 1397 ساعت 00:12 |
    آقا من اگه بخوام نظرمو بگم، واقعیت مشکلی با تبلیغ ایشون ندارم. و یه جورایی حقِ ایشون میدونم. چون وقت گذاشته و داره این ویدیو هارو مجانی به اشتراک میزاره و از این بستر برای تبلیغ استفاده کرده. هر کسی هم میتونه این کارو کنه، و این دیگه با شمای مخاطب هستش که اگه فکر می کنید سطح این آموزش ها به درد شما میخوره دانلود می کنید و می بینید، اگه نه میگذرید. مشکلی نداره.
    در مورد حرف این "خانم یا آقا" هم جدی نگیرید، همه این اساتید یه یسری مجیز خون و نوچه دارند، که زیر هر پست و کامنت و سایت و انجمنی میان شروع می کنن به حمد و ثنا و تقدس گرایی استادشون. آدم کامنتُ میخونه نمیدونه درباره یه مدرس مکس داره صحبت میشه یا امام معصوم.
   • محسن صادقی راد

    محسن صادقی راد

    12 بهمن 1397 ساعت 11:48 |
    من هم از قدیم با اموزش های ایشون آشنایی دارم ، کسی رو به تسلط ایشون در تریدی مکس ندیدم ، شما اگر کمی ایشون رو بیشتر میشناختید که در مورد چه آدم بزرگوار و خوش قلبی داره صحبت میشه ، قطع این طور ابراز بیان نمیکردید ، من و دوستان نه نوچه های ایشون هستیم و نه حتی شاید یک بار از نزدیک ایشون رو دیدم ، فقط از لطف ایشون بهره مند شدیم .
    زمانی که هنوز همه جا اموزش های مکس کتابی بود ایشون با حوصله تمام در بیش از 500 ویدو رایگان ، کامل و جامع تمام تریدیمکس رو چک باکس به چک باکس شرح دادن و در اختیار همه قرار دادن .
    هر جا هستن براشون آرزوی موفقیت دارم .
   • Vahid

    Vahid

    12 بهمن 1397 ساعت 12:53 |
    درباره آموزش های ایشون نظری ندارم و دوست هم ندارم وارد اون حیطه شم. اینکه آموزش رایگان گذاشتن دستشون درد نکنه و دوستان استفاده می کنند.
    اما برام جالبه شما نه ایشون دیدی نه میشناسی اما از خوش قلبی ایشون صحبت میکنی صرف چند تا آموزش مکس.
    این فرهنگ مقدس کردن بالا بردن الکی آدم هاست که مارو تو هر زمینه ای دچار مشکل کرده. مدرس مکس، باید درباره تدریس مکس اش نقد و صحبت بشه، این بحث های حاشیه ای که میاد وسط نشون دهنده این هست که یه جای کار ایراد داره.
    اتفاقا در دنیای تیریدی ایران یه سری خوش قلب و مهربون هم بودند اگه اشتباه نکنم یه هانی نامی بود، بعد چند دوره آموزش های انلاین رایگان، پول هایی که برای ثبت نام دوره بعد به حسابش واریز کردند گرفت و از ایران خارج شد.
    از کار خوب تشکر کنیم اما دیگه مقام و جایگاه و امامزاده درست نکنیم از کسی.
   • نیما شفیعی

    نیما شفیعی

    04 اسفند 1397 ساعت 18:51 |
    تمام کسانی ؟
    من 6 ساله تریدی کار میکنم اولین بار اسم ایشون رو میشنوم
    شما هم مشخصه یا مادر اقای بندری هستید یا خود بندری
    لطفا حرف های اضافی نزنید
    ممنون
   • سارا

    سارا

    04 اسفند 1397 ساعت 19:13 |
    دست بر قضا من هیچ ارتباط فامیلی با ایشون و نه ارتباطی با مجموعشون ندارم تنها شاگردیشون رو کردم و حق استادی به گردنم دارن ، استاد بندری 25 ساله دارن در حوزه سه بعدی فعالیت می کنن
    خیلی راحت قضاوت می کنید چون تازه کار هستین کمی سرچ کنید متوجه قدمت کاری ایشون خواهید شد
    باز هم میگم و تاکید می کنم که بهترین هستن
    نه تنها من و بسیاری از هم دوره های من با ایشون پیشرفت کردیم. بلکه تری دی در ایران به خاطر 600 آموزش ویدئویی که در آپارات رایگان گذاشتن جون گرفت.
    تعریف و تشکر و بیان واقعیت راجع به یک انسان امامزاده پروری نیست ، اسمش قدردانیه قدردانی
   • مهدی افراسیابی

    مهدی افراسیابی

    10 اسفند 1397 ساعت 19:59 |
    ایشون 25 ساله که 3d کار می کنن؟!


    خودشون هم تایید میکنن فرمایش شما رو یا ادعای حضرتعالی هست؟ البته با عرز ارادت خدمت استاد
   • مریم خمسه

    مریم خمسه

    14 اردیبهشت 1399 ساعت 12:14 |
    واقعا ایشون رو درست توصیف کردید.
  • مهسا

   مهسا

   26 اسفند 1397 ساعت 00:01 |
   همچو چیزی قطعا ثبت نشده ،
   چون اجازه ثبت به اسم (( مرکز ملی )) سه بعدی ایران ! رو نمی دن .
   و قطعا هم پی اش رو بگیرید مجوز اموزش هم ندارن .
  • بنیامین خجی

   بنیامین خجی

   05 اردیبهشت 1399 ساعت 12:01 |
   هوی درست صحبت کن تبلیغ کرده که کرده همین که اموزششو که 69 قسمته رایگان داده بهت برو خدارو شکر کن والا رایگانم بهت یه چیز میدنا اصلا قدردان نیستی تازه اونم استاد بندری عزیز برات رایگان گذاشته ناز میکنی
  • مریم خمسه

   مریم خمسه

   14 اردیبهشت 1399 ساعت 12:25 |
   دارید کم کم لطفی میکنید . من کلاس های مکس مختلف با اساتید مختلفی رفتم و واقعا چیزی یاد نگرفتم تا اینکه کلاس های لیشون رو شرکت کردم. کدوم اموزشگاهی رو شما میشناسید که با یکبار ثبت نام در کلاس از تمام اموزشهای اموزشگاه تا همیشه به صورت رایگان میتونید استفاده کنید . خدا وکیلی هیچ اموزشگاهی اینطوری نیست . تو دوره اموزشیشون ۱۰ تا پروژه مدلسازی خارجی ساختمان های مشهور خارجی و داخلی و یک پروژه داخلی با تمام جزئیات و تمام میلمان رو مدلسازی میکنید و در کلاس های ویری ایشون ۱۰ تا پروژه کامل داخلی و خارجی با شرایط مختلف رو متریال دهی و نورپردازی و رندر میکنید تازه ۱۵ ساعت هم اموزش مسائل تئوری بصورت اکادمیک و به کاملترین صورت اموزش میدن . بهتره قدرشناس باشیم. من دوره ایشون رو گذروندم و الانم به تمام اموزشهای دوره های قبل از خودم و بعد ازخودم دسترسی رایگان دارم. هیچ مدرسی تو ایران وجود نداره که چنین امکانی رو برای هنرجوش ایجاد کرده باشه
 • امیر صفری

  امیر صفری

  03 بهمن 1397 ساعت 21:01 |
  ممنون از زحماتتون !
 • staraf

  staraf

  07 بهمن 1397 ساعت 14:38 |
  این آموزش فقط مدلینگ هست و مبحث متریال و نور و کمرا و رندر وی ری نداره!
 • saman

  saman

  07 بهمن 1397 ساعت 15:11 |
  آموزش های استاد بندری برای حرفه ای شدن فوق العاده کامل و کاربردی هستن
  استاد بزرگوار ممنون
 • مهران شریف

  مهران شریف

  08 بهمن 1397 ساعت 09:17 |
  سلام
  در مورد آقای بندری خدمتتون عرض کنم که ایشون اولین کسی هستند که توی ایران یک نرم افزار مثل 3ds Max با این عظمت رو صفر تا صدش رو در سایتشون فیلم های آموزشیش رو قرار دادن. واقعا این فیلم ها میتونه به عنوان دیکشنری مرجع برای نرم افزار مکس باشه. ولی برای کسی که میخواد مکس رو از صفر شروع کنه اصلا مناسب نیست. چون دروسشون بیشتر تئوری هست و حوصله یه فرد مبتدی رو سر میبره. مث اینکه یه نفر بخواد زبان یاد بگیره و فقط دیکشنری رو باز کنه و لغت بخونه. بیشتر برای کسایی مناسبه که مکس رو کار کردن و الان میخوان ریز ابزارها رو یاد بگیرن که بیشتر برای افزایش سرعت کاربرد داره.
  در مورد این آموزششون هم نمیتونم قضاوت کنم، چون هنوز ندیدم و چون معمار نیستم شاید به دردم نخوره. ولی میتونه آموزش مناسبی باشه. چون شیوه تدریس ایشون متفاوت هست و توی آموزش هاشون هیچ زمان پرتی ندارن. یعنی میزان اطلاعات زیادی رو در کوتاه ترین زمان ارائه میکنند. حتی ریزترین مسائل رو. (بعضی وقتا بیان همین ریز مطالب میتونه موجب گیجی و شلوغی ذهن بشه که این دیگه به هنرجو بستگی داره)
  • محسن صادقی راد

   محسن صادقی راد

   12 بهمن 1397 ساعت 11:54 |
   نظر من در مورد آموزش ایشون برعکس شماست .
   اصول تسلط بر هر نرم افزاری اینه که شما صفر تا صد اون رو یاد بگیرید.
   مثل این که شما قراره یه تعداد قفل رو باز کنید و به هدف برسید ولی همه کلید ها رو همراه ندارید .
   وقتی با هم ابزار های موجود در یک نرم افزار اشنایی کامل ندارید ، چطور میخاید هدف مورد نظرتون رو خلق بکنید.
   شاید با پیمودن مسیری دشوار و گاها بی نتیجه
   ولی همون نکته های ریز که میفرمایید میتونه گره از مشکل شما باز کنه
   • مهران شریف

    مهران شریف

    13 بهمن 1397 ساعت 23:57 |
    نخیر، منظور من رو درست متجه نشدید شاید.
    ببینید من الان به عنوان یک طراح بسته بندی، لازم میدونم که کل نرم افزار ایلوستریتور رو بلد باشم و این برای من لازمه. چون تمام قسمت های این نرم افزار روی روند کار، کیفیت و سرعت کار من تاثیر میذاره. حتی شاخه های مختلف اون رو مثل تصویر سازی و...
    حالا شما یک انیماتور رو در نظر بگیرید...، چقدر احتیاج داره از متریال و شیدر ها اطلاع داشته باشه؟! هیچی که نه ولی خیلی جزئیات شاید به دردش نخوره، البته آقای بندری اومدن و با ارائه یک جدول تخصص ها رو از هم کامل جداسازی کردند و کفتند افراد بر اساس تخصصی که دارند فیلم ها رو ببینند.
    با این حال شما خودتون رو بذارید جای یک فرد تازه کار. تا 100 تا درس اول با حجم عظیمی از اطلاعات تئوری مواجه میشید. ولی هنوز نمیتونید حتی یک مدل ساده بسازید. من انتظار دارم هر چی در نرم افزار پیش روی میکنم یه کار عملی هم برام انجام بدن. این منو عاشق نرم افزار میکنه و به ذوق میاره. البته ایشون شعارشون این بود که من ابزار رو به شما یاد میدم شما خودتون با خلاقیت خودتون ازش استفاده کنید. ولی آیا نباید این خلاقیت تحریک بشه؟ نباید وقتی یک ابزار آموزش داده میشه کاربرد اون رو هم بهمون در عمل یاد بدند؟ مثل ریاضی که یه عمری خوندیم ولی نفهمیدیم کجای زندگی باید ازش استفاده کنیم و باز تکرار میکنم مثل اینکه بخوای زبان یاد بگیری و فقط لغت بخونی.
    شما باید پوست رو بکنی تا به مغز برسی.
    اتفاقا من عاشق آموزش های ایشون بودم، مشکلی هم باهاش ندارم، من فقط میگم باید درست ازش استفاده بشه. همین...
    ویدئویی هم که اینجا هست هم فکر میکنم کاملا عملیه و ایشون حتما به همون شکل که در تدریس تئوری موفق هستند در ورکشاپ هم موفق هستند.
   • بنیامین خجی

    بنیامین خجی

    05 اردیبهشت 1399 ساعت 15:33 |
    استاد بندری فرق داره اومده پروژه ای به این سنگینی رو رایگان داده بهت چرت و پرت میگی راجبش این از حسودی میاد که یه نفر به این استادیو بیای کوچیک تر از خودت بشماری که دقیقا داری همین کارو میکنی
  • مهدی افراسیابی

   مهدی افراسیابی

   10 اسفند 1397 ساعت 20:17 |
   من هم با نظر شما موافقم ، آموزش مبتنی بر مثال های کاربردی برای عده ی زیادی سودمندتر هست تا آموزش پارامتریک نرمافزارها.

   البته هر آموزشی لذت خودش و مخاطب خودش رو داره
  • مریم خمسه

   مریم خمسه

   14 اردیبهشت 1399 ساعت 12:28 |
   من ازصفر با ایشون شروع کردم اون اموزش هایی که شما میفرمایید اموزش تکمیلی هستن اموزش های تخصصی شون رو ثبت نام بفرمایید نظرتون عوض خواهد شد چون واقعا در عرض ۴ ماه شما از صفر به صد میرسید البته اگر تمرین کنید
 • حمید

  حمید

  11 بهمن 1397 ساعت 11:32 |
  سلام
  من تقریبا ده ساله تری دی کار می کنم و از همون اول با آموزش های استاد بندری شروع کردم، دقیقا جناب شریف درست می فرمایند استاد بندری اولین نفری بودن که در این حجم زیاد آموزش تری دی مکس رو ارائه دادن و انصافاً آموزش ها عالیه
  اخیرا پکی دادن بیرون که توش 10 تا پروژه مادل شده که این کار یکی از اون ده تاست و عالیه عالی
  من به عنوان کسی که به صورت حرفه ای کار طراحی و تری دی انجام میدن و با اینکه این همه وقته پروژه کار کردم کلی از این پک استفاده کردم
 • حسبن

  حسبن

  12 بهمن 1397 ساعت 21:20 |
  واقعا عالی در اولین فرصت حتما اموزشو می بینم
 • رضاکردی

  رضاکردی

  29 بهمن 1397 ساعت 15:16 |
  با عرض سلام خدمت مدیریت محترم سایت و اعضای محترم.
  من تازه عضو این سایت شدم.تو پیامهای قبلی در مورد مهدی بندری منم خوندمشون.
  بعد تصمیم گرفتم جستجوکنم که آیا واقعا آقای بندری محض رضای خدا آثارشو بین دانشجویان آزاد اینترنت نشر میده.
  رفتم سایت ایشون رو پیدا کردم.دیدم واقعا کلی درباره تری دی مکس وچند نرم افزار دیگه مطالب زیادی تو سایت ایشون هست.بعد خواستم یک فایل رو ببینم دیدم ارایه در عوض عضویت .پس رفتم عضو بشم .هههه
  دیدم یدون نوع رایگان و مابقی از ههفتصد هزار توان تا یک میلیون بیشتر داره.
  خلاصه رایگان ثبت نام کردم تا زا فایل های آرشیو بهرمند بشم .چشمتون روز بد نبینه میگه نگرد نیست.
  نتیجه گرفتم که این فایلها کپی در رفته از دست دانشجویان شهریه پرداخت کرده هست .
  گربه محض رضای خدا ...
  البته این سایت که متعلق به آقای زمانیان است رو هم سه روزه دیدم.چندین فایل دانلود کردم
  باتشکر
  • فرهاد مستوفی

   فرهاد مستوفی

   28 اردیبهشت 1399 ساعت 02:44 |
   من از همین جا با استاد بندری آشنا شدم
   توی دوره هاشونم ثبت نام کردم خیلی جالبه مادام العمر به یک آرشیو آموزشی مفصل دسترسی باز میشه
   باید برای آموزش خوب هزینه کرد
   خوب می کنن پول می گیرن مگه میشه همه چی رایگان باشه باید هزینه آموزش رو پرداخت کرد اینم که یه سری آموزشو رایگان میزارن دمشون گرم دلیل نمیشه طلبکار بشیم که آی چرا پول می گیرین و ...
   هنرجوهاشون هم آنقدر به استاد ارادت دارن که هیچوقت چنین کاری نمی کنن

   از بس همه چی از نرم افزار و آموزش و... گرفته رو کپی و کرک و مفتکی می گیریم عادتمون شده شما هم انگار آموزش در رفته زیادت به دست رسیده آقا حرومه استفاده نکن
   میگن لطف مکرر میشه وظیفه مقرر نتیجه اش میشه طلب کاری

   استاد عزیز تنتون سلامت
 • رضاکردی

  رضاکردی

  29 بهمن 1397 ساعت 15:33 |
  بازم سلام
  شرمنده من سایت رو بدون 3dرفتم ت cg
  یعنی باید میرفتم توسایت www.iran 3d center.ir.در عوض رفتم تو سایت کلاش
  شرمنده شدم www.irancgcenter.com
 • امین اسلامی

  امین اسلامی

  23 فروردین 1398 ساعت 12:43 |
  با سلام و تشکر از سایت بسیار عالی که دارید و اطلاعات و آموزش های فوق العاده.
  راستش من دیروز با این سایت آشنا شدم و به یاد 15-16 سال پیش که انیمیشن و مکس و... کار می کردم، حدود 12 ساعت داشتم مطالب مفیدتون رو بررسی می کردم.
  اون قدیما من در کنار مکس با دو تا نرم افزار کوچیک به نام bryce و poser کار می کردم که امکانات خوبی رو می دادن.
  دیروز تا صفحه 70 وبلاگتون رو رفتم تا ببینم آپدیت یا ورژن جدیدی از این نرم افزارها اومده یا نه؟ اما به طور کلی مطلبی در مورد poser ندیدم.
  bryce هم که فکر کنم به کلی تعطیل شده
  کاش مطلبی در مورد poser می زدید. چون خیلی کار انیماتور رو راحت می کنه.
  چند تا مطلب در مورد انیمیشن سازی به سبک پیکسار دیدم که به نظرم همه این کارها با poser در سطح خیلی عالی تر قابل انجامه
  با تشکر دوباره
  امین اسلامی
 • بنیامین خجی

  بنیامین خجی

  05 اردیبهشت 1399 ساعت 11:53 |
  سلام
  گریمو در اوردی لعنتی این اموزش رایگان؟؟!!!! خدا برات بسازه بابا تو دیگه کی هستی دستت طلاست چشمت طلاست پاهات طلاست بدنت طلاست دستت دردنکنه
 • بنیامین خجی

  بنیامین خجی

  05 اردیبهشت 1399 ساعت 11:56 |
  ایشالا پولدار شی دمت گرم خدا خیرت بده ایشالا که تیلیاردر شی
 • غزال

  غزال

  12 اردیبهشت 1399 ساعت 12:12 |
  سلام. قسمت ۳۲ درست لود نشده. میشه زحمت بکشید دوباره بزاریدش؟ بی‌صبرانه منتظرشم. از دقیقه ۶ به بعدش مشکل داره
 • غزاله شاهانی

  غزاله شاهانی

  13 اردیبهشت 1399 ساعت 17:30 |
  قسمت ۳۲ مشکل داره. میشه دوباره بزاریدش؟
 • غزاله شاهانی

  غزاله شاهانی

  24 اردیبهشت 1399 ساعت 17:21 |
  سلام خسته نباشید. من قبلا هم پیام داده بودم برای قسمت ۳۲ که مشکل داشت. قسمت ۳۸ هم همین مشکل را داره و کامل لود نشده. ممنون میشم چک کنید

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

خبرخوشی بود D:

حمیدرضا آقاجانی حمیدرضا آقاجانی 02. اسفند, 1399 |

سلام.دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم یخ زده با هودینی ساخته شده.
اگه تازه...

علی مرندی علی مرندی 24. بهمن, 1399 |

چقدر خوب مرسی واقعا از این اطلاعات خوب

leilamoradi leilamoradi 18. بهمن, 1399 |

عالی چشم حسودا با بی سوادا کور

محمد مهدی جدیدی محمد مهدی جدیدی 21. دی, 1399 |