هر آن چیزی که از یک نرم افزار Compositor انتظار دارید

در تاریخ یکشنبه, 04 آبان 1393 در بخش نقد و بررسی - اخبار دنیای CG توسط ناصر اسلامی

نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار

هر آن چیزی که از یک نرم افزار Compositor انتظار دارید
درود خدمت تمام دوستان عزیز. بچه ها اگر در جریان باشید حتما میدونید که شرکت The Foundry سازنده نرم افزار نیوک هست و تا این لحظه که من دارم برای شما این مقاله رو می نویسم آخرین ورژنی که منتشر شده ورژن 8 این نرم افزار هست. اما قراره این شرکت ورژن 9 این نرم افزار رو به همراه یک عنوان جدید یعنی NUKE STUDIO منتشر کنه. مثل همیشه مقاله ما از 2 بخش تشکیل شده. در بخش اول، به خبر انتشار این نرم افزار می پردازیم و در بخش دوم به بررسی نرم افزار نیوک می پردازیم. خیلی از دوستان می خوان بدونن نرم افزار نیوک چیه ؟ بین NUKE و NUKE X چه تفاوت هایی وجود داره ؟ و چه فرقی با نرم افزارهای مشابه مثل افتر داره؟ چطور این نرم افزار فعال میشه ؟ و در کل در کامپوزیت چه موضوعاتی مطرح میشه ؟
 
تیم توسعه دهنده شرکت The Foundry واقع در لندن از NUKE 9 رو نمایی کرد با برند جدید به نام NUKE STUDIO. ارائه قدرتمند ترین نرم افزار فعال در زمینه VFX که تمام node-base خواهد بود. NUKE STUDIO هم نرم افزاری قدرتمند برای هنرمندان مستقل هست و هم برای شرکت های بزرگ و کار گروهی. وقتی یه کاری برای یک تیم تعریف میشه باید این امکان وجود داشته باشه که تمام اعضای تیم بتونند روی اون پروژه کار کنند. حالا این امکان چطوری فراهم میشه ؟ فرض کنید صحنه ای وجود داره که کامپوزیتور های گروه باید هر کدوم روی یک قسمتی از صحنه کار کنند و از ویرایش های هم استفاده کنند این کار به راحتی تو این نسخه قابل اجرا هست.
 

ویژگی های کلی NUKE STUDIO

نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
Complete online-editing Toolkit - خیلی سریع و راحت می تونید از مجموعه ابزارتون استفاده کنید.
In-timeline real-time Effects - این فناوری به شما امکان میده که افکت های مورد نظر خودتون رو به راحتی به لایه خود اعمال کنید و حدود تاثیر آن را هم در تایم لاین مشخص کنید.
Powerful Collaborative Control - این بخش بیشتر به این موضوع می پردازه که کاربران می تونند به راحتی اطلاعات رو بین یکدیگر به اشتراک بگذارند.
Real-time 4K Playback - قبلا این بخش نیاز به سخت افزارهای خاصی داشت ولی با کمک The Foundry و NVIDIA این کار امکانپذیر شده و می تونید به خوبی با فرمت های 4K کار کنید.
Intelligent Built-in Rendering - تو این بخش عملکرد نرم افزار تو بخش رندر خیلی بهتر شده و چه در زمانی که از رندر فارم استفاده می شه چه زمانی که از یک سیستم استفاده میشه نیوک تو بخش رندر حداکثر استفاده رو از سخت افزار می کنه.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
دوستان قابلیت ها زیاده و در قسمت دوم مقاله بیشتر یه این قابلیت های اشاره می کنیم. ولی یکی از قابلیت هایی که خیلی شرکت The Foundry داره روش مانور میده، امکان مدیریت فوق العاده پروژه برای کارهای گروهی هست و مقرون به صرفه بودن آن برای خریدار تو قسمت دوم این مقاله بهتر به این بخش می پردازیم. ولی جالبه شرکت The Foundry یکسری امکانات جدیدی رو به این نرم افزار اضافه کرده که تو نرم افزارهای NUKE و NUKE X نبوده.
 
جالبه بدونید این شرکت تو نسخه NUKE STUDIO خیلی از قابلت های NUKE و NUKE X رو بهبود بخشیده و ارتقا داده مثل ارتقا بخش های :
 • Native Flipbook tool
 • EXR reader
 • Deep EXR reader
 • Particle system
 • Scanline renderer
 • 2D format support
 • Cutting edge retiming
 • Planar Tracker
 • Vector Generator, Motion Blur and KRONOS tools
فوق العاده اس دوستان. حس می کنم پیشرفتی که در طی چند سال این نرم افزار می تونست داشته باشه فقط و فقط تو یک سال کرده و خیلی جلو افتاده. البته شرکت The Foundry برای فروش این نرم افزار و نرم افزار های دیگه یکسری آپشن های رو تدارک دیده که ما کاری باهاش نداریم ولی می تونید برای کسب اطلاعات به سایت شرکت مراجعه کنید.
 
برای استفاده های غیر تجاری و آموزش می تونید این نرم افزار رو دانلود کنید و حتی می تونید 30 روز از این نرم افزار استفاده کنید ولی نباید استفاده تجاری داشته باشه و یکسری محدودیت های هم داره. انتشار این ورژن به صورت رایگان می تونه برای آموزش خیلی خوب باشه و باید منتظر انتشار آموزش های بسیاری از طرف شرکت های فعال در این زمینه باشیم.
 
تاریخی که برای انتشار این ورژن در نظر گرفته شده آخر نوامبر همین سال هست. یعنی دیگه باید یا تو همین ماه یا ماه بعد این عجوبه کامپوزیت منتشر بشه. خب بچه های قسمت اول مقاله ما به پایان رسید. خبری بود که باید در جریان اون قرار می گرفتید. و حالا قسمت دوم مقاله تقدیم دوستانی می شه که تازه می خوان با این نرم افزار کار کنند و یا اطلاعاتی ندارن. و همین طور بدرد کسانی می خوره که می خوان این نرم افزار رو با نرم افزار کامپوزیت خودشون مقایسه کنند.
 

قابلیت های نسخه NUKE

قبلا مقاله ای تو سایت منتشر شد با عنوان مقدمه ای بر علم کامپوزیت که اونجا ما به بحث کامپوزیت پرداختیم و حالا می خوام بگم که یکی از نرم افزار های مطرح تو این زمینه نرم افزار نیوک هست. خیلی از شماها ابزارهای معروف تو زمینه مدلینگ رو می شناسید مثلا ابزار extrude و یا bevel حالا یه همچین ابزارهای هم تو بحث کامپوزیت داریم که در ادامه بهشون می پردازیم.
 
شرکت The Foundry نرم افزاری رو منتشر کرد به نام NUKE که در 2 ورژن نیوک و نیوک ایکس در اختیار کاربران قرار گرفت. و جدیدا هم نسخه NUKE STUDIO رو قراره منتشر کنه که این ورژن 2 ورژن قبلی رو هم درون خودش داره. حالا این نسخه ها چه تفاوتی با هم دارند ؟ بچه ها به ترتیب ما به معرفی امکانات این سه نسخه می پردازیم.
 
2D Format Support : ساپورت کردن از فرمت های رایج برای خواندن و خروجی گرفتن. علاوه بر فرمت های رایج مثل DPX-EXR-JPEG-MXF و Quick Time از فرمت های دوربین های معروفی مثل RED و Sony نیز که با فرمت RAW شناخته می شن به خوبی پشتیبانی می کند.
2D Track : امکان ترکینگ در دو بعد. منظور در یک صفحه. این کار خیلی راحت انجام میشه و امکانات زیادی رو در این زمینه براتون فراهم می کنه.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
32Bit Floating Point Color Channels : امکان استفاده از تصاویر با دقت رنگی 32bit هم در ویرایش هم در خروجی گرفتن.
بچه ها یه پرانتز باز کنم در مورد دقت رنگ بندی تصاویر مثلا وقتی میگن 32 bit چه برداشتی باید داشته باشیم. تو سیستم رایانه ای ما از زبان ماشین استفاده می کنیم که همون 01 باشه یعنی اعداد بر مبنای 2. خب پس همه چی تو سیستم با کد های 0 و 1 معنی میشه. رنگ هم همین طور تفسیر میشه. مثلا رنگ با دقت 1bit میشه سیاه و سفید. و این طوری محاسبه میشه : 1bit = 21 = 2 colors. حالا بچه ها چرا دقت رنگ ها مهمه برای ما ؟ اگر دقت کنید چشم های ما زیاد فرق بین 24 بیت و 32 بیت رو نمی تونه درک کنه ولی نرم افزار برای یکسری از کارهای خاص نیاز داره تا دقت رنگ تو حداکثر مقدار خودش باشه. مثلا وقتی لایه zdepth رو خروجی میگیریم نیازه که دقت رنگ بندیمون تو بالاترین درجه خودش باشه چون به وسیله دقت همین رنگ در این لایه هست که فاصله آبجکت ها از دوربین محاسبه مبشه. تصاویر زیر رو ببینید بیشتر متوجه می شید.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
3D Format Support : نرم افزار نیوک می تونه از فرمت های fbx و obj تو محیط سه بعدی خودش استفاده کنه و برای سایر نرم افزارها به همراه دوربین خروجی بگیره. مثلا برای خروجی گرفتن اطلاعات ترکینگ و استفاده از اون تو نرم افزارهای دیگه. یه نکته رو بگم که null ها رو هم می تونیم وارد این نرم افزار بکنیم.
3D Workspace : محیط سه بعدی خیلی کارآمد و روان. شما می تونید از آبجکت های 2 بعدی و 3 بعدی به همراه مدل های 3 بعدی هندسی پیش فرض ای که وجود داره استفاده کنید. استفاده از نورهای مختلف، محاسبه سایه و همین طور استفاده از کانال alpha جهت کامپوزیت.
Asset Management : قابلیت ارتباط با نرم افزار های مختلف مثل pftrack - shotgun و ... برای مدیریت و کارایی بهتر.
Blink GPU Acceleration : استفاده از پردازنده تحت GPU که این قابلیت خیلی میتونه مفید باشه. این قابلیت تو قسمت های Motion Blur - Denoise - Oflow - Vector Generator -ZDefocus و ... استفاده بشه و نتیجه سریعی رو شاهد باشید از این قسمت ها خیلی نتیجه رو می تونید سریع و ریل تایم ببینید و این خیلی می تونه کمک کنه، البته رندر نهایی تحت CPU انجام میشه.
Blink Script : این قسمت بیشتر برای کسانی مفیده که تو بخش R&D فعالیت دارند و می تونند به API نرم افزار دسترسی داشته باشید جهت توسعه نرم افزار و ...
Curve Editor : پشتیبانی از curve editor به منظور کنترل بهتر انیمیشن ها.
Denoise : نودی بسیار کاربردی در زمینه حذف نویز از تصاویر
Dope Sheet : قابلیتی هست که نرم افزار نیوک داره برای نمایش key frame ها در view port برای درک و تصور بهتر که چه اتفاقی داره می افته.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
Full HRDI Support : پشتیبانی کامل از تصاویر HDRI و در اختیار گذاشتن ابزارهای مختلف برای ویرایش و استفاده از این نوع تصاویر.
Keying : ویرایش و حذف رنگ های کلیدی مثل رنگ ابی و سبز.
Multi-channel Workflow : محیط کاربری بسیار کارآمد برای نمایش، ویرایش و کار با لایه های رندر و تصاویر HDRI و ...
Native Flipbook : خیلی راحت می توند در نیوک از پنچره های مختلف استفاده کنید و به دلخواه خودتون محیط کاربری خودتون رو داشته باشید.
OFlow Retiming : با این نود میتونیم کنترل خیلی خوبی روی زمان داشته باشیم.
OpenColorIO Color Management : یکی از تکنولوژی های open source از طرف استودیو Sony Picture Imageworks. با این تکنولوژی میتونید سیستم رنگتون رو برای سخت افزارهای مختلف تنظیم و ویرایش کنید.
Pixel Analyzer : آنالیز کردن رنگ تصاویر. امکان استفاده از این داده ها به منظور ویرایش و ...
Relighting : نور پردازی مجدد تصاویر با کمک لایه های رندر و نور های نرم افزار نیوک.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
Rotoscoping : ابزارهای کاربردی و تخصصی در زمینه Rotoscoping.
Scopes : یک تکنولوژی بسیار جالب برای دسترسی به اطلاعات رنگ یک تصویر و ویرایش آن.
Stereoscopic Workflow : پشتیبانی کامل از این تکنولوژی برای ایجاد و ویرایش فیلم های سه بعدی.
Text: ویرایش و ایجاد متن.
Warp Effects : ویرایش تصاویر با کمک ابزاری به نام Spline Wrap.
 

قابلیت های نسخه NUKE X

در نسخه NUKE X علاوه بر تمام قابلیت های بالا، قابلیت های زیر هم اضافه می شه
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
3D Camera Tracker : این بخش قابلیت یه نرم افزار ترکینگ کامل با تمام ابزارها رو بهتون میده. و امکان خروجی گرفتن نرم افزارهای که فرمت fbx رو ساپورت می کنن.
3D Particle System : سیستم پارتیکل قدرتمند
FURNACE Plugins : ارائه 7 پلاگین قدرتمند در زمینه های مختلف
Lens Distortion : محاسبه Lens Distortion و اصلاح آن.
نکته: دوستان lens distortion اتفاقی هست که وقتی فیلم برداری می کنیم به واسطه لنزی که استفاده می کنیم ایجاد می شه و به دلیل انحنای هست که لنز دوربین داره و هر چقدر لنز دوربینمون منحنی بیشتری داشته باشه این خطا بیشتر بوحود میاد و باعث میشه نتونیم صحنه مون رو به خوبی ترک کنیم و حتما باید اصلاح بشه.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
Match Grade : مچ کردن و یکسان سازی طیف رنگی یک تصویر نسبت به تصویر دیگر.
Model Builder : یکسری امکانات برای ویرایش و استفاده از مدل های سه بعدی، استفاده از تکسچرها و uv ها و unwarp کردن و ویرایش آن ها.
Pixar Renderman Pro Server Support : کلا موتور رندر پیش فرض نیوک scanline render نام داره و موتور رندر Renderman هم برای NUKE موجوده ولی به طور پیش فرض غیرفعاله و از شیدرهای مخصوص به خودش می تونید استفاده کنید. این موتور رندر می تونه motion blur - depth of field - ray trace shadow و ... رو براتون محاسبه کنه.
Planar Tracker : با این تکنولوژی می تونید مجموعه ای از پیکسل ها یا به عبارت دیگه یک الگو رو در صحنه ترک کنید. کاری مشابه نرم افزار mocha رو انجام میده.
Point Cloud and Depth Generation : با این سیستم می تونید تصاویری که دارای لایه zdepth هستند رو به صورت ابری از نقطه تو محیط سه بعدی نیوک شبیه سازی کنید.
Vector Generators : نیوک قابلیت ویرایش و کار با لایه های از نوع تصاویر وکتوری را نیز دارد.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
ZDefocus : می تونید به وسیله لایه zdepth تصاویر، این افکت را ایجاد کرد.
 

قابلیت های نسخه NUKE STUDIO

نسخه NUKE STUDIO هم علاوه بر تمام قابلیت های بالا ویژگی های زیر هم بهش اضافه میشه. که البته بچه ها این نسخه هنوز منتشر نشده و قابلیت های رو که در پایین ذکر می کنم خودم تجربه نکردم و شاید دقیقا این تعریفی که می گم نباشه ولی برای درک بیشتر گفتم توضیحاتی رو داده باشم.
 
Annotations : سیستمی هست برای برقراری ارتباط بین اعضای گروه به وسیله علامت گذاری و متن. مثلا یه گوشه ای از تصویر رو انتخاب می کنیم و مشخص می کنیم و مینویسیم این قسمت باید اصلاح بشه و آرتیست دیگه این قسمت رو میبینه و شروع می کنه به اصلاح.
Audio Import & Playback : قابلیت ویرایش و پخش فایل های صوتی.
Background Rendering : اطلاعات دقیقی ندارم ولی مشابه این سیستم تو نرم افزار pftrack موجوده و باعث افزایش سرعت رندر میشه.
Comp Containers : با این تکنولوژی میتونید تمام افکت های رو که بر روی تایم لاین بروی لایه خود اعمال کردید را، همه و همه رو با هم ترکیب کنید و در یک لایه جمع بندی کنید.
Customizable Workspaces : مدیریت و مارک گذاری هر چه بهتر لایه ها و اطلاعات باری سهولت در استفاده و پیدا کردن.
Digital Ingest : با این قابلیت می تونید فایل های مدیا و یا سه بعدی خود را با کلیک و درگ وارد بخش media bins کنید.
Editorial Tools : یکسری از ابزارها و کلید های میانبر که برای افزایش سرعت و مدیریت بهتر پروژه توسعه داده شده است.
Export Structure : خیلی راحت می تونیم پروژه رو با همین ساختار خروجی بگیریم با تمام اطلاعات و در جای دیگه استفاده کنیم.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
In-timeline Soft Effects : این فناوری به شما امکان رو میده که افکت های مورد نظر خودتون رو به راحتی به وسیله تایم لاین به لایه خود اعمال کنید.
Media Bins : بخشی هست که در آن توانایی دسترسی آسان به تمام فایل های تصویری پروژه با قابلیت سرچ را پیدا می کنید.
Multi-track Editorial Timeline : توانایی ویرایش و استفاده از چند ورودی یا تصویر به صورت همزمان.
Non-linear Retiming : ویرایش نرم تر و بهتر زمان
Onlining & Conform : این بخش هم مربوط میشه به مدیریت اطلاعات.
Review & Playback : قابلیت مشاهده و اعمال تغییرات در لایه ها و بررسی نتیجه در Preview به صورت ریل تایم.
Tagging : علامت گذاری اطلاعات و امکان استفاده و جستوجو سریع تر و ...
Versioning : همونطور که میدونید ما تو این ورژن یه بخش نودبیس داریم و یه بخش به صورت تایم لاین .این قابلیت باعث می شه به راحتی بین این دو محیط رفت و آمد کنیم و با تغییر هر بخش آپدیت می شود.
 
نگاهی به ویژگی های جدید نرم افزارهای Nuke نسخه 9 و بررسی نسخه های مختلف این نرم افزار
 
تا اینجا می تونم بگم 95 درصد قابلیت های nuke رو معرفی کردیم. آخرین خاصیت و مهمترین خاصیت این نرم افزار نودبیس بودن این نرم افزار هست. وقتی نرم افزاری نودبیس میشه می تونیم اینطوری بگیم که بیشترین مهارت شما در کار کردن با این نوع نرم افزارها بستگی به هوش و استعداد خودتون داره نه علم نرم افزاری و این میتونه فرق شما ای باشه که تازه با این نرم افزار آشنا شدید در مقابل کسی که سال ها تجربه داره.
 
خیلی ها می پرسند نودبیس بودن چرا اینقدر مهمه ؟ مثالی که میتونم بزنم اینه که فرض کنید برای ساخت یه خونه شما 2 تا راه دارید یکی استفاده از مواد از پیش ساخته مثل دیوارهای آماده و ... و راه دوم استفاده از مصالح ساختمانی هست. تو راه اول شما محدودیت دارید و دیواری رو میتونید بسازید که متناسب با دیوارهای پیش ساخته تون باشه ولی تو حالت دوم کاملا مختارید که هر طوری میتونید این دیوار رو بسازید ولی راه اول سریع تره و راه دوم زمان بیشتری میخواد و مهارت بیشتر. این بزرگترین فرق بین نیوک با نرم افزارهای مثل افتر افکتز هست.
 

جمع بندی

شرکت The Foundry در ورژن جدید نرم افزار خودش یعنی NUKE 9 یا NUKE STUDIO چندین ابزار رو که مربوط به NUKE و NUKE X بوده بروز کرده که به طور مستقیم به عملیات کامپوزیت مربوط میشه. و در NUKE STUDIO ما میتونیم خیلی راحت پروژه مون رو مدیریت کنیم و تو این زمینه امکانات خیلی زیادی در اختیارمون قرار میگیره.
 
البته بچه ها من بزرگترین نیازی که خودم کمبودش و حس می کردم نداشتن تایم لاین، با فایل های صوتی نمی شد کار کرد، فقط می تونستی رو یه فایل به خصوص کار کنی، عدم خروجی گرفتن به صورت کلیپ با فرمت های رایج و این مشکل باعث میشد بعد از خروجی گرفتن و رندر گرفتن نیاز داشته باشیم که فایلمون رو وارد یه نرم افزار ویرایش فیلم بکنیم و اونجا با صدا ترکیب کنیم و خروجی مورد نظرمون رو بگیریم. و خیلی خیلی باید خوشحال باشیم که این تمام این مشکلات حل شده و دیگه نیازی به نرم افزارهای دیگه نیست.
 
کلا سیستم به این صورت شده که در کنار تایم لاین ما به محیط نودبیس هر لایه دسترسی داریم و این تمام ضعف های این نرم افزار رو می پوشونه. واقعا باید از شرکت The Foundry تشکر کرد و آفرین گفت برای انتشار این نرم افزار. دوستان عزیز میتونید از تمام اطلاعات بالا استفاده کنید و شروع به یادگیری موضوعاتی بکنید که تو علم کامپوزیت مطرح میشه.
 
خیلی از دوستان در مورده فعالسازی NUKE 8 می پرسند که یه ویدئو کوچیک براتون آماده کردم تا موضوع براتون روشن بشه. این ویدئو رو میتونید در این تاپیک دانلود و مشاهده کنید.
 

کلام آخر

دوستان امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه و به اطلاعاتون اضافه کرده باشه. نیوک رو با عشق و علاقه یاد بگیرید و هیچ وقت خودتون رو محدود به روش های مختلفی که تو آموزش ها مطرح میشه نکنید و همیشه خلاقیت به خرج بدید. برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست من نیوک رو بیشتر یه دوست می بینیم تا یه نرم افزار از کار کردن باهاش لذت ببرید.
 
در حال آماده سازی آموزش هایی هستیم برای شما دوستان عزیز و ازتون یه درخواستی دارم اگر آموزش خاصی تو نرم افزار خاصی مدنظرتون هست می تونید از طریق ایمیل به من اطلاع بدید و موضوع آموزش بعدی رو شما مشخص کنید.
 
در کل فعال باشید بچه ها، خیلی از دوستان از مطالب استفاده می کنند ولی خیلی کم مشارکت می کنند تو بحث ها، ما با همین فعالیت ها هست که معنی پیدا می کنیم خوده من و مهارت من در کنار شما عزیزان معنی پیدا میکنه، یه پدر وقتی پدر میشه که یه خانواده ای وجود داشته باشه. پس بیاید یه خانواده فعال و متحد باشیم تو زمینه های VFX و CG
 
دوستان مثل همیشه منتظر نظرات شما هستم اگر سوالی بود هم در اینجا و هم در تالار گفتوگو می تونید مطرح کنید.
 
پس دیدار ما باشه برای مقاله یا آموزش بعدی موفق و پیروز باشید.
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ناصر اسلامی

ناصر اسلامی

رشته مهندس مکانیک و در حال تغییر رشته به گرافیک هستم. چهار ساله که در زمینه CG فعالیت دارم و 6 ماه هست که بصورت تخصصی در زمینه ترکینگ و کامپوزیت فعالیت می کنم. با نرم افزارهای Houdini - Pftrack - NukeX - C4D - RealFlow آشنایی دارم ولی تمرکز من ...

نظرات (90)

 • مصطفی رضایی

  مصطفی رضایی

  04 آبان 1393 ساعت 00:49 |
  درود ناصر جان. خیلی عالی و کامل بود
  اولش که مطلب رو ارسال کردی فکر کردم قراره صرفا یه مطلب خبری باشه ولی بعدش که دیدمش متوجه شدم یه مطلب نقد و بررسی کامل هست. خسته نباشی.

  -------------

  راستش من کاربر این نرم افزار نیستم ولی خیلی دوست داشتم بیام سمتش چون واقعا کارکردن باهاش لذت بخشه. و البته خیلی هم حرفه ای. برای دیدن قدرت این نرم افزار نیازی نیست که خیلی تلاش کنیم فقط کافیه یه نگاه کوچیکی به آثار بزرگ هالیوودی بندازیم و اونوقت میتونیم ببینیم که توی هر یک از برترینها میشه رد پایی از نیوک رو دید.
  یادمه چند وقت پیش بود (توی رویداد NAB 2014) که شرکت The Foundry از این عضور جدید خانواده نیوک یعنی NUKE STUDIO رونمایی کرد و یادمه چقدر همه هیجان زده بودن. حالا هم که نوبت به انتشارش رسیده و فکر کنم تا چند روز دیگه هم منتشر بشه.

  ناصر جان بازم ممنون بابت مطلب خوبت
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:00 |
   درود
   مصطفی جان اول قرار بود فقط خبر رو برای بچه ها منتشر کنیم.ولی پیش خودم گفتم این می تونه بهونه خوبی باشه تا کل نرم افزار رو معرفی کنم تا بچه هایی که می خوان تازه شروع کنند بدونند طرف چه ابزاری میرند.امیدوارم بچه ها استفاده کنند.
   در مورده رفتن سمت نیوک هم می تونم بگم که اگر واقعا بهش نیاز داری برو سمتش چون دنیای خودش و داره و انرژی و وقت آدم رو میگیره.
   به نظر من هر شخصی که تو زمینه جلوه های ویژه فعالیت می کنه نیازه به یکی از نرم افزارهای کامپوزیت آشنایی داشته باشه و نیوک گزینه خوبیه.
   من تازه دیروز فهمیدم که این شرکت قراره چه عجوبه ای رو منتشر کنه واقعا حق دارن اینقدر هیجان زده بشند.
   ما لحظه شماری می کنیم برای انتشارش.
   ممنون مصطفی جان از حمایت همیشگیت.
   • محسن امیدوار

    محسن امیدوار

    05 آبان 1393 ساعت 22:40 |
    سلام
    خیلی جالب بود ناصر جان
    منم مثل مصطفی کاربر نیوک نیستم البته من کلا با محصولات The Foundry نتونستم ارتباط برقرار کنم .. ولی با این پستت انگیزه ایجاد کردی برم نیوک هم یادبگیرم .. خدا ازت نگذره .. چه کاری بود کردی واقعا :D
 • میثم شجاعی

  میثم شجاعی

  04 آبان 1393 ساعت 01:09 |
  درود و سپاس از این مطلب مفید و زیباتون
  من هم تازه به طرف این نرم افزار رفتم و باید بگم که نرم افزاری به تمام معنا حرفه ای هستش و تمام نیازهارو برطرف میکنه.
  منتظر آموزش هایی از این نرم افزار در سایت خوبتون هستم.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:03 |
   درود میثم جان.خوشحالم مفید بود و از صمیم قلب آرزو می کنم یکی از حرفه ای ها تو ای عرصه بشی.
   آموزش هم چشم.
   موفق باشی.
 • علی زندی

  علی زندی

  04 آبان 1393 ساعت 01:17 |
  خسته نباشید و دست مریزاد بابت مقاله و مطالب سودمندش.
  در یک جمله: سایتتون فوق العاده ست
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:04 |
   ممنون علی جان.سایت برای شماست.
   موفق باشی عزیز.
 • حمید.معمار

  حمید.معمار

  04 آبان 1393 ساعت 01:49 |
  عالی بود ناصر ! عالییییی ، دارم کم کم بهت ایمان می اوم =))
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:07 |
   سلام
   حمید دست کردم و دل و روده نیوک و کشیدم بیرون و ریختم رو میز.حال کردی؟
   ببین بازی بت من با ما چکار کرد.
   ممنون از حضورت.
 • مجتبی فرخی

  مجتبی فرخی

  04 آبان 1393 ساعت 03:02 |
  خیلی هم خوب :)
  خسته نباشی ناصر جان بلاخره تو مقاله ازم جلو زدی LOL ما که فعلان درگیر کاریم :|

  عالی بود احسنت
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:10 |
   سلام مجتبی.
   دیگه می دونی که دنیای رقابت دوست و رفیق نمی شناسه.همه جا هم وجود داره حتی بین ما نویسنده ها.LOL
   آقا هرجا هستی موفق باشی.
 • محمد ذاکری

  محمد ذاکری

  04 آبان 1393 ساعت 03:19 |
  ناصرجان خیلی خوب بود و کامل. من کلا با محصولات the foundry خیلی ارتباط برقرار کردم کلا نرم افزارهای این شرکت عالین!!!
  سالها پیش افتر یاد گرفته بودم و ازش راضی بودم اما از چند سال پیش که اسم فیوژن و نیوک شنیده بودم و میدونستم 3d هستند خیلی دوست داشتم یکی از این دوتا یاد بگیرم که واقعا وقت نمیشد؛ تا اینکه که مصمم شدم و شروع کردم و الان خیلی راضی ام!!! به دوستان هم پیشنهاد میکنم + یک نرم افزار ترکینگ مثل بوجو یا MatchMover یاد بگیرین!!! البته من خودم matchmover انتخاب کردم و خیلی هم راضیم :D
  البته من خیلی دوست داشتم flame و flare یاد بگیرم که متاسفانه این نرم افزارها در اختیار همه نیست!!!( البته smoke هم عالیه و توی تدوین بینظیره!!! )
  راستی ناصر جان نیوک 9 کی منتشر میشه
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:22 |
   سلام.
   محمد دقیقا زدی وسط خال.نرم افزارهای این شرکت خیلی خوش دستند من از دور می دونم چه حسی داره کار کردن با ماری و مودو و کاتانا و . . من یکی از آرزوهام اینه که شرکت foundry بیاد یه نرم افزار شبیه به فتوشاپ بزنه،اگه بشه چی میشه.

   محمد افرادی که تخصصی در زمینه کامپوزیت کار می کنند که می دونند با چی باد کار کنند ولی افرادی که تو زمینه های که کار می کنند که نیاز دارن به یه نرم افزار کامپوزیت حتما با یکی از نرم افزارها آشنا باشند.
   در مورده ترکینگ هم فقط می تونم بگن برترین نرم افزارهای ترک شامل نرم افزارهای زیر میشن
   3D Equalizer
   PF Track
   matchmover
   syntheyes
   boujou
   nuke
   . .. . همه خوب هستند و هر کدوم روش های مخصوص به خودشون رو دارند و خوبه اگر به یکی از اینا آشنا باشید البته مثل هر نرم افزار دیگه ای خیلی تخصصی هستند.
   این نیوک استدیو بیاد فکر کنم دیگه نیاز به هیچ جیزی نباشه کارش درسته.
   محمد دیگه باید تو همین روزها منتشر بشه گفتند آخر نوامبر.ما که منتظریم
   ممنون از حضورت عزیز
   • محمد ذاکری

    محمد ذاکری

    04 آبان 1393 ساعت 17:03 |
    ناصر جان به نظر من یادگیری نیوک با طراحی فوق العادش نه تنها سخت نیست بلکه ساده و دلچسبه!!! :D
    میدونی کسانیکه افتر و ماری بلدند خیلی راحت نیوک یاد میکیرند برخلاف تصور ابتدایی من از نیوک که فکر میکردم یاد گرفتن نیوک خیلی زمان از من میبره!!!
    من از همینجا به دوستان عرض میکنم که نیوک یاد بگیرین و ازش لذت ببرین؛ شاید بشه گفت لذتش تکسچرینگ تو ماری که دیدید چقدر زیاده؛ در کامپوزیت با نیوک شاید بشه گفت لذتی بیشتر به آدم دست میده!!!

    ناصر جان واقعا خیلی خوب کاری میکنی که نیوک برای بچه ها معرفی میکنی. راستی یک چند وقتی هست که از چاقوی دستیت (هودینی) خبری نیست؟ :D
    • محمد ذاکری

     محمد ذاکری

     04 آبان 1393 ساعت 17:13 |
     راستی من یک چند وقتی هست میبینم که خیلی ها از کرک نیوک مشکل دارند و تاپیک تو سایت میزنند باید بگم کرک نیوک با ماری کاملا مثل همه و حتی اگر قبلا شما یکی از این دو نرم افزار نصب داشته باشین دیگه نیازی برای کرک نرم افزار دوم نیست!!! به همین راحتی. کافیه فقط setup برنامه اجرا کنید.
     • ناصر اسلامی

      ناصر اسلامی

      04 آبان 1393 ساعت 20:29 |
      محمد به نظر من هیچ نرم افزاری سخت نیست.هر کسی اگر تلاش کنه حتما به هدفش می رسه.یادگیری نرم افزار نیوک راحته فقط تو اصول یکم اذیت می کنه و در عمل هست که مشخص می شه چقدر می تونید از این نرم افزار استفاده کنید.
      من خودم مستقیم نمی گم که بچه ها برید سمت این نرم افزار سعی می کنم یه اگاهی نسبی تو خوده بچه ها درست بشه تا خودشون انتخاب کنند.
      محمد هودینی فراخان زده بود و از کسانی که با این نرم افزار کار می کنند خواسته بود یه عکس رو برای نرم افزار هودینی 14 طراحی کنند که 0 تا 100 مطلق باید تو خوده نرم افزار طراحی شده باشه و اگر مورد قبول بود به اسم طرف اون و میذارن روی ورژن جدید.ولی خوشبختانه کسانی می تونستند شرکت کنند که لایسنس قانونی نرم افزار رو داشته باشن هر سال همین طوره.
      در مورده انتشار مقالاتی هم در مورده هودینی هم می تونم بگم شاید امسال وقت نشه به حدی سرم شلوغه که مطلبی رو که قرار بود عید بذارم تازه شاید 1 ماه دیگه بذارم.بحث کامپوزیت و ترک رو به یه جای برسونم میرم سر وقت هودینی.
      شاید به آموزش با عنوان مدلینگ به سبک هودینی منتشر کنم.
      واقعا به کجا چنین شتابان
      ممنون ممنون
 • علی مختاری

  علی مختاری

  04 آبان 1393 ساعت 07:07 |
  آقا ناصر خیلی عالی بود لذت بردم وقتی خوندم مقاله رو خسته نباشی منتظر آموزشها هم هستیم
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:28 |
   ممنون علی جان.امیدوارم تو این عرصه جز بهترین ها بشی. راستی در کنار کامپوزیت مت پینتینگ رو هم یاد بگیر با هم خیلی مچ هستند.
   موفق باشی.
   • علی مختاری

    علی مختاری

    04 آبان 1393 ساعت 18:46 |
    اگه ی مقاله ی کوتاه هم در موردش تهیه کنید تا در مورد مت پنتینگ هم بدونم خیلی ممنون میشم:)
    • ناصر اسلامی

     ناصر اسلامی

     04 آبان 1393 ساعت 20:32 |
     علی جان انقدر مباحث زیاده که من تنهای توانایی ندارم همه رو بازگو کنم.
     قول نمی دم ولی چشم.تازه مشکل اینجاست که تخصصی تو این زمینه ندارم هنرمندان حرفه ای داریم تو این زمینه تو همین ایران.
 • paarseh

  paarseh

  04 آبان 1393 ساعت 07:24 |
  سلام آقا ناصر گل
  والا با این وضع کرک ها فک نمیکنم حالا حالاها بتونیم کار کنیم . ...
  راستی استاد ما کماکان منتظر مباحث بعدی پی اف ترک هستیماااااا .
  پا بر جا باشی.
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:37 |
   سلام.
   فکر نمی کنم تو کرک مشکلی داشته باشه زیاد سخت نمی گیرند.اگر منتشر شد و تو کرکش مشکل داشتی تو فروم مطرح کن.
   من یه اموزش خیلی جالب از pf track در نظر دارم . لینکشم گذاشتم تو فروم که قرار چه اتفاقی بیوافته باورت نمیشه من این اموزش و عید طرحش و ریختم از بس . . .
   در کل شرمنده دیر شد.فکر کنم یه آموزش دیگه منتشر بشه و بعد آموزش pf track رو داریم.
   ممنون از حضورت،موفق باشی
 • اسماعیل

  اسماعیل

  04 آبان 1393 ساعت 09:06 |
  سلام به جملگی
  آقای اسلامی بسیار بسیار تشکر. اتفاقا همین دیروز داشتم مطالب عده ای از vfx supervisor های شرکت های بزرگ می خوندم خیلی از ترکینگش راضی بودن. 2تاشون می گفتن دیگه نیازی به نرم افزارهای ترکینگ ندارن.
  بسیار بسیار تشکر.
  فقط یک انتقادی از سایت کنم. اونم اینه که یک مدتی هست که سایت در حد اطلاع رسانی مونده. نه اینکه بده. اتفاقا خیلی خوبه. ولی آموزشهای سایت خیلی خیلی کم شده. ممنون میشم دوباره مبحث آموزش رو جدی بگیرید.
  یا حق
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:42 |
   ممنون اسماعیل جان.
   بله نیوک چیزی از نظر ترکینگ کم نداره و امکانات خیلی خوبی داره ای کاش می شد من انقدر وقت داشتم که همه مباحث رو باز کنم برای بچه ها ولی . . .
   در مورده آموزش ها هم من اینجا قول 2 تا آموزش رو میدم که در آینده منتشر بشه همکاران عزیز هم دارن تلاش می کنند.
   ممنون از حضورت موفق باشی عزیز
 • time

  time

  04 آبان 1393 ساعت 10:52 |
  خیلی عالی بود دستت درد نکنه
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:44 |
   ممنون از حضورت امیر جان موفق باشی.
 • سید مرتضی طهماسبی

  سید مرتضی طهماسبی

  04 آبان 1393 ساعت 12:41 |
  خیلی عالی بود آقا ناصر
  ممنون....فکر میکنم برای شروع با نیوک نقطه ی شروعی خوبی بود مقاله تون....
  مرسی
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 14:47 |
   ممنون مرتضی جان.
   هدف این مقاله هم همین بود.برای یادگیری می شه به موضوعاتی که بالا عنوان کردم رجوع کرد.
   موفق باشی مرتضی جان.
 • مهدی

  مهدی

  04 آبان 1393 ساعت 13:57 |
  سلام. بسیار مطالب خوبی بود.
  دنیای کامپوزیت واقعا زیباست و هیجان انگیز..
  مدتی هست که دارم بررسی میکنم برای انتخاب یک کامپوزیتور. فیوژن نسخه ی 7 رو بیرون داده. نیوک هم که سرعتش در ارائه نسخه جدید بیشتره و به نظر قدرتمندتر.. محیط ساده و شکیل و کاربر پسند فیوژن در مقابل محیط نیوک8 که بنظرم نچسبه، آدمو جذب میکنه. اما نیوک استودیو به نظر زیباتر میاد. اضافه شدن تایم لاین هم بهترش کرده. شاید با داشتن تایم لاین، برای موشن گرافیک هم بشه توش کار کرد!؟ شایدم اشتباه میکنم!
  برای من سواله توانایی این دو نرم افزار در بحث سیستم پارتیکلشون و همچنین ترکینگ سه بعدی نیوک
  مثلا پارتیکل تو نیوک چقدر توانایی داره و چیکارا میشه باهاش کرد؟! مثلا اگه به افتر افکت نگاه کنیم، خب شاید بگیم بهترین پارتیکلی که میشه باهاش زد مثلا با پلاگین paticular مقدوره؛ که خب میدونیم عموما برای کار موشن گرافیکه و مثلا نمیشه دودهای یک پلان جنگی سینمایی رو باهاش زد و در واقع محدودیت داره و یجورایی فانتزی میشه. اما نیوک وقتی میاد سیستم پارتیکل میزاره، خب نیوک که هدفش موشن گرافیک نیست، یعنی این سیستم قراره توی کارای سینمایی استفاده بشه. پس خیلی باید برتر از پلاگینی مثل particular باشه ( البته صد در صد بهتر هست چون نیوک محیط تری دی داره بر خلاف افتر و این یعنی کنترل خیلی بهتر روی پارتیکلها) این برتری چقدر هست؟ پارتیکل توی نیوک قطعا از فانتزی کاری باید فاصله داشته باشه دیگه؟! چقدر میشه اون رو با سیستم های پارتیکل دیگه مقایسه کرد؟ و ..

  سیستم ترکینگ سه بعدیش چطور؟ چقدر میتونه آدمو از مثلا PF بی نیاز کنه؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 15:17 |
   سلام مهدی جان .
   من با فیوژن کار نکردم ولی محیط کاربری نیوک که چیزی نداره به محیط برای نود ها و یه محیط برای دیدن نتیجه و یکی هم برای پارامترها.واقعا ساده است ولی اگر پادکست 7 رو گوش کرده باشی متوجه میشی که فیوژن رو شرکت blackmagic design خریداره کرده و باید منتظر باشیم تا ببینیم با این عجوبه قراره چکار کنند.
   من فکر می کنم با هم یکی باشند و اینجا فرق اصلی رو نیوک استدبو مشخص می کنه.
   دقیقا برای موشن گراف هم مناسب می شه این نسخه ولی برای یه موشن گرافیست با افتر کار کنه بهتره چون تو نیوک مجبوره مطالب زیاد تری رو یاد بگیره که بدردش نمی خوره.
   پارتیکل نیوک اصلا قابل قیاس نیست با افتر.ببین یه سیستم پارتیکله مثل اکثر نرم افزارهای سه بعدی ولی نه به اون وسعت.می دونی چه چیزی بهش قدرت میده؟ سیستم پارتیکل تو یه محیط سه بعدی واقعی قرار گرفته و می تونی بهش انواع آبجکت هارو نسبت بدی.
   قدرت پارتیکل بیشتر برای کامپوزیته نه شبیه سازی البته باهاش می شه یکسری از شبیه سازی هارو مثل دود و . . . انجام داد ولی قدرتش به پای سبستم پارتیکل تو نرم افزارهای سه بعدی نمی رسه.
   نظری راجع به سیستم پارتیکل افتر ندارم.
   من نکته مثبتی که تو کار با ترک نیوک نسبت با pf track می بینم اینه که تو نیوک انجام بدی دیگه همون جا هم میری سراغ کامپوزیت ولی pf track دو تا خوبی داره یکیش توانای خروجی گرفتن مخصوص سایر نرم افزارهاست و نکته دوم کار کردن با چند دوربین و توانایی ابجکت ترکینگ هست که به نظرم ابزارهای خوبی داره تو این زمینه.
   ممنون از حضورت موفق باشی
   • مهدی

    مهدی

    04 آبان 1393 ساعت 21:18 |
    عجب..!! چند روز پیش ویدئویی در مورد فیوژن 7 میدیدم که از طرف blackmagic design بود. تعجب کردم که مگه فیوژن رو eyeon نساخته! الان که گفتی فهمیدم خریداری شده..
    چند جا خونده بودم که پارتیکل فیوژن قویتره از نیوک البته تو نسخه های قبل، الان شاید نتیجه فرق کنه. به هر حال ما که با هیچ کدومش کار نکردیم. و تا کار نکنیم نمیفهمیم..


    بله اگه یه نرم افزار کامپوزیت، به ترکینگ حرفه ای مسلح باشه، کار توی خودش انجام میشه و سریعتره و لذت بخش تره..
    با آبجکت ترکینگ PF هم کار کردم، خارق العادست..
 • نبی سروی

  نبی سروی

  04 آبان 1393 ساعت 16:30 |
  ممنون ناصر جان ... دقیق و کافی ...
  دارم وسوسه میشم توی این زمینه هم برم سراغ نرم افزاری که عرف ایران سراغش نرفته ! یعنی انصافا با پایپ لاین شخصی که من دارم فقط باید افتر و فتوشاپ رو بذارم کنار تا همه چیزم با بقیه متفاوت بشه ! داستان داریم ما !

  راستی ناصر تبلیغات این گاو های شیشه ای رو دیدی ؟ خیلی با مزه است ! یعنی الآن اون تبلیغ داخل نیوک کامپوزیت شده ؟
  خیلی کامپوزیت حرفه ای داشت اون تبلیغ ه ! من یه جاهایی حس کردم یا گاو ها واقعی ان یا اینکه محیط cg ه ! والا !

  فعلا واسه تغییر نرم افزار کامپوزیت زوده ... ولی خوب اطلاعات شما مسلما کمک میکنه در انتخاب ...

  عزیزی ناصر جان ... عزیز همه باشی ...
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 21:01 |
   سلام نبی جان.
   چی بگم؟ کلا اگر این حس زدن تو جاده خاکی منم نبود با این نرم افزارها کار نمی کردم.تازه دقت کن بچه های حرفه ای و فعال که نرم افزار هاشون مچه با بازار کار ایران وعض کارشون چیه دیگه چه برسه به ما،کلا من یه نگاه به مجموعه نرم افزارهای که کار می کنم بتدازی کلا قطع امید می کنی.
   نبی جان در مورده پروژه گاو می تونم بگم که همکاری تمامی افراد گروه باعث چنین نتیجه ای شده هم از انیماتور ها هم کسانی که وظیفه شبیه سازی کار رو به عهده داشتند هم بجه های کامپوزیت.
   فکر کنم با ریل فلو بخش شبیه سازیش کار شد نکته اصلی تو کامپوزیت کار با لایه vector بوده.وقتی این لایه رو خروجی بگیری می تونی اون حالت شیشه ای پشت بدن گاو رو خوب شبیه سازی کنی.صحنه رو هم که چقدر قشنگ رنگ بندی کردند.
   بچه های متخصص جمع بشتد می تونند بزند این کار رو.
   ممنون نبی جان از حضورت
 • MH Behzadi

  MH Behzadi

  04 آبان 1393 ساعت 18:23 |
  سلام ناصر عزیز. مثل همیشه کامل و علمی و فوق العاده. متشکرم. من چندین مدته که دوست دارم بیام سمت نیوک اما نمیدونم چرا تو افتر گیر کردم. حس میکنم اگر بخوام نیوک رو شروع کنم خیلی خیلی وقت گیر و سنگین هست. به نظر شما تفکر من درسته؟؟
  و اگر بخوام مثلا از همین هفته با برنامه ریزی صحیح استارت نیوک رو بزنم چه ورژنی رو باید نصب کنم و چند ساعت در روز باید وقت بزارم و اصلا با چه منابعی باید شروع به یادگیری کنم. البته ناگفته نماند که خودم میدونم که نیوک یه نرم افزار تخصصیه و من انتظار ندارم توی یه مدت کوتاه یادش بگیرم. ولی حرفای آقای ذاکری یه جورایی منو تشویق کرد. حالا به نظر شما چیکار کنم؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 21:11 |
   سلام.
   ببین محمد جان نگران یادگیریش نباش روزی 1 ساعت هم وقت بذاری مشکلی نداره.منبع هم تو فروم درخواست بده من در اختیارت می ذارم.
   فقط رو این قضیه فکر کن که واقعا بهش نیاز داری؟ من دوست ندارم وقت خودت و تلف کنی و بعدا استفاده نکنی الان ببین واقعا به این نرم افزار نیاز داری و کمبودش و حس می کنی؟ مثلا این نرم افزار بدرد بچه های معماری نمی خوره یا بدرد کسی که تخصصش ریگ هست نمی خوره به همه چیز که اشراف کامل پیدا کردی بعد برو سراغ این نرم افزار.
   ممنون از حضور همیشگیت موفق باشی.
   • MH Behzadi

    MH Behzadi

    05 آبان 1393 ساعت 00:34 |
    مرسی ناصر جان. نگاهم رو باز کردی. پس بدون عجله و با چشم باز تصمیم میگیرم.
 • رسول شاکری

  رسول شاکری

  04 آبان 1393 ساعت 18:30 |
  عالی بود عالی...ممنون از شما ناصر جان بابت زحمتی که میکشی. دیگه باید تو زمینه کامپوزیت از افتر افکت دل کند. ... افتر هنوزم تو موشن عالی و خارق العادست ..ولی تو کامپوزیت ..حیف.. !!!!!!!!!!
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 22:07 |
   سلام
   رسول جان به نظر من نباید این دو نرم افزار رو با هم مقایسه کرد.افتر هم قدرت خودش رو تو زمینه کاری خودش داره.
   ممنون از حضورت.
 • time

  time

  04 آبان 1393 ساعت 18:31 |
  ناصر جا ن یه سوال
  نیوک ستودیو = نیوک x +قابلیت های جدید؟
  اگه مطلبی به این عالی هم در مورد فیوژن 7 قرار می گرفت عالی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تشکر
  • time

   time

   04 آبان 1393 ساعت 21:37 |
   ناصر جان فک کنم آرنولد کار هم هستی !!!!!!!!!!!! آرنولد هم یادت نره چون جاش خیلی عالیه در ایران!!!!!!
   • ناصر اسلامی

    ناصر اسلامی

    04 آبان 1393 ساعت 22:13 |
    سلام امیر
    نیوک 9 = نیوک + نیوک ایکس + نیوک استدیو
    یعنی تمام جمع شده تو این نسخه 9 و عضو جدید همون نیوک استدیو هست.
    امیر من 1 سال پیش فقط 1 پروژه 5 ثانیه ای رو تو مایا با آرنولد رندر کردم دیگه هیچ وقت با آرنولد و مایا کار نکردم اونم برای تست بود که ببینم با مایا رابطه برقرار می کنم یا نه.
    اموزش کم نیست از این موتور رندر ولی به زبان فارسی موجود نیست.لذت بخشه کار کردن باهاش.
    در مورده فیوژن که قبول دارم باید مطلبی منتشر بشه ولی من اصلا کار نکردم باهاش نمی تونم زیاد در موردش چیزی منتشر کنم ولی خب اونم یه نرم افزار کامپوزیته
    ممنون از حضورت امیر جان.
    • alilh

     alilh

     05 آبان 1393 ساعت 01:37 |
     خسته نباشین امیدوارم حرف بنده ناراحت کننده نباشد و عده ای از دوستان با بیان اینکه ضحمت کشیده و از این حرفها وسط حرف خود نمای نکنند چندین ایراد رو از شما گرفتم وبرای اینکه همه حرفم ایراد نباشه این نکته رو هم بگم خیلی خوشحال هستم که با فعالیت خودتون دیگرانو راهنمای میکنید
     دو نکته رو خواستم بگم اول اینکه این برنامه ورژن 9 بتا چنیدن ماه هست که اومده و کرک هم شده
     جالبه در ورژن 8 اون سیستم من ضعیف بوده و اصلا نمیکشید ولی در این ورژن به راحتی مراحل کم حجمه میکشه و تا الان بدون مشکل بوده و عملا اسم بتا روشه
     دوم اینکه نیوک و هیرو ترکیبی از نیوک استادیو رو دادند و در نیوک ایکس ترکیبی با استادیو نشده و گزینه های اون در استادیو نیست

     در مورد pftrack
     جای گفتین که قابلیت ترکیب چندین دوربین رو داره و این کامل تره دوست عزیز شما دمو رو میبیند یا واقعیتو این ورژژژن الان 2 سال هک نشده و همون ورژن قبلی هست که این قابلیت اصلا روش نیست شما با نرم افزار کار میکنید یا چیزی که فعلا قابل استفاده نیست و یا اگر برنامه اصلی رو دارین و تا این حد دقیق پیش رفتید برای دوستان بگزارید
     سوم در قسمتی قبل در مورد کامپوزیت حرفها و دموی گزاشتین اون قسمتی که مولتی پس کار شده و اون قسمتی که با مولتی پس کار نشده شمابرید کنتراست رنگ رو صحیح کننید ببیند کار قبلیون بدون پس شبیح کار جدیدتون میشه شما هنوز خیلی ایرادها تو کار دارید چه طور میخواید ایراد دیگران رو بگرید اگر این طور هست بنده یک سوال میکنم از شما برای اینکه حاشیه سازی نشه
     در مورد id , مربوط کردن چنل به همان id باید از چه روشی استفاده بشه
     بلفرظ شما در رندرid رو مشخص کردین حال در نیوک میخواید همان id فرمانی اخثتصاص بدیم گزینه مربوط به اون کجاست و چه طور میشه
     این یکی از اصول پایه و مبتدی اون هست با توجه به ضعفهای که در کار قبلی دیدم به گونه ای فقط پس رو کنار هم چیده بودید و هیچ کس حتی اشاره ای نکرد خیلی خوشحال میشم در این مبحث توضیحی بدین تا میزان سواد شما رو حداقل با توضیحی که میدین بفهمم
     • alilh

      alilh

      05 آبان 1393 ساعت 01:48 |
      نکته این سوال بنده بر حصب سادگی بیان شد
      و اصلا نخواستم بحثی پیچیده رو بیارم
      فقط این نکته رو بگم شما با اختصاص اون channel برای ig که میخواید و با شمخص کردناون منظورم نبوده منظورم واضح میگم فرظا 10 id تعریف شده شما یک تصویر 10 رنگ از id های که مشخص کردین میباشد در رندر حالا در نوک میخوایهم اشاره به id 8 کنیم یعنی در یک تصویر که 10 id تعریف شده چگونه id 8 رو مشخص کنیم
     • اسماعیل

      اسماعیل

      05 آبان 1393 ساعت 09:03 |
      alih جان شما چقدر بلدی!!!!
      حرفه ای!!!
     • ناصر اسلامی

      ناصر اسلامی

      05 آبان 1393 ساعت 11:52 |
      سلام علی جان چه خبر؟خدایش زحمت کشیدم پا این مطلب.بگذریم
      در مورد سرعت نیوک چیزی نمی دونم هنوز دانلود نکردم.با همون 8 کار می کنم.
      ببین الان ورژن 8 رو دارم که شامل نیوک . نیوک ایکس هست.
      حالا این نیوک ایکس تمام خصوصیات نیوک رو داره و خودش هم امکانات بیشتری داره.
      حالا قراره نیوک 9 منتشر بشه که داخلش نیوک . نیوک ایکس و نیوک استدیو هست.
      و این نیوک استدیو توانایی همه رو تو خودش داره.و امکانات خودش هم داره بالا لیست کردم همه رو.
      در مورده pftrack کار کردن با چند دوربین امکان پذیره مشکلی نداره تو همین ورژن 2012 می شه به راحتی کار کرد و امکانات دیگه خیلی کامل من ورژن 2014 این نرم افزار رو دیدم زیاد فرقی نکرده.هم تو بحث ترک آبجکت و هم تو ترک صحنه ها میشه با چند دوربین کار کرد.
      کاره قبلی منظورت کاره مقاله پیشه؟
      نه ببین ویدو ای رو که گذاشتم ببین حجمش 1 مگ ببیشتر نیست.
      من اونجا تونستم کنترل کاملی روی رنگ و تمام پارمترهای داشته باشم که می تونستم برای سنگ تعریف کنم.
      ببین یعنی تو صحنه من تونستم سنگ و کشتی رو کامل دست خودم بگیرم با هیج روش دیگه ای نمیشه چنین کاری کرد.لایه های رندر این توانایی رو بهت نمی دن که بتونی یه آبجکت خاص رو تحت تاثیر قرار بدی فقط می تونی یه chanel خاص رو کنترل کنی.
      مثلا من می تونم به لایه reflection رو داشته باشم ولی نمی تونم فقط لایه رفلکشن فقط فلان جسم رو داشته باشم.
      منظورت از id چیه؟
     • alilh

      alilh

      05 آبان 1393 ساعت 12:44 |
      اقای اسلامی نیوک ایکس قابلیتش در استادیو نیست عزیز جان
      در مورد pftrack شما نمیتونید چند دورین یا صحنه رو به یک دوربین وصل کننید فقط میتونید از یک صحنه راک بگیرد این قابلین در 2014 امده عزیز جان اموزش و دموی اون هم داده شده
      در مورد id بازم دارین اشتباه میکنند این هم در فیوژ« هست هم درنیوک اصلا اگر این قابلیت نباشه که مل کار بهم میخوره حتی در دیپ هم اگر تحقیق کننید به صورت 2.5d هم برای سفارشی کردن id در این محیط یک خط برنامه نویسی داره و این قابلیت رو هم گزاشتند چرا وقتی اگاهی کاملی ندارین رد میگکننید
      اسم id رو شما میدونید یعنی چه یعنی اختصاصی کردن یک بخش حال میخواد بگین این تکنیک وجود نداره پس چرا در 3 بعدی اصلا گزاشتند و چرا این قابلیت در فیوژ« ونیوک هست ولی شما فقط میگین نه
      کمی صادقانه بگم کسی نمیتونه بگم همه چیزو بلدم واگر کسی چیزی گفت بدون بر پایه درست حرف زده بنده خواستم به شما بگم هنوز اطلاعاتتون ضعیف هست متاسفانه ولی این به معنی توهین نیست
     • اسماعیل

      اسماعیل

      05 آبان 1393 ساعت 14:24 |
      آقای اسلامی فکر کنم بهتره برای ایشون روان تر توضیح بدهید!!!
      alih جان دلبندم. شرکت foundry تو بخش کامپوزیت یک نرم افزاری رو تولید کرد به اسم nuke. مدتی بعد یک ورژن جدیدی از نرم افزار کامپوزیتش رو معرفی کرد که توانایی های بیشتری نسبت به nuke داشت و طبیعتا گران تر هم بود، نرم افزار جدید رو nukeX نام گذاری کرد. یعنی کسی که nukex رو خریداری می کرد در واقع nuke رو هم تهیه کرده و می تونه nuke رو استفاده کنه. (مثل iphone 6 va iphone 6 plus). نکته مهمی که باید بهش دقت کنی اینه که شخصی که nuke رو خریداری میکنه دسترسی به امکانات nukex رو نداره.
      حالا شرکت foundry نسخه جدیدی رو ارائه داده به اسم nuke studio. هر شخصی که nuke studio رو تهیه کنه داخل پکیجی که خریده هم نسخه nuke هست و هم نسحه nukex. می تونه از اون نسخه ها هم تهیه کنه.
      شخصی هم که نیازی به nuke studio نداره می تونه پول کمتری بپردازه و نسخه nukex یا nuke رو تهیه کنه.
      البته alih جان میدونم شما همه این اطلاعات رو دارید!!!!. خواستم واسه شفاف سازی بگم. قطعا توانایی های شما در کامپوزیت با nuke بر کسی پوشیده نیست!!!
      یاحق
 • Brock

  Brock

  04 آبان 1393 ساعت 18:50 |
  مقاله ای بسیار کامل
  گل کاشتی آقا ناصر
  باتشکر از شما و آقا مصطفی و بقیه دست اندرکاران سایت
  موفق باشید
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 22:14 |
   ممنون Brock جان همراه همیشگی سایت.
   موفق باشی
 • محمد جواد کسایی

  محمد جواد کسایی

  04 آبان 1393 ساعت 19:29 |
  سلام ناصر عزیز
  بسیار عالی بود و خیلی هم کامل
  خسته نباشید
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   04 آبان 1393 ساعت 22:15 |
   سلام محمد.
   ممنون از توجهت صدات خسته می زنه امیدوارم هر جا هستی موفق باشی.
 • هادی حسین زاد

  هادی حسین زاد

  04 آبان 1393 ساعت 22:38 |
  سلام ناصر جان بخاطر مقاله کامل و پر بارت ممنون،امیدوارم تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی.
  یه سوال ازت داشتم اونم اینه که به نظرت کنار کارهای سه بعدی یه نرم افزار برایه کمپوزیت هم یادبگیریم (سطح عالی نه!!!فقط کارای عادی)کدوم بهتره؟ ( هدفم هم ویرایش انیمیشنه مثلا ColorCorrection و DOF و ... است)
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   05 آبان 1393 ساعت 01:49 |
   سلام هادی جان
   نیوک می تونه ابزار خوبی برای برای کارهای که می خوای انجام بدی باشه.ابزارهای خوبی داره
   موفق باشی
   • محمدباقر زنگی

    محمدباقر زنگی

    05 آبان 1393 ساعت 09:23 |
    سلام آقای اسلامی می خواستم بدونم که چطوری میشه فایل ai یا eps رو تو modo این پورت کرد راستش من این کارو کردم ولی یه صفحه خالی اومدش ودیگه هیچ ....... لطفا کمکم کنید چیکار کنم
   • هادی حسین زاد

    هادی حسین زاد

    05 آبان 1393 ساعت 15:40 |
    خیلی ممنون بخاطر پاسخگوییت اقای اسلامی.
 • ابوالفضل حسنجانی

  ابوالفضل حسنجانی

  05 آبان 1393 ساعت 10:08 |
  با درود عالی بود
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   05 آبان 1393 ساعت 12:06 |
   ممنون ابوالفضل جان موفق باشی.
 • alilh

  alilh

  05 آبان 1393 ساعت 12:35 |
  با سلام خدمت اقا مصطفی و دوستان بنده یک گلایه کلی دارم از همه دوستان و از نااگاه بودن دوستان قبل از توضیح گلایه بنده اول باید نکاتی رو عرض کنم
  Point Cloud and Depth Generation : با این سیستم می تونید تصاویری که دارای لایه zdepth هستند رو به صورت ابری از نقطه تو محیط سه بعدی نیوک شبیه سازی کنید.
  /////////
  این قسمت مربوط به کمرا میشه و به نوعی از تصویر به صورت پوینت مدل میگرد این فن اوری بار اول در برنامه Agisoft.PhotoScan.1.0 که اگر سرچ کننید و به سایت برسید متوجه میشوید این شرکت همکاری دومش در همین زمینه است و در اصل فن اوری این محصول به لطف این کمپانی بوده
  ---------------------------------------------
  Lens Distortion : محاسبه Lens Distortion و اصلاح آن.
  نکته: دوستان lens distortion اتفاقی هست که وقتی فیلم برداری می کنیم به واسطه لنزی که استفاده می کنیم ایجاد می شه و به دلیل انحنای هست که لنز دوربین داره و هر چقدر لنز دوربینمون منحنی بیشتری داشته باشه این خطا بیشتر بوحود میاد و باعث میشه نتونیم صحنه مون رو به خوبی ترک کنیم و حتما باید اصلاح بشه.
  ////////////////////////
  این مطلب رو یکی از سایتهای مطرح سخت افزاری گزاشت و اون هم بلکل اشتباه بود شما یک تصویر رو بردارید و با لنز این کارو انجام بدید ببیند ایا این چنین میشود
  این فن اوری باز مربوط به تشخیص لنز دوربین برای ایجاد شناخت پوینت تصویر در تراک میباشد شما زمانی که این را برای تصویر مشخص کننید کمرا قدرت زوایا را بیشتر تشخیص داده و با قدرت بهتری عمل میکند نکته دوم زمانی که شما این را حالتی به فیلم زاویه میدهید مربوط به مباحث پروجکتن میشود که میتوانید تشخیص 3 بعدی سازی فرظی را انجام دهید گویا ترجمه با کار عملی بسیار متفاوت است
  --------------------------------

  Pixar Renderman Pro Server Support : کلا موتور رندر پیش فرض نیوک scanline render نام داره و موتور رندر Renderman هم برای NUKE موجوده ولی به طور پیش فرض غیرفعاله و از شیدرهای مخصوص به خودش می تونید استفاده کنید. این موتور رندر می تونه motion blur - depth of field - ray trace shadow و ... رو براتون محاسبه کنه.
  //////////////////
  یکی از پیشرفتهای مهم در زمینه فیلم سازی در گزشته رندر اسکریپ بود به صورت خلاصه وار توضیح میدهم چون این مبحث به اندازه یک کتاب میباشد شما در رندر با هر برنامه ای که کار کننید مباحثی از برنامه نویسی دارد تمامی مراحل در رندر سینماعی به عنوان یک تست اولیه در رندر میباشد این تست در اصل یک کدینگ رو برای شما بوجود میاورد حال شما میتونید تمامی پیش فرض های رندر رو کم کننید فرظا دیگر لزومی نیست که بخواهید از تکچر رفلکت اسیکولار و غیره در رندر استفاده عملا یکی از مشکلات اکثر کندی و کیفیت میباشد که بوسیله تکنولوژی تفکیک سازی این مشکل برای کمپانهای بزرگ حل شده است این مباحث حال در رندر من چند درصدی از اونها در این برنامه گنجیده شده و بل فرظ تکنیکهای وری به گونه ای دیگری هست عرض کردم وارد این مبحث شدن به اندازه کل مکس و مایا بحث داره ولی در این تکنولوژی که به گونه ای علم فیلم سازیرو رو در نیوک پیداه سازی کردند و 40 درصد از گزینه ها مستقما به خود رندر مربوط سازی میشوند
  -----------------------------------------------------------
  گلایه بنده اول از اقا مصطفی
  بنده همیشه مشتاق مباحث علمی بودم همیشه سعی کردم حرفی که میزنم توجیح علمی و کاربردی داشته باشه یا حداقل خودم اونو کار کرده باشم و بدونم چی به چی هست همیشه بعد از حرف بنده دوستانی که اصلا حتی اسم برنامه رو نشنیده اند و واقعا حرفهای بی اساسی میزند شما بعد از نوشته بنده اونها رو تاعید میکنند و همیشه یک جو غیر تخصصی پیش میاد
  خواهشن این کارو نکننید نمونش الان که کسی در زیر حرف بنده چیزی غیر اصولی نوشته اند(در بالا)
  ////////////////////////////////
  دوم بده برای اقایناصر اسلامی
  ناصر اسلامی در متن بالا توضیحی دادم نمونه کار قبلی ایشون کاملا بر پایه ضعیف و کمبودهای تکنیکی کاملا مشخص است بنده یک سوالی کردم تا ایشون جواب گو باشند
  این روند رو ایجاد کردم تا از این به بعد دوستان به جای حرفهای بی اساس با توضیحات فرد به پی به تکنیکی بودن فرد ببرند نه اینکه با توضیح دادن برنامه که اون هم بیشتر مطالب اشتباه و عیر کارشناسی مطرح شده بود بخواند مباحث رو به اشتباه به دیگران ...........................
  نکته ای دیگر بنده اصلا کار ایشون رو رد نکردم ولی بر این معتقد هستم و در کشورهای دیگر هم همین طور میباشد توضیح دادن برنامه هیچ اشکالی نداره و بسیار خوب میباشد ولی این که وقتی طرف هنوز مباحث اولیه رو نداند و بخواهد برای دیگران الگو بشود این کار به نظر بنده غیر اخلاقی میباشد شاید 95 درصد افراد تا همین لحظه با این برنامه کار نکرده باشند و هر چیزیرو قبول کنند ولی بنده وقتی میبنیم تمامی حرفها و کارها غیر حرفه ای هست نا امید میشوم
  از اقای مصفطفی یک خواهش بزرگ دارم یک چیز در سایت شما کم میباشد این که هر سایتی در مورد هر برنامه ای حرف مزنند وعلمی صحبت نمیشه شما بارها گفتین مقایسه کار درستی نیست و این جمله شما همیشه نکته منفی به همراه داشته مقایسه تکننیکی مه ترین مبحث میباشد
  به طور مثال بهتر است در سایت شما به موارد تکنیکی برنامه ها بپردازین نه توضیحات نسبی بگزارید با بخش مهمی از نظرات برنامه ها طبقه بندی بشند نمیخوام تعریف کنم بنده خودم ÷13 سال فقط دارم 45 برنامه رو پیدا سازی میکنم 12 جلد تخصصی نوشتم و به گونه ای هدفم این بوده اصلاحات برنامه نوشته شده رو به زبان تکنیکی فارسی در بیارم الان دارم اخرین مباحث رو تکمیل میکنم به گونه ای شما مطالب رو بگزارید بنده سعی میکنم توضیحات علمی رو بیان کنم همیشه توضیح دادن تاریخچه و مباحث اولیه در سایتها بوده اگر شما اقای مصطفی مباحث تخصصی در گزینها و مباحث تکنیکی رو مطرح کننید هر نو غشری مباحث علمی رو مطرح میکنه در عید گزشته بنده این را مطرح کردم و شما قبول کردین ولی هرگز اتفاق خاصی نیافتاد شما اگر بتوانید فرق برنامه های مسابه رو مطرح کننید اگر هر کسی از دانسته ای خودشو و فرقهای اونو بیان کنه در طول یک سال مباحث کاربردی و علمی جمع اوری میشه و حداقل برای افراد تازه و افرادی که درگیر بعضی از قسمتها هستند میتونه مفید باشه
  /////////////////////
  امدوارم دوستان خصوصا اقای ناصر اسلامی نارحت نشده باشند این رو اصلا برداشت بر توهین نگزارید از دید بنده مسیر حرکتی شما نادرسته و راه رفته درسته و این رو هرگز بر توهین بنده نگزراید
  • alilh

   alilh

   05 آبان 1393 ساعت 13:26 |
   فقط این نکته رو ااقی اسلامی در نظر بگیرد بنده خواستم تمامی افراد از شما تشکر کرده باشند و در نهایت اخر این متن رو رو نوشتم نظرات مثبت افراد با بنده دخیل نشود این کار به نوعی اخلاقی بوده و همیشه برای اکثر دوستان رعایت کردم امیدوارم باز ناراحت نشده باشین و این کارو بر حصب چیزی نگزارید و امیدورام از افرادی نباشین که بعد از نکان منفی سعی بر توجیح کار خودباشید حلال کنید
   • میثم شجاعی

    میثم شجاعی

    05 آبان 1393 ساعت 16:40 |
    درود
    علی آقا می تونم بپرسم شما چند سالتون هست ؟ و کجا میتونم مقاله ها و جلد های تخصصیتون رو پیدا کنم؟
    در ضمن این خیلی خوبه که شما بتونید مشکلات یک مقاله یا مطلب آموزشی رو به صورت تخصصی برای دیگران بشکافید ولی من توی تقریبا 100 خطی که نوشتید نتونستم موردی مربوط به مشکلات (به گفته شما) این مقاله پیدا کنم و تنها چیزی که دیدم تخریب بود و سوالات بی ربط .
    البته امیدوارم که ناراحت نشید از این صحبت دوستانه.
    به شخصه ندیدم که آقای اسلامی یا بقیه نویسندگان سایت که فقط در حد خواندن مقاله هاشون میشناسمشون , ادعایی در رابطه با استاد همه فن حریف بودن نکردن.
    خود من به شخصه خیلی اطلاعات از لا به لای مقاله های سایت بدست آوردم که شاید هیچ وقت نتونم جبران زحمات دوستان رو بکنم.

    به شما دوست عزیز و خوبم پیشنهاد میکنم که بجای تخریب دیگران با ارایه مقاله های مفید و سالمتر مشکلات دیگران رو بگیرید.
    باز هم میگم که علی آقا امیدوارم حرفای من رو دوستانه در نظر بگیرید نه جبهه گیری بیخود.
    موفق باشید
  • مصطفی رضایی

   مصطفی رضایی

   05 آبان 1393 ساعت 16:56 |
   علی جان فکر میکنم شما درباره این نرم افزار، نسخه هاش، ویژگی هاش و ... هیچگونه اطلاعاتی ندارید. یعنی گفته هاتون این رو میگه ! شما 12 جلد تخصصی درباره چی نوشتید و اسمشون چیه ؟
   • alilh

    alilh

    05 آبان 1393 ساعت 17:39 |
    چه طور به این نتیجه فاخر رسیدن بر چه مبنای خیلی جالب هست شما اصلا با این برنامه کار نکردین بعد اولین نفری هستین که نظر منفیرو میدهید بدون توجیح علمی بسیار زیبا از کمالات شما بهره بردیم واقعا باید متا سف بود خیلی زیبا بود اشاره میکردین
    بنده اول حرفمو رومیگم بعدا شاید با واژه خجالت رودرو شدین
    برنامه nuke , nuke studio باز کننید به قسمت نودگرپ برید میبیند تمامی گزینه ها نیوک در اونجا قرار داره حال نیوک ایکس رو باز کننید مواردی که مربوط به نیوک ایکس هست رو در نیوک استادیو نمیبیند
    واقعا شرم اواره وو برای خودم متاسفم شما حتی ضحمت نگاه کردن رو ندادید گویا بنیان پایه از ریشه خرابه
    به هر حال مثالی هست
    عطایش را به لقایش بخشیدم
    بنده امدم در جمعی که راه گشا باشم متوجه شدم اصلا بحث چیز دیگری است
    شما گویا اگر 1 درصد مطالعه داشتین اصلا چنین بحثیرو بیان نمیکردین بحث مقاله نوشتن با ترجمه کردن بدون در نظر گرفتن تکنیک بحثی جداست خیلی شایسته تر بود کمی اطلاعاتتونو باز میکردین و انگشت اتهام رو بعد دراز میکردین
    به هر حال برای همه دوستان ارزوی سلامت دارم و این اخرین پست بنده در این سایت بود
    چیزی که برای من مشخص شد اینجا فرقی نمیکنه کسی که برنامه رو باز نکرده و کسی که باز کرده باشه حرف زدن بر پایه بی اساس رواج داره موفق باشند
    • alilh

     alilh

     05 آبان 1393 ساعت 18:02 |
     Nuke 9.0v1b148
     fبتا اون 3 ورژن قبلی این برنامه یا نیوک استادیو در بعضی از گزینه ها اشکالات و بعضیها حذف شده بودند در این ورژن که چند دقیقه ای هست گرفتمش کلا درست شده و نیوک استادیو تمامی موارد را اورده جالب اش اینجاست این ورژ« 2 یا 3 روز امده و همه از ایرادهای اون باحبر بودند واقعا جالب و به روز بودن دوستان جای تعجب هست
     • ناصر اسلامی

      ناصر اسلامی

      05 آبان 1393 ساعت 18:16 |
      علی چقدر گرد و خاک کردی تو بابا بی خیال.
      ببین تمام مطالب بالا خط به خطش تو سایت The Foundry هست.برو به قسمت قابلیت های نیوک و نیوک ایکس و نیوک استدیو همه رو گفته به همراه عکس و . . .
      ببین دقیق نوشته نیوک ایکس چی داره یه استدیو بعد شما میگی نیوک استدیو قابلیت های نیوک ایکس رو نداره اخه رو چه حسابی؟ من میگم خوده سایت سازنده گفته داره خب چی بگم
      من فقط تو این مقاله 4 جا از خودم مطلب گذاشتم.
      1:تعریف دقت رنگ ها مثلا 32bit
      2:Lens Distortion که اصلا تو زمینه هیچ شکی ندارم کاملا آگاهانه صحبت کردم.
      3:تعریف قابلیت ها nuke studio: که تو این قسمت گفتم بچه ها من کار نکردم شاید تعریفی که می کنم درست نباشه و 2 جا گفتم از این قابلیت اطلاعی ندارم.
      4:تو جمع بندی از نظر خودم استفاده کردم

      حالا تو این 4 قسمت که من از خودم مطلب گذاشتم مشکلی داشتی در خدمتم بقیه قسمت ها ترجمه شده تو سایت The Foundry بوده با این حال که به تمام این قسمت ها آشنایی داشتم.حالا من نمی دونم داری صحبت های سایت رو نقض می کنی؟

      در مورده pftrack عزیزه من میگم کار کردم با این قابلیت شما میگی نیست.از یک صحنه با چند دوربین فیلم برداری میشه و تو pftrack ترک میشه.یعنی واقعا باید یه اموزش درست کنم بذارم تو سایت برای اثبات به شما؟ من سعی می کنم تو آموزش اینده این قابلیت رو نشون بدم.
      شما برو سایت سازنده درخواست بده لینک دانلود نرم افزارشون رو در اختیارت کی ذارن تا 30 فعاله.
      در مورده بحث id در نیوک باور کن به گوش من نخورده در رابطه چه قسمتی هست؟ اگر منظورت multy color id هست که اون بحثش جداست.این بحث باید تو مقاله قبلی می شد نه الان.
      ببین علی جان کسی نگفته من خدای فلان چیزم یا ته ته این نرم افزارم.
      این مقاله بیشترش ترجمه بوده به غیر از اون قسمت های که گفتم.
      حالا مشکلت چیه؟ با نیوکه یا من یا سایت سازنده؟
      من اگر بگم شما راست میگی من اشتباه می کنم راضی میشی؟ببین علی جان الان این حرف هارو باید تو مقاله قبلی به من میگفتی چون تماما حرف های خودم بود و کار خودم هم اونجا مورده تست قرار گرفته بود ولی این مقاله طبق اطلاعات سایت سازنده هست من چی بگم آخه.
    • مصطفی رضایی

     مصطفی رضایی

     05 آبان 1393 ساعت 18:04 |
     علی جان چرا مغالطه میکنی ؟! شما گفتی 12 جلد تخصصی نوشتی و منم پرسیدم که چی هستن، اسمشون چیه ؟ واقعا دوست دارم ببینمشون

     من ادعایی درباره این نرم افزار ندارم و بارها هم گفتم که کاربرش نیستم ولی حداقل یکسری اطلاعات base رو دیگه دربارش میدونم !
    • اسماعیل

     اسماعیل

     05 آبان 1393 ساعت 18:07 |
     چرا هوچی گری می کنی بچه!!!
     شما نیازی نیست بری تو نرم افزار بررسی کنی ببینی چی کم داره چی زیاد!!!
     برو تو سایت the foundry نوشته چیا داره.
     حالا چرا فکر می کنی که این جمع به راهگشایی شما نیاز داره!!!
     هروقت نیاز به راه گشایی بود از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اطلاع رسانی می کنن اونوقت شما که مطالعه زیادی داری و البته مقالات تخصصی زیادی در زمینه های مختلف نوشتی و تعداد بیشماری برنامه رو پیاده سازی کردی!!! بیا راه گشایی کن.
     درضمن خوشحال میشیم که دیگه مطلب نزارید. شما تو همه تاپیک های سایت به همه هرجور توهینی که می خواهی می کنی بعد هم قیافه حق به جانب می گیری. همون بهتر شما بری مقالات تخصصی خودت رو بنویسی و برنامه هات رو پیاده سازی کنی.
     راستی یه سوال. منظورت از پیاده سازی نصب نرم افزاره دیگه، نه؟!!!
     • مصطفی رضایی

      مصطفی رضایی

      05 آبان 1393 ساعت 18:15 |
      اسماعیل جان آرومتر !

      اگه قراره بحثی هم صورت بگیره باید استفاده از کلمات درست رو در درجه اول مدنظر قرار بدیم. همه طرف ها باید توجه داشته باشن که در دیدگاهها و نظرات خودشون به شخصیت طرف مقابلشون احترام بگذارند.

      این لحن صحبت در شان هیچ یک از هنرمندان و فعالان این عرصه نیست !
     • اسماعیل

      اسماعیل

      05 آبان 1393 ساعت 18:24 |
      شما درست میگی.
      ولی این بنده خدا تو مطالب گذشته هم همین رفتار رو با بقیه داشت.
      یه گذر تو نظرات مطالب قبلی همه رو با ایشون آشنا میکنه.
      یه خبری تو سایت گذاشته شده. ایشون اومده میگه من از شرکت foundry بیشتر اطلاع دارم. چیزی که تو سایت foundry هست غلطه و من درست میگم.
      از اون بالا تا این پایین بی احترامی کرده.
      آخرش هم صورت مسئله رو پاک می کنه
     • time

      time

      05 آبان 1393 ساعت 19:11 |
      دوستان ببخشید ولی بزارید من هم یه چیزی بگم !!!با اجازه ی مصطفی جان!!!
      علی جان چرا همیشه این احساس بهت دست می زنه که همه نا آگاهن و به آگاهی های شما محتاجن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      همین حالا بهم الهام شد که شما احساس می کنید که حضرت نوح هستید و می خواید ما رو نجات بدی از این گمراهی از این که نمی تونیم در سایت یه نر م افزار گفته های سازنده رو بخونیم !!!!!!!!!! حالا من موندم تمام امروز رو نشستم و توانایی شما رو با محاسبات دقیق ریاضی محاسبه کردم که شما با این همه اطلاعات و توانایی های نرم افزاری چقدر عمر دارید با کلی تلاش به این نتیجه رسیدمی عمری به اندازه ی دو تا حضرت نوح دارید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سال های خدا رو تموم کردی !!!!!!!!
      نمی دونم چرا هر وقت اسم یه نرم افزاری میاد در هر سایتی نه فقط در این سایت شما میاید وسط و به نویسنده ی سایت گیر می دید نمی دونم می خوای چیکار کنی !!!!!
      حالا اگه این همه اطلاعات داری و اژدهای نرم افزاری هستید چرا نیومدی بشی نویسنده ی سایت و به جای ناصر جان و .... در باره ی نرم افزار هایی که تخصص خودتونه مطلب بزاری !!!!!؟؟؟؟ چون می تونی از این همه اشتباهات ناصر و نویسنده ی های دیگه جلوگیری کنی و ما هم مشکلم ون حل می شد!!!!!!!!!!!!
    • ناصر اسلامی

     ناصر اسلامی

     05 آبان 1393 ساعت 18:36 |
     علی چقدر گرد و خاک کردی تو بابا بی خیال.
     ببین تمام مطالب بالا خط به خطش تو سایت The Foundry هست.برو به قسمت قابلیت های نیوک و نیوک ایکس و نیوک استدیو همه رو گفته به همراه عکس و . . .
     ببین دقیق نوشته نیوک ایکس چی داره یه استدیو بعد شما میگی نیوک استدیو قابلیت های نیوک ایکس رو نداره اخه رو چه حسابی؟ من میگم خوده سایت سازنده گفته داره خب چی بگم
     من فقط تو این مقاله 4 جا از خودم مطلب گذاشتم.
     1:تعریف دقت رنگ ها مثلا 32bit
     2:Lens Distortion که اصلا تو زمینه هیچ شکی ندارم کاملا آگاهانه صحبت کردم.
     3:تعریف قابلیت ها nuke studio: که تو این قسمت گفتم بچه ها من کار نکردم شاید تعریفی که می کنم درست نباشه و 2 جا گفتم از این قابلیت اطلاعی ندارم.
     4:تو جمع بندی از نظر خودم استفاده کردم

     حالا تو این 4 قسمت که من از خودم مطلب گذاشتم مشکلی داشتی در خدمتم بقیه قسمت ها ترجمه شده تو سایت The Foundry بوده با این حال که به تمام این قسمت ها آشنایی داشتم.حالا من نمی دونم داری صحبت های سایت رو نقض می کنی؟

     در مورده pftrack عزیزه من میگم کار کردم با این قابلیت شما میگی نیست.از یک صحنه با چند دوربین فیلم برداری میشه و تو pftrack ترک میشه.یعنی واقعا باید یه اموزش درست کنم بذارم تو سایت برای اثبات به شما؟ من سعی می کنم تو آموزش اینده این قابلیت رو نشون بدم.
     شما برو سایت سازنده درخواست بده لینک دانلود نرم افزارشون رو در اختیارت کی ذارن تا 30 فعاله.
     در مورده بحث id در نیوک باور کن به گوش من نخورده در رابطه چه قسمتی هست؟ اگر منظورت multy color id هست که اون بحثش جداست.این بحث باید تو مقاله قبلی می شد نه الان.
     ببین علی جان کسی نگفته من خدای فلان چیزم یا ته ته این نرم افزارم.
     این مقاله بیشترش ترجمه بوده به غیر از اون قسمت های که گفتم.
     حالا مشکلت چیه؟ با نیوکه یا من یا سایت سازنده؟
     من اگر بگم شما راست میگی من اشتباه می کنم راضی میشی؟ببین علی جان الان این حرف هارو باید تو مقاله قبلی به من میگفتی چون تماما حرف های خودم بود و کار خودم هم اونجا مورده تست قرار گرفته بود ولی این مقاله طبق اطلاعات سایت سازنده هست من چی بگم آخه.
 • اسماعیل

  اسماعیل

  05 آبان 1393 ساعت 14:52 |
  آقای اسلامی ببخشید یه سوال در مورد houdini:
  من وقتی قصد استفاده از نود کپی رو دارم. وقتی نود رو ایجاد می کنم و آبجکت یا آبجکتها رو به اون وصل می کنم وقتی قصد مشاهده آبجکت رو تو دارم. به محض کلیلک روی چشم نود(رنگ آبی) نرم افزار ارور میده و نرم افزار بسته میشه.
  آیا تا به حال به این مشکل بر خوردید؟ اگر برخوردید راه حل رفع این مشکل چیست؟
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   05 آبان 1393 ساعت 17:52 |
   سلام اسماعیل جان.
   سوالت رو تو تالار گفت و گو بخش هودینی مطرح کن حتما جواب میدم یکسری اصول داره رعایت کنی مشکلی ایجاد نمیشه
   یه عکس هم بذار.
   ممنون
   • اسماعیل

    اسماعیل

    05 آبان 1393 ساعت 18:02 |
    حل شد اخوی. تشکر.
    اگر دوباره به این مشکل برخوردم حتما مطرح میکنم
 • مصطفی سلطانیان

  مصطفی سلطانیان

  05 آبان 1393 ساعت 19:35 |
  از آقای اسلامی عزیز بابت این مقاله مفید و ارزشمند تشکر میکنم و همچنین از جناب رضایی عزیز
  از آقای alih و همه کسانی که طرز فکر مشابه ایشون رو دارن و دنبال اظهار فضل و خودنمایی هستند و میخوان اطلاعات صد من یه غاز و غیر کاربردیشونو به رخ دیگران بکشن و بحث های کاربردی سایتو به بی راهه بکشن و تشنج ایجاد کنن خواهش میکنم بزارن دوستان عزیز و زحمتکش کارشونو انجام بدن تا امثال من که اومدن اینجا یه چیزی یاد بگیرن و تو این عرصه شاغل هستن و این بحثارو برای تفریح و وقت گذرونی دنبال نمیکنن بتونن استفاده کنن و وقتشون صرف خوندن اراجیف نشه چون این آقا توی مبحث thinking particles هم بحث رو به بیراهه و دعوا و اظهار فضل کشوند و احتمالا جاهای دیگه هم همین کارو کرده ، آقای اسلامی و آقای رضایی بدون هیچ ادعا و چشمداشتی دارن زحمت میکشن و من ازشون تشکر میکنم و از شخصیت و ادبیات مودبانه و متواضعانشون خیلی خوشم میاد .
 • مصطفی سلطانیان

  مصطفی سلطانیان

  05 آبان 1393 ساعت 19:44 |
  من از ورژن 5 نیوک دارم باهاش کار میکنم ولی با این حال همچنان از دوستان این سایت دارم چیز یاد میگیرم
 • رسول شاکری

  رسول شاکری

  05 آبان 1393 ساعت 21:04 |
  اقا من لازم دونستم یه بار دیگه کامنت بزارم. ...یه کلام... تو رو خدا بزارید ما از مطالب سایت استفاده کنیم و لذت ببریم. ! نه اینکه دچار تشنوجو ..جنگ اعصاب بشیم... بازم تشکر میکنم از اقا مصطفی عزیز به خاطر مطالب مفید این سایت. . و هم چنین ناصر جان که مطلب جامع و کاملی ارائه دادن. سپاس.
 • جلال داور پناه

  جلال داور پناه

  06 آبان 1393 ساعت 07:57 |
  سلام . خدمت جناب اقای اسلامی . با تشکر از زحمات جناب عالی . واقعا بهره بردم . با تشکر
 • houdinian

  houdinian

  07 آبان 1393 ساعت 11:03 |
  سلام به ناصر عزیز دم شما گرم واقعا خسته نباشی بسیار مقاله مفیدی بود.
 • Vray

  Vray

  07 آبان 1393 ساعت 13:12 |
  خسته نباشید
  لطفا در خصوص انتشار اصلی و کرک شدش هم اطلاعی اگر هست مطرح بفرمایید

  بازهم تشکر از وقت و حوصله دوستان
 • کیارش

  کیارش

  11 آبان 1393 ساعت 00:47 |
  با سلام به مدیران محترم سایت نمیدونم باید ثبت نام کنم که پیغامم ثبت بشود یا خیر
  به هر حال تو سرچ در نیوک 9 با سایت شما اشنا شدم
  و اینو میتونم بگم بنده 7 سال دارم با این برنامه کار میکنم و الانم در صدا سیما کرمان مشغولم و قبلا هم در دبی فعالیت کرده ام بدون حاشیه صحبت میکنم
  کل مطالب رو چند بار خواندم واقعا ناراحت کننده و یاد یکی از داستانهای پیامبران افتادم کسی میگفت خدا یکیست و همه افراد میگفتند نه تو اشتباه میکنی کل مطالب اکثر دوستان این داستان را در ذهم من انداخت حال نمیدانم چرا با خواندن این نامه این داستان در ذهن من امد به هر حال این اولین نوشته من در سایت است
  اول از همه طرز نوشتن و نوع حرفهای که زده شده کاملا مشخص هست خیلی ها با این برنامه کار نکردند و این رو از طرز اشارات افراد و بعضیها از ایرادهای که از نرم افزار دارند مشخص میباشد

  با این حرفهای و جبه گیرهای غیر کارشناسانه
  واقعا نمیتوانم امیدی به این صنعت داشته باشم این صنعت اگر قرارباشد پیشرفتی کند با این وضع هرگز
  هرگز هرگز من بخاطر مسائل زندگی هرگز نتوانستم ادامه بدهم .ولی 3 برنامه را توانستم به اخر برسانم و باورم بر این بود که افرادی که توانشو دارند پیش میروند ولی یا خواندن این مقاله و نظر ها پشیمان شدم و این را سندی برای این میزارم که هیچ تیمی نمیتواند کنار هم دوام بیاورد چون این مقاله سند محکمی برای اثبات در نسلهای بد هست
  دوم مسائلی که اقای alih بیان کردند شاید باور ش براتون سخت باشه توضیحیاتی که دادند من بیش از 40 اموزش از این برنامه دیده بودم زمانی که اشارات ایشون رو خوندم یکی از ایرادهای بندرو حل کرد چیزی که همیشه سر در گمش بودم و نکته ای دیگر ایشون بسیار علمی مسائل رو بیان کردند و چیز بسیار ناراحت کننده این بود که افرادی که در این سایت به صورت پرخاشانه و با کمترین اطلاعات حمله ور شدند بنده نمیدانم مدیر این سایت چه کسی هست ولی خوب بود با اطلاعات افراد نظر سنجیرو به مسیر درستی سوق دهند در مورد کسی که بیان کرده pftrackچنین کاری را انجام میدهد واقعا مشخص هست ایشون تا به حالا این برنامه را اجرا نکرده دوست گرامی در ورژن 2014 این شرکت تبلیغی کرده و متن انگلیسی ان را ببیند متوجه میشوید جزع اولین نرم افزارهای هست که سیستمی را ایجاد کرده که زمانی که چندین تراک را از هر بخشی از فیلم میگیرین میتونید تمام کمرا را به هم متصل کننید و این در ورژن قبل امکان پذیر نبود
  در مورد دوست دیگری که id رو بیان کردند و گفتند اصلا نمیدانم چی هست
  این اصول پایه بر حسب چنلهای که بدست میاورید و بخشی مهم میباشد چه طور
  اطلاعاتی ندارید چیزی که شما اطلاع ندارید جزئ مهمترین بخشها میباشد
  در مورد استادیو 9 این کمپانی شاهکار کردند و قیمتی که برای این برنامه گزاشتند حدود 6000 هزار یورو
  برنا مه ای کامل و بدون نقصدر اصل برنامه HIERO
  را در این بخش اضافه کردند و در ورژن قبل زمانی که وارد مباحث تراک و پوینتها میشدی بعضی از گزینها ناقص و با باگهای همراه بوده درست در همین ورژن تماما قابل اجرا شده و حتی زمانی که چند بار پشت سر هم تراک را میگرفتی از صفحه بیرون میامد که مشکلات اون حل شده .جناب مدیر سایت ایا تبلیغات و دموها هم در این سایت میشود قرار داد ممنون میشوم زودتر جواب بدهید
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   11 آبان 1393 ساعت 01:50 |
   سلام.
   کیارش جان.اینجا خیلی جای بحث نیست.
   من از شما دوست عزیز و آقای alih درخواست دارم بیاید تو انجمن سایت و تمام سوالات خودتون رو مطرح کنید تا من به تک تکشون جواب بدم. به صورت تصویری و با نمونه کار تک تک مواردی که اشاره کردید رو برخلافش و بهتون ثابت کنم.
   بحث در مورده id یا pftrack یا Lens Distortion یا نیوک استدیو.یا آموزشی که تو مقاله قبل بود.
   اینجا نمی شه ویدیو ای رو منتشر کرد ولی تو انجمن اگر برخلاف قوانین نباشه مشکلی نداره.
   ضرری هم نداره و بحث علمی هست.یا شما درست میگید یا من و در اخر یه چیزی هم یاد می گیریم.
   پس اگر واقعا مطمئن هستید به حرف های که می زنید تو تالار گفتگو بخش نیوک مطرح کنید.من در خدمتم.
   بی صبرانه منتظر شما دو عزیز هستم.
   موفق باشید
 • alilh

  alilh

  11 آبان 1393 ساعت 12:57 |
  با سلام خدمت شما اول اینکه بنده با شما خصومتی ندارم نکته دیگر اینو باید بگم که ترجمه با کار عملی و تکنیکی دو معقوله جدا است اینکه شما سایت رو ترجمه کردین معمولا سیستم برنامه طوری نیست که با ترجمه به مفهوم کلی برسین
  نکته دوم اموزش در مورد نیوک هست البته یادم نیست کدون بود بخش id برید مطالعه کنید خوبه
  نکته سوم
  مباحث تخصصی بسیار گسترده است و شما تا 10 سال دیگه هم بشیند باز مباحثی هست این همه اصرار برای درست بودن حرف از لحاظ من غلطه چون کسی کامل نیست
  در مورد [ftrack اگر توسایتش برید اموزش گزاشته یا بهتر بگم دمو اصلا گزینه ای اضافه شده که این کار شما رو در ورژن 2014 امکانپذیر کرده نه در 2012 بجای وقت گزاشتن فقط کافی به این سایت برید کاملا متوجه میشین که گزینه جدید که اضافه شده دادهای هر چنتا کمرا را که جدا جدا گرفته شده به هم متصل میکند و هیچ احتیاج به ساختن دموی که شما گفتین نیست بلکه خود سایتش این ضحمتو کشیده
  نکته دیگر
  دوستان این سایت ......خیلی برام جالب بود و خودتونم اینو میدونید 99 درصد حتی برنامه رو وا نکردند و از طرز صحبتهاشون مشخصه میبیند چه زیبا حمله ور شدند بسیار جالب این نشون داد همیشه نقش حرف زدن بی پایه اساس از هر چیزی مهمتر است
  در مورد پیشنهادتون تو گفتگو برای اینکه خیالتون راحت بشه بنده حق را به شما میدم و کلا تصمصم گرفتم بیننده باشم تا نظر دهنده
  /////////////
  اقا کیارش خواستم تشکر کنم اگر 1 نفر اطلاعاتی داشت و درست بیان کرد شما بودین و برای بنده بسیار جای خوشحالی و امید میباشد که میبینم کسی شروع به نوشتن کرد که اطلاعات اونو داشت امیدوارم موفق باشید در اینجا دوستان بیشتر سعی مسیر بیراه رو راه اصلی نشون بدند و جای تشکر از همه میباشد
  /////////// در مورد کتابها به اقای مصطفی پیشنهاد دادم ونظر بنده را درج نکرد
  اقای مصطفی اگر تهران تشریف دارید
  بنده 12 جلد کتاب تخصصی که 11 سال تحقیق شده و سعی کردم تک تک گزینها رو به صورت علمی پیداه سازی کردم کلیه برنامه ها شامل 45 برنامه میباشد اگر تمایل داشتین خدمتون بیاورم تا بلکن متوجه بشین بنده حرف بی اساس نمیزنم
  • ناصر اسلامی

   ناصر اسلامی

   11 آبان 1393 ساعت 13:53 |
   علی جان بچه های این سایت بچه های خوبی هستند.شما هم خوب هستید فقط کمی احساسی عمل می کنید.
   الان فهمیدید ترجمه بوده مطالب، پس حرف های بالا رو چرا زدید؟
   من 10 سال نمی شینم تا نیوک رو یاد بگیرم حداکثر 6 ماه کافیه.دوره های که برگذار میشه اون ور برای گرفتن مدرک همین 6 ماه هست.
   در مورد pftrack باید بگم که گزینه ای نیست و نود بیس هست.به راحتی میشه از یک صحنه که با چند دوربین فیلم برداری شده استفاده کرد.شما که الان میگید خوده سایت زحمت کشیده، پس چرا وقتی نمی دونید این قابلیت هست کلی حرف می زنید که این قابلیت رو نداره؟
   علی جان چیزی به نام id وجود نداره برادره من ما multi color id داریم material id داریم rgb id داریم ولی چیزی به نام id نداریم.id به تنهایی معنای نداره اصلا یعنی چی؟من روشی که نو مقاله قبل توضیح دادم بر گرفته شده بود از صحبت های یکی از سوپروایزهای شرکت ilm چطور می گید اشتباه بوده؟ من فایل پروژه رو می تونم تو فروم در اختیارتون بذارم.
   ببین دوست عزیز وفتی من مقاله ای رو منتشر میکنم مطمئن باش پشتش فکر بوده و همین طوری نمیشه اومد و حرفی زدو رفت.
   ببین علی جان اینا یه تعداد app هستند همین،زیاد این نرم افزار ها رو محور قرار نده.
   اینجا من فقط می تونم حرف یزنم تو فروم می تونم نشونتون بدم. من از شما و آقا کیارش درخواست میکنم بیاد تو فروم تا تمام موارد رو بهتون نشون بدم تا دفعه بعد که می خواید نظری بدید حتما فکر کنید.اگر هم حرف اشتباه زده شد اشکال نداره ولی با لحتی درست.
   • اسماعیل

    اسماعیل

    11 آبان 1393 ساعت 14:26 |
    آقای اسلامی میخ آهنین نرود در سنگ!!!
    بیهوده توضیح ندید. انرژیتون رو میگیره
    ما همچنان منتظر آموزشهای جامع و کاملی با نرم افزارهای Nuke و houdini هستیم
    یاحق
   • alilh

    alilh

    11 آبان 1393 ساعت 15:10 |
    واقعا شرمنده من نمیدونم چه طور مینویسم ولی یک نکته رو براتون مشخص میکنم
    شما دقتون بسیار کمه اولا 11 سال دوما اینها شامل 45 برنامه بو.ده نه نیوک
    دوما در مورد تراکینگ
    چرا اموزش شما لطف کننید نام گزینه های که میتونه چنیدن کمرا را به هم وصل کنه و انها را متصل کنه نامشو ببرید واقعا موندم با این سنتون این گونه دنبال مقاله نوشتنید ولی نکات ریز و درشتو را اصلا دقت نمیکنند
    در مورد نیوک با این زمان کم تخصصی پیش رفتین اوکی حرفی نیست چون من همچنان در حال تحقیق هستم ولی نه به سرعت شما اگر این گونه هست وارد بازار کار بشین و تحولیرو ایجاد کنید این گوی و این میدان
    در مورد id
    اگر دقت کننید تمامی اینها به id ختم میشه قرار نیست در ظمن متریال id فرقش با rgb id چیست میخوای برات اینو توضیح بدم که بفهمی حتی تو جملات هم اشتباه میکنی
    متریال id شما در برنامه 3 بعدی زمانی که ایدی رو میدهید 2 حالت تعریف شده integer id and color id
    nv phg phzv در حال حاظر اینتجر برای فیوژن چون این قابلیت رو داره که کدینگها رو تبدیل کنه ولی در نیوک این قابلت نیامده و بر حصب کولور idشناسیای میکنه و در مورد مولتی توانای شناسای 3 ایدیرو میدهد بعلاوه اینکه دقت لبه های ان هم بالاست و نسبت به ایدی یک مزیت دارد که بحثش جداست
    حال جالبش اینه که rgbid اصلا نداریم در اصل این مخفف رنگ هست برای شناسای ایدی در کل این دو روش رو id میگیم و روش شناسای اون در فیوژن و نیوک متفاوت هست بنده سر همین مبحث 4 ورق جداگانه d;d یکی از مباحث بنده بوده که فقط در حد یک خط برای شما توضیحش دادم    حق باشماست بنده فکر میکنم کلا در اشتباه هستم و این گزینه ها بیکاربرد هستند لطفا دیگه این بحث غیر کارشناسانرو کش ندهیم الان که دقت میکنم حتی کمپانی pftrack موندم برای چی و به چه عنوان ورژن 2014 با این قابلیت معرفی کرد
    بنده هم به لطف شما از گمراهی درامدم
    به هر حال برای شما ارزوی سعادت و پیشرفت دارم و یک نکته رو فراموش نکننید کسانی که اولا راه هستند همانگونه میبینند که میخواهند ببینند
    ب
    • اسماعیل

     اسماعیل

     11 آبان 1393 ساعت 16:33 |
     فکر کنم شما نرم افزار 3ds max رو با nuke اشتباه گرفتی.
     به نظرم تست کن و مطمئن شو ببین داری با چه نرم افزاری کار میکنی
 • alilh

  alilh

  11 آبان 1393 ساعت 15:12 |
  اقا اسماعیل برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم امیدورام اون مشکل قصد استفاده از نود کپی رو دارم
  مشکل کپی کردن شما حل شده باشه من در اون حدی نبودم که این مشکل را از شما حل کنم دوستان به هر حال لطف دارند به شما
  • اسماعیل

   اسماعیل

   11 آبان 1393 ساعت 16:31 |
   آخه من در حد شما نیستم که 45تا برنامه رو پیاده سازی کنم!!!
   درضمن هیچ ایرادی نداره که آدم تو یک برنامه ایی به مشکلی بربخوره و بیاد بپرسه، شما بهتره بری یه مدت با nuke و pftrack کار کنی اونوقت شاید کمتر از کمپانی های سازنده ایراد بگیری!!!
 • مرتضی

  مرتضی

  19 آبان 1393 ساعت 13:23 |
  واقعا مطالبتون عالیست
  خیلی خیلی متشکر از زحماتتون امید وارم در ادامه این مطالب موفق باشی
 • Sina

  Sina

  19 آبان 1393 ساعت 19:28 |
  سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان.
  سوالاتی داشتم می خواستم راهنمایی کنید.
  نظرتون در باره ی نرم افزار fusion چیه ؟ اونهم نرم افزار کامل و Compositor خوبیه ؟ و اینکه بین این دو کدوم رو توصیه می کنید؟

نظرتان را بنویسید :

اظهار نظر به عنوان مهمان .

جدیدترین نظرات ثبت شده در بخش بلاگ

عالی بود ممنون از آموزش خوبتون به نظرم بهترین سایت توی این زمینه هست اینجا و واقعا به بهترین شکل آموزش میدین بازم ممنون

محسن محسن 07. تیر, 1399 |

سلام
خواهش میکنم ممنونم از شما
چشم انشالله در فرصت بعدی آموزش های دیگه ای رو هم در سایت قرار میدیم

مهران خدائی مهران خدائی 07. تیر, 1399 |

فشار دقیقا به شما وارد شده. من مختصر و مفید واست نوشتم

ali ali 03. تیر, 1399 |

سلام آقای رجبی. ممنون از مطلب مفیدتون.
من تو استفاده از این پلاگین مشکلی...

مهدی معصومی مهدی معصومی 02. تیر, 1399 |